1. července 1981 odpoledne reaguje losangeleská policie na volání o pomoc. Odhalí hrůznou čtyřnásobnou vraždu, podobnou jatkám v rodině Tateových, která měl před 10 lety na svědomí bestiální Charles Manson. Policejní vyšetřování vedou otrlí detektivové, kteří objeví zvrácený svět drog a násilí, v němž se pohybovala parta lidí z Los Angeles včetně bývalého odsouzence Davida Linda (DYLAN McDERMOTT), impresária nočního klubu Eddieho Nashe (ERIC BOGOSIAN), americké pornolegendy Johna Holmese (VAL KILMER), Holmesovy ženy Sharon (LISA KUDROW) a jeho mladé milenky Dawn Shiller (KATE BOSWORTH). V ten den se ulice WONDERLAND stala jednou provždy slavnou ... (oficiální text distributora)

evilmind

Obal dvd i česky "vylepšený" název (Wonderland masakr) slibuje senzační příběh pornolegendy Johna Holmese, který se na sklonku kariéry stal čtyřnásobným vrahem. Bohužel John "Klacek" Holmes byl očividně mnohem zajímavější jako pornoherec než jako vrah, a tak z jeho příběhu vznikla jen taková nemastná neslaná, a chvílemi dost nudná kriminálka. Z pohledu různých zúčastněných postav sledujete různé verze toho, co se té noci stalo, a já osobne jsem si odnesl především předsevzetí, že už se nikdy nebudu dívat na filmy o feťácích. ()

lennyd

Vyšetřovatelé Los Angelské policie pátrají po vrahovi, který brutálně "vybílil" dům na ulici Wonderland (odtud název). Vzhledem k tomu, že tento dům byl místním opiovým doupětem (a nejen opiovým), a mezi svědky (a podezřelými) jsou povětšinou feťáci (a jeden feťák zkříženej s pornohercem), stává se jejich pátrání hledáním jehly (injekční) v kupce sena (trávy)... Filmu vévodí (kromě všudypřítomných drog, sexu a násilí) Val Kilmer, v roli Johna Holmese (právě onoho pornoherce), kterýžto je s hárem a plnovousem takřka k nepoznání (na míle daleko od milého mladíka z např. Přísně tajné). Bohužel jinak film nic ojevného nepřináší, a ani hlavnímu hrdinovi se nedá jeho pokání moc věřit. Ale aspoň na mladičkou Kate Bosworth se dá docela koukat :) ()

YURAyura

3/10 John Holmes is dead lon lived Rocco Siffredi but is retired/old without any good pointers now so long live Steve Holmes, Eric Everhard, ... Ale k veci. Samotneho Johna jsem videl jenom v jednom dost nekvalitnim snikmu, co se tyce produkce i zaznamu. Tady tento prepis je mozna pro nekoho zajimavou sonodu do stulu zivota kwetinove geenrace, ktera je mi sice sympaticka, ale byt pod vlivem od soboty do soboty, to je trochu presprilis. A ze se na to napasovalo jakesi drama "podle skutecne udalosti" to je k smichu. ()

Matty

John „velkej klacek“ Holmes – král pornofilmů, velice produktivní člověk s údajně největším pracovním nástrojem, ale také notorický lhář, narkoman, alkoholik a možná i vrah. Film Jamese Coxe mapuje (nikterak dopodrobna) vyšetřování jistého masakru, k němuž měl Holmes také co říct. Nejdřív krátce představí hlavního hrdinu, toho času již neproduktivní trosku sjíždějící lajnu za lajnou, pak následuje zadržení jednoho z mnoha podezřelých, výslech, vyposlechnutí jeho verze. Jako další je zadržen Holmes – výslech, vyposlechnutí jeho verze. Nakonec ve zkratce verze policejního vyšetřovatele. To, co mělo k pravdě asi nejblíže, nám v závěru jenom suše sesumarizují titulky. Tyhle titulky mají z celého filmu největší informativní hodnotu, takže jestli vás zajímá jenom samotný případ, nejste zvědavi na Holmesův zpackaný osobní život a na záběry injekčních stříkaček zajíždějících do žil, zabruslete na Wikipedii. O Holmesovi jsem viděl akorát jeden dokument, podobnost mezi nim a Kilmerem je obstojná, ale u ní jeho herecké nasazení končí. O wonderlandském masakru jsem prvně slyšel právě v onom dokumentu a doufal jsem, že bude alespoň zajímavě zrežírován. Nebyl, byla to nuda, že by se z toho jeden vomrdal (teď se mi nechce složitě vysvětlovat, že tohle slovní spojení vlastně vůbec není vulgární, takže mrkněte na výtečný životopisný film Lenny). Jedna, dvě vizuálně zajímavě pojaté scény, novodobá Louis Laneyová v poloze (ano, v poloze), v jaké jste ji ještě neviděli a Paris Hilton v upřímné pidiroličce laciné štětky – fakt slabota. 50% Zajímavý komentář: Barak ()

castor

Je škoda, že kariéra kdysi hvězdného (Top Gun, Doors, Nelítostný souboj) sekáče Vala Kilmera dnes víceméně tápe a hledá projekty, po kterých by se zase blýsklo na lepší časy.. Zajímavý projekt vznikl na základě skutečných událostí a líčí život pornostar Johna Holmese. Klipové aranžmá je sice líbivé, ale je ho až příliš.. vedle kamery, hudby a střihu toho snímek příliš nenabízí!! Spíše jen sterilní a prázdně odvyprávěné skutečnosti.. 50%. ()

• K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)