Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

nikhaj

Celkom ok ako scenar zahrane na svoju dobu efekty..boli az to boli ale make-up super. Humor v scene s lanom na helikoptere bol vlozeny jak zo sitkomu a vyrusil ma , bleeh. Celkovo som rad ze som to videl aspon raz :0 ()

Little_Sawy

Možno v tej dobe celkom slušný film, ale teraz v roku 2023, to je totálná sračka. Námet fajn, vedec s popáleninami ktorý sa snaží zakryť svoju ohavnost tým že si vyrába masky v 5D tlačiarní a následne si ich dáva na xicht, ktoré mu na xichte vydržia len hodinu je celkom fakt nič moc. Myslím si, že by to dokázalo byť lepšie.. ()

JoudaCZ

Komiksová adaptace, jejíž zpracování odpovídá době vzniku. Z dnešního pohledu mírně naivní, občas nechtěně vtipná, ale jinak je to celkem slušné, z řadou režijních vychytávek a vtipných momentů (hologram zapalovače fakt pobavil) ()

pan Spock

Vždycky jsem si říkal, jak se specialista na lesní duchy a jim podobné potvory, dostal až k pavoučímu muži. No a teď už je mi všechno zcela jasné. Darkman je opravdu zvláštní film. Chvíli je svižný, drsný a zábavný. Ale za další chvilku stupidní a trapný. První vystihuje dokonalý cit pro hororový žánr a druhé rozpačitost a nedomrlost u žánru komiksového. Nebylo to zas tak špatné, vlastně se mi to docela líbilo. Ale co naplat, když film vznikl v době, který komiksům zrovna nepřál. Ale poslední scéna byla fakt lahůdková, o tom žádná! ()

Digi_cz

Dobrý potenciál měl Darkman. Od útěku z nemocnice to začínalo být zajímavé. Chmurné prostředí okolo déšť všude uniká pára a atmosféra se blížila mému požitku. V opuštěné zašpiněné továrně Darkman vyrábí své masky pro svůj plán pomsty. Jenže ve chvíli, kdy se potkali dva stejné ksichty v točicích se dveřích začínal jsem pochybovat o dobrém konci a stačilo počkat na výlet s helikoptérou po městě a následném finálním fajtu na jakem si staveništi, kde byli po ruce ocelová lana, které si vypůjčili od (Tarzana) a bylo hotovo. ()

handz

Člověk by si až ubliknul z toho jaké recenze se tu na Darkamana dočte. Stylizace, nápady s kamerou, Elfmanova retro hudba - a celkově "retro" pojetí filmu, prstě vymazlený oddychový komixový akčňák který ale lecco dělá líp než mnoho jiných komixovek! Pro lidi, kteří za správnou adaptaci komixu považují Nolanova Batmana tohle určitě není, ale pro ty co mají rádi klasiku, to je nadupané béčko jak se patří (béčko v tom nejpozitivnějším smyslu). ()

Pollini

Po megalomanskych a patetickych velko marvellovkach bylo vidět tento "obyčejný" snímek osvěžující. I když už je to takřka stará škola. ()

Filmyx

No k popisku bych přidala ještě komedie, několik scén se fakt ujetých. Na samozřejmou úroveň efektů z tý doby jsem si taky musela zvykat, přeci jen dnes už jsem trochu rozmazlená. Jinak to bylo celkově svižné, šup šup, trochu ty romantiky, hodně akce a konec:) nebylo to vůbec blbé, jen si film hodně libuje v přehánění.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem kdokoliv... Jsem nikdo... Všude... A nikde... Říkejte mi... Darkman!" Popálený a téměř mrtvý Liam Neeson s kloboukem a černým pláštěm, v opuštěné zašpiněné továrně plánuje zabít gaunery, kteří mu znetvoření způsobili. Pár obvazů a zuby nezakryté rty nám vyrobili strašáka. Film má chmurné prostředí, uchazejicí efekty a výborného Liama Neesona jako muže, který se díky své zohyzděné tváři přestává cítit člověkem. Scény s helikoptérou a finále na staveništi bylo asi jediné, co se mi nelíbilo. - 70%. ()

CSGoddess

Raimiho před Spidermanovský majštrštyk který baví a nenudí až do konce. Několik scén tu dokonce připomíná Spidermana takže je tu znát Raimiho rukopis, jeho brácha tu má jako obvykle dobrý štěk a zabíjení padouchů je prdel. Na svojí dobu to byl jistě originální film který sice nebyl podle komiksu ale později inspiroval několik komiksů a knih. Sodaze v dalších pokračování už Darkmana hrál jiný herec. Ale oceňuji že když Raimi němé možnost natočit tenkrát nějaký komiks tak si prostě svého hrdinu vymyslel. A jeho hrdina nepotřebuje nějaké super mega schopnosti, prostě si vystačí s tím měnit ksicht a napodobovat druhé a necítí bolest ale i tak je víc člověkem než jiní. Scéna s trychtýřem a kočkou mě vždy pobaví. Škoda že takové filmy se dnes už netočí. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)