Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SoolenJV

Jakási přechodová fáze mezi Raimim ze série Evil Dead (svižná kamera, prolínačky, zvláštní hrdina, humor) a Raimim pozdějším, mainstreamovým. Film je postaven na komiksové poetice namíchané s estetikou hororů ze třicátých let. A Neeson, ač mnohými v této roli zatracován, hraje celkem solidně. Zábavná a odpočinková podívaná. ()

Nivenx

Komiksárna od Raimiho. Bohužel bych řekl, že měl Raimi ještě pár let počkat a natočit to až by měl lepší možnosti. Takhle jen průměr. ()

Sabrewulf

Film s tak příšernými triky, že i o 10 let starší kousky jej spolehlivě zadupou do země, což znamená, že vidět to až v dnešní době (což se stalo i mně), je tortura jako prase. Scénář tak nudný a nezajímavý, až by mě zajímalo, co po jeho napsání vedlo Raimiho k tomu, že "z tohoto udělám film". Casting všech úplně mimo. Celé strašně laciné. Kdybych měl film charakterizovat jediným (nevulgárním) slovem, které ho nejvíc vystihuje, tak mě napadá - brak. P.S: 62% nepobírám. ()

StanislachKo

Vďaka Darkmanovi som pochopil dve zásadné veci: (1) Neeson je najväčší alfasamec pod slnkom aj keď hrá vedátorského geeka... (2) Sam Raimi je jeden z mojich najobľúbenjších KOMEDIÁLNYCH režisérov. O to obľúbenejší, že jeho filmy titul "komédia" vôbec nenesú. Každopádne prvotriedna zábava. Vidieť to dávnejšie, ukrochkal by som sa blahom. ()

Courtemanche

Vynikající akční thriller s hororovými prvky, Raimiho vlastní nápad ve stylu superhrdinů jako Batman, Superman a další. Pečlivě na detaily rozpracovaný scénář to není, je to béčko, ale ten příběh plus ty originální nápady -ať kamerou, dialogy či jinak-, mnoha podobných filmů rozdrtí na kaši. Je právem kultovní, Liam Neeson super, Durant (Larry Drake) taky, jeden z mých nejoblíbenějších filmů z 90. let. 5/5 ()

fantoci

Tak tenhle film mě doopravdy vůbec nenadchnul. Určitě má svoje fanoušky, jako celý žánr, ale já jím tedy nejsem. Snímek je typickým příkladem toho, jak filmařům vůbec nevadí existence nějakých fyzikálních zákonů. Když dojde v laboratoři k výbuchu a požáru, tak bych nepředpokládal, že v ní i nadále půjde proud a budou se nacházet funkční počítače, kterým se nic nestalo. Humus. ()

hans500

Povedená komixovka, Raimiho režie se k filmu skvěle hodí, tempo je nepolevující, akční scény výborné a jako bonus dobrý Neeson v hlavní roli. 3,5*. ()

filmmovier

Asi nejslabší film Sama Raimiho, se kterým jsem měl tu čest. Darkman je jakýmsi přechodem mezi jeho hororovou a komiksovou kariérou, ale příliš zajímavého na něm není, ač se to námětem a pojetím hlavního hrdiny přímo nabízí. Jakákoliv temnější atmosféra tady absentuje, akce také příliš nefungují, nicméně herci jsou skvělí a Liam Neeson má očekávání skutečně nezklamal. Musím taky pochválit stopáž, hodina a půl je úplně akorát. Asi to není film, ke kterému se budu vracet, nicméně pro ilustraci Raimiho kariéry a na jedno podívání je to docela fajn. Ale kdybych zažil devadesátky, asi by se mi líbil víc. 60%. ()

Mrkvič

Taková variace na Batmana. Jenže o dost hloupější, a kdo by na filmu hledal chyby, tak si ničeho jiného ani nebude všímat. Jenže z každého záběru, kdy jsou použity různé triky, je cítit obrovská radost a nadšení Sama Raimiho, který si práci s nimi užívá. Ted už vypadají všechny příšerně. Ono ani ve své době to asi nebyl až takový zázrak, ale diváka zahřeje, když cítí s jakým zájmem byl film natáčený. Prostě jednoduchý béčko natočené s láskou a citem... ikdyž dost zvráceným, ale to je jedině dobře. ()

lennyd

Laboratoř vědce Peytona Westlaka (Liam Neeson) je přepadena gangem (najmutým šíleným chlápkem, který chce ovládnout celé město). Samotný vědec je zbit a laboratoř zapálena - a ač je to neuvěřitelné, Peyton s velkými spáleninami přežije. A jelikož před smrtí pracoval na objevu umělé kůže, použije ji na zrekonstruování sama sebe a pomstě ... Jeden z prvotních počinů otce Spidermana, Sama Raimiho je na svoji dobu velmi dobře zpracovaný, nicméně bez počítačových efektů to fakt není ono. Liama Neesona bych do hlavní role taky neobsazoval ... ()

ywo666

No som sklamaný. Čakal väčší nášup. Mám pocit, akoby Neeson ešte nevedel tak dobre hrať v tej dobe. A čakal som že to bude temnejšie. Priveľa svetla kazilo atmosféru. Raimi mohol ešte pritvrdiť. A 90% akcie predstavuje záverečná akčná scéna (dvojscéna). Ale prvé 2/3 filmu sa dočkáte: úvodnej prestrelky, jedného výbuchu a pár neakčných násilností. Má to svoje kvality, ale viac ako 3* nedám. ()

Brain-D

Vynikající horor, který mě opravdu zaujal. Raimi je opravdu machr. Dokázal perfektně vytvořit proměnu člověka jak duševně tak fyzicky. Zábavně zpracoval, udělal temnou atmosféru, perfektní hudba. Tomu říkám americký kvalitní horor !!! ()

pravdovravny

Liam Neeson je neskutočný! Dokonale sa zhostil role muža, ktorý baží po pomste, aj keď vie že už nikdy nebude všetko ako predtým. Sam Raimi namixoval zmes napätia, temnoty, samoty, bezradnosti + lásky. V tomto filme nečakajte žiadne happy klišé:) ()

Yoda sama

Prechodový mostík medzi Raimim točiacim krvavé horory a temné superhrdinovky. A tento podivný mix tu funguje, ako len v deväťdesiatkovom béčku môže fungovať, len s bohužiaľ trochu slabým scenárom a nevýrazným záporákom (tým druhým debilkom). Ale bavil som sa, postava Darkmana má rozhodne obrovský potenciál a nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale čo takto remake s nejakým kvalitným režisérom Raimiho ranku? ()

VanTom

Raimiho živelnost, ulítlé nápady i zběsilé kamerové prostocviky dělají z provařené, jednoduché "origin / revenge" storky celkem zábavný, úsměvně trikový, vyloženě superhrdinský / komiksový (přestože nemá obrázkovou předlohu) akční zářez. Někdy šíleně divný a s logikou si hlavu nelámající, jinak ucházející, ovšem z tuctovosti se úplně nevymaňující. ()

JohnSmith

Slušný horůrek, který je spíš thrillerem. Neeson je fajn, scénář sice děsně béčkovej, ale moc pěkný byly masky. ()

liuk

O víkendu, kdy se každý hnal na třetího Spidermana, jsem si radši pustil Raimiho starší počin, abych se po vyčpělé pavoučí dvojce a podle očekávání hrozné trojce, přesvědčil že Sam jednu dobu uměl točit i komiksy. A jak! Darkman aspoň první dva Spidermany převyšuje opravdu ve všem. Raimi by si měl pouštět Darkmana každé ráno ke snídani, aby si připomněl, že superhrdinné filmy uměl točit. Aby si připomněl, že romantická linie nemusí působit jak vyvařená z kanálové vody. Aby si připomněl, že "temný film" nevytváří černý Spiderman ve stále pastelkových barvách okolí. Aby si připomněl, že triky, které nevypadají úplně úžasně, tedy "béčkově", jsou lepší než triky, které se snaží vypadat reálně, zatímco z nich nuly a jedničky tečou proudem. Aby si připomněl, že pro něj PG-13 akční filmy nejsou a že točit je spíš potupa než zadostiučinění. Jediné co si z Darkmana doteď ponechal byla ponechávání úžasných cameo roliček pro Bruce. Darkman je fakt perfektní akční film, který si v zábavnosti v ničem nezadá s Evil Dead. Při závěrečné bitce jsem měl dojem, jako kdyby si dělal z budoucího tragického Spider-Mana 2 srandu. Nehrdinský superhrdina v podání Neesona a dalších je super řezník. "Darkman je nejlepším komiksovým filmem, který nevznikl podle komiksu." (www.firstshowing.net) ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)