Mafiánského bose Paula Vittiho, který má být za měsíc podmínečně propuštěn, se ve vězení pokusí někdo zabít. Volá proto svému psychiatrovi, doktoru Benu Sobelovi, ten se s ním však odmítne bavit. Když se pak gangster nervově zhroutí, je doktor povolán do věznice. Podrobí gangstera řadě bolestivých testů a pak prohlásí, že Paul trpí psychosomatickou poruchou, která se může vyvinout ve schizofrenii. Přestože se Ben brání, je mu mafián nastěhován domů. Již cestou z vězení se doktorovi přizná, že všechno jen hrál a vysvětlí mu, že měl být zavražděn. Doktor mu doporučí, aby zločin pověsil na hřebík a začal nový život. Ben Paula seznámí s producentem gangsterského televizního seriálu, který ho najme jako odborného poradce. Krátce poté mafián za dramatických okolností zmizí a doktor Sobel dostane od FBI příkaz, aby ho do čtyřiadvaceti hodin našel. Podaří se mu to, ale je proti své vůli přinucen zúčastnit se spolu s mafiány loupežného přepadení. A aby toho nebylo málo, připlete se k tomu všemu ještě filmový štáb, pro který Paul pracuje. (TV Nova)

DonHUS

Jako každá dvojka se snaží Přeber si to znovu být víc vtipnější, víc akčnější. Vtipy tak jsou prvoplánovější a vulgárnější, ale nezachází do žádných extrémů. De Niro si svou roli užívá a už jen kvůli úvodu z vězení/blázince a scéně, kde si snaží najít práci, nemůžu dát horší hodnocení než jedničce. Ta mi přišla jako celkem fajn komedie na jedno zhlédnutí a dvojka se v tom nijak diametrálně neliší. ()

JohnSmith

Je to o něco slabší než jednička, zvlášť první polovina, kde se De Niro choval fakt děsně, ale druhá půlka byla fajn ()

Nepi

Pokračování gangsterské komedie o mafinánovi ( Robert De Niro) a jeho psychoterapeutovi (Billy Crystal) nám nepřináší nic nového a kvalita oproti jedničce také výrazně klesá.Díky některým vtipným situacím a hláškám jde pořád ještě o průměrný film. ()

spikey1

Dva herci předurčeni svým rolím se opět setkávají pod taktovkou někdejšího krále situačních komedií. Ačkoliv látka je tak krásná a silná, něco nefunguje, možná vinou slabšího scénáře se ze zápletky nedaří vykřesat větší jiskra. Pokud hledáte nenáročný film na nedělní odpoledne pak je to jasná volba, vzhledem ke spojitostem doporučuji nejdřív první díl a pak volně přejít sem. ()

Smileface

Znovu opakované vtipy vás opravdu moc nerozesmějí,i když pár komediálních chvil ve filmu je,rozhodně nečekajte záchvaty smíchu známé z prvního dílu,bohužel :-( ()

sedm.1

Proč mi tohle pane De Niro děláte.Já k vašemu herectví mám takovou úctu a obdiv a Vy natočíte něco takového.Promiňte mi,byl jste tu ale trapný jako zbytek osazenstva,trapný jako scénář,příběh,režisér,byl jste tu trapný jako celý film.Paskvil bez špetku humoru,nápadu,zařazuji do kategorie:zbytečný! ()

OughJay

Ani takovej štramák jako Robert De Niro nezachránil svym jinak bezchybnym výkonem tuhle mdlou komedii. Jestli jde něco vytěžit ze vztahu vězně a jeho psychologa, bylo tak učiněno v prvním díle, kterej jsem bohužel před zhlédnutím Přeber si to znovu neviděl. Velmi často bylo k vidění nechutný a trapný přehrávání prakticky všech herců (a zejména Billyho Crystala), který tak ze sebe za prachy udělali čů*áky. Slušnější slovo mě nenapadlo... Pár situací k zasmání tu ale bylo, zejména pak ve scénách, kde se objevil Joe Viterelli, mafián se vším všudy. Celkově ale jednoznačně podprůměr. Dr. Ben Sobel: "I thought you might appreciate a nice home-cooked meal after being in prison for so long." Paul Vitti: "Yeah, that's what I've been jerking off to for the last 850 nights in a row, a fuckin' home-cooked meal. Oh, tuna casserole!" ()

insurgentes

Koukám zase že červenej hadr na pseudointelektuálskou elitu csfd, tak takhle, neni to sice tak dobrý jako jednička, ale mezi všema těma sračkama, co tady dostávaj 70-80% je to jasně nadprůměrnej film, u kterýho se dá výborně pobavit, pokud zrovna teda jsem celej tejden nesjížděl na fesťáku nějakýho larse von triera či podobnýho zmrda. ()

Sdoom

Solidní pokračování mafiánské komedie, které baví v první polovině stejně jako předchůdce, ale ve druhé už pomalu dochází dech. I vtipy se občas už opakují, což svědčí o faktu, že tvůrci tak trochu vařili z vody. Závěr také není příliš uspokojivý, ale na ty 3 hvězdičky to nakonec stačí. (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

Je smutné sledovať tak talentovaných hercov, akými sú BILLY CRYSTAL a hlavne ROBERT De NIRO v tak podpriemernom a nepodarenom filme. Prvý diel sa mi celkom páčil, no na ANALYZUJ ZNOVA stojí za pozretie iba niekoľko minút z úvodu filmu, po ktorých to už ide dole z kopca. ()

Lukoboss

Je fakt, že jsem se několikrát od srdce zasmál, ale přece jenom Robert De Niro patří do jiných filmů. Tuhle vatu by klidně mohl ve své herecké kariéře vynechávat, protože je to naprosto zbytečný. ()

Cracker

Slušné pokračovanie skvelej komédie, ale chýbala mi tá vtipnosť ktorá bola v prvej časti. Námet trochu strelený (opäť) ale na mafiána Vittiho ako šitý na mieru. Herci robili čo mohli ale stále tomu niečo chýbalo 60%. ()

keoma26

nechci jít samoúčelně proti proudu, ale dvojka se mi líbí víc ... právě proto, že je taková roztříštěná a přeexponovaná jak ve scénři, tak i v hereckém projevu splňuje to, co jsem očekával už od prvního dílu. Ani to modní prolnutí do filmařského světa mi nevadilo. ()

cab

Podle mne trošku lepší než jednička, ale jen o píď. Za břicho jsem se nepopadal, ale nudou jsem ani neusul. De Niro je spíš na dramatické role než na parodování svých nejlepších let. 40% ()

Hopper

Film pripomína bežca na 400 m, ktorý nevie odhadnúť svoje sily. Má výborný štart, a v prvej tretine sa drží na čele, ale ako sa cieľ blíži, síl ubúda, tempo sa spomaľuje a nakoniec je rád, že dobehne aspoň predposledný. Prvých 20 minút sľubuje veľa, potom úroveň výrazne klesá a vyzerá to tak, ako keby nemali ani tvorcovia veľmi jasno v tom, o čom film má byť. Ešte že sa dá pozerať aspoň na hercov, ale to nie je bohviečo. A záver, ten už len dodáva útrpnú bodku za ďalším nie veľmi vydareným sequelom. ()

Paity

Už vcelku nadstavba k prvnímu povedenému. Co naplat, jednička byla ucházející, tohle už ale není dobré. ()

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

13.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John… (více)