Mafiánského bose Paula Vittiho, který má být za měsíc podmínečně propuštěn, se ve vězení pokusí někdo zabít. Volá proto svému psychiatrovi, doktoru Benu Sobelovi, ten se s ním však odmítne bavit. Když se pak gangster nervově zhroutí, je doktor povolán do věznice. Podrobí gangstera řadě bolestivých testů a pak prohlásí, že Paul trpí psychosomatickou poruchou, která se může vyvinout ve schizofrenii. Přestože se Ben brání, je mu mafián nastěhován domů. Již cestou z vězení se doktorovi přizná, že všechno jen hrál a vysvětlí mu, že měl být zavražděn. Doktor mu doporučí, aby zločin pověsil na hřebík a začal nový život. Ben Paula seznámí s producentem gangsterského televizního seriálu, který ho najme jako odborného poradce. Krátce poté mafián za dramatických okolností zmizí a doktor Sobel dostane od FBI příkaz, aby ho do čtyřiadvaceti hodin našel. Podaří se mu to, ale je proti své vůli přinucen zúčastnit se spolu s mafiány loupežného přepadení. A aby toho nebylo málo, připlete se k tomu všemu ještě filmový štáb, pro který Paul pracuje. (TV Nova)

Rex Mundi

Od začiatku do konca nuda. Bola som otrávená, unudená a znechutená. Humor biedny, zápletka nezaujímavá. Billy Crystal vyzeral ako šašo a De Niro to nezachránil. Jedna hviezdička len za pár podarených fórov (a nepatrí medzi ne žiadny "West Side Story"!). Pre mňa obrovské sklamanie! ()

Trellíno

Opravdu hodně, ale hodně slabých 60%. Pokračování, které svému dokonalému předchůdci nesahá ani po kotníky. Většina vtipů se nepochopitelně opakuje a zábavný už je skutečně většinu času jenom pravidelně dokonalý Joe Viterelli. ()

Xmilden

Oproti minulému dílu, který působil jako inteligentní komedie se tvůrci přesměřovali do trošku zatuchlých a stojatých vod vyznačujících se trapným humorem a milionkrát opakovaným slovům jako penis. Tento film opravdu vznikat ani nemusel. Je totiž dokonale trapný a naprosto zbytečný. ()

Fiftis

Ak si ešte pamätáte záverečný happyend prvej časti, určite viete, ako skončil veľký šéf mafie Paul Vitty. Režisér Harold Ramis nemusel dlho pátrať po príbehu, ktorý by sa dal opätovne použiť a vyžmýkať až do poslednej kvapky. Sám je jedného takého autor a stačilo len zvolať skúsenú scenáristickú pomoc a pokračovanie vtedy štyri roky starej krimi-komédie bolo na svete. Z hereckej dvojky De Niro a Billy Crystal mal jednoznačne navyše Niro (hlavne vďaka scenáristickým zvratom), ktorý má s komediálnym žánrom bohaté skúsenosti. Billy Crystal je rovnako podarený jedinec, ako v prvej časti a snaží sa čo najmenej prehrávať svojho skúseného kolegu. Je pravdou, že aj tento diel stál na jednoduchom nápade konfrontácie dvoch odlišných osôb a dvoch odlišných sociálnych prostredí, ale jednoznačne si držal tempo narácie a prepracovanú dialógovú stopu. ()

Big Bear

Klasická snaha něco ještě vyrejpat z úspěchu předchozího Přeber si to. Amíci si neuměj zkrátka říct: je to teď na špici, tak skončíme. Raději vždy udělají dvojku ač s mnohem horším scénářem a jen pár vtipnými nápady a spoléhají na to, že divák okouzlen předcházejícím dílkem zaskočí do kina i na ,,dvojku"... I tak to nějakej ten mega doláčů hodí, ale divák je lehce zklamán... I zde se zasmějeme, ale už to nemá to tempo co předchůdce. Kdo to shlédne neprohloupí, jedná se o slušnou avšak průměrnou komedii. * * * ()

Boogeyman

Několik dobrých vtipů stěží zachrání tuhle těžkopádnou hysterickou taškařici, která jednoznačně zaostává za výborným prvním dílem. ()

Frajer42

Ucházející komedie z mafiánského prostředí, kterou drží nad vodou a táhne úžasný De Niro. Samotný úvod nastaví laťku velmi vysoko, neboť je precizní. Bohužel poté následuje šeredně nudná střední část. Zážitek opět mírně vylepší solidní závěr. S prvním dílem jsem neměl tu čest, takže nedovedu odhadnout, zda jsem nepřišel o nic podstatného. Co jsem si zde tak pročetl, tak někteří preferují tento díl, jiní ten předchozí. Málokdo oba. Já se u tohoto kousku sice příliš nenasmál, ale zároveň jsem se ani závratně moc nenudil a netrpěl. Nechť tomu odpovídá hodnocení. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope. ()

Slarque

Průměrné pokračování skvělé komedie. Docela dobrý začátek se rychle změní v tuctovou variaci na první díl. ()

SeBig

O hodně lepší než první díl tady už to jelo rovnou a byla to vážně perfektní komedie fakt jsem se zasmál! :) ()

Sawy

"Co to bereš?" "Ginko Bilobu.Na pamět a už jsem zapomněl na co ještě." Jednička je lepší,ale i tohle si drží jakous takous úroveň,hlavně díky De Nirovi a Crystalovi,kteří si své role opět užívají se vší parádou.První asi čtvrthodinka je skvělá zábava,zbytek stopáže jsem se smál spíš sporadicky a přemíra genitálního humoru mi maličko vadila,stejně jako občas otravné neustále variování těch samých vtipů a pramalé využívání vedlejších postav.Více Lisy Kudrow či Joe Viterelliho by rozhodně neškodilo,právě tyhle zábavné figury často tvoří rozdíl mezi průměrnou a dobrou komedií.Tohle je tak na půli cesty,ale nenudil jsem se,což je nakonec ten nejdůležitější faktor.A lepší než Fotr je lotr je to stále. 65 % ()

ScarPoul

Prvých tridsať minúť je perfektných. Potom tomu začína postupne dochádzať dych. A hoci sa to scenáristicky snaží o uzatvorený oblúk a všetky dejové línie skončia, aj tak mi to prišlo zbytočne preplácané. Hlavne všetko na natáčaní krimi seriálu. De Niro a Crystal majú stále skvelú chémiu, ale tentoraz sa ich vzťah nikde neposúva, čo tiež trochu zamrzí. Inak je to ale v pohode jednohubka, ktorá sa snaží ku koncu byť možno zbytočne moralistická, ale výsledný dojem z filmu to až tak nekazilo. Priemerný filmík, ktorý zostáva trochu v tieni svojho predchodcu. Ale tým, že je to uzatvorené sa jedná o príjemnú dualógiu, ktorá má svoje kvality a silné scény. A je ich tam niekoľko. ()

PROROK14

Roba De Nira mám veľmi rád a tento filmik sa mi páčil. Možno to nie je kvalitou prekypujúce ale zasmiať sa na tom dá. Nevidím dôvod prečo nedať 4* ()

BoPo

Pokračovanie prinášajúce nižšiu kvalitu. Aké to prekvapenie. Našťastie De Niro to v komédii predsa len vie a tak vznikla skvelá záležitosť s názvom Fotr je lotr. Takže ak máte chuť sledovať niečo vtipné s touto hereckou legendou, Přeber si to znovu nie je tá správna voľba. ()

Tommassi3

"Dva svědkové změnili svou výpověď a ten třetí spáchal sebevraždu.." - "Vážně ?? Jak ??" - "Ále.. Bodnul se čtyřikrát do zad a pak se vrhnul z mostu.. Hrozné neštěstí !!" ;) ()

Lacike

Dvojka je o triedu horsia ako jednotka ale hlavne je uplne ina. Postrada poriadnu zapletku a dej tvori len sled komedialnych scen, ktore pôsobia ako improvizacia. Aj ked je polovica z nich mimo, tak druha je dost zabavna. A vzhladom na ich vysoku kadenciu to staci na to, aby film nenudil. De Niro tu ma znova niekolko fantastickych exhibicii. Bohuzial parkrat to uz prepiskne a vyznie trapne. Kazdu chvilu skusa nieco ine a uz prilis nepripomina toho elegantneho mafiana z jednotky. Dokonca k jeho postave uz ani prilis nesedi legendarne: You, you, you are good, you. Zato sa miestami vytiahol Billy Crystal a uz nie je tak nudny ako minule. Z ostatnych postav zaziari uz len Joe Viterelli. Dvojka pôsobi ako pokracovanie, ktore nevie ktorou cestou sa ma vydať a tak skuša vsetko mozne, ale aspon neopakuje koncept jednotky. Za jedno pozretie to stale stoji. 5/10. ()

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

13.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John… (více)