Mafiánského bose Paula Vittiho, který má být za měsíc podmínečně propuštěn, se ve vězení pokusí někdo zabít. Volá proto svému psychiatrovi, doktoru Benu Sobelovi, ten se s ním však odmítne bavit. Když se pak gangster nervově zhroutí, je doktor povolán do věznice. Podrobí gangstera řadě bolestivých testů a pak prohlásí, že Paul trpí psychosomatickou poruchou, která se může vyvinout ve schizofrenii. Přestože se Ben brání, je mu mafián nastěhován domů. Již cestou z vězení se doktorovi přizná, že všechno jen hrál a vysvětlí mu, že měl být zavražděn. Doktor mu doporučí, aby zločin pověsil na hřebík a začal nový život. Ben Paula seznámí s producentem gangsterského televizního seriálu, který ho najme jako odborného poradce. Krátce poté mafián za dramatických okolností zmizí a doktor Sobel dostane od FBI příkaz, aby ho do čtyřiadvaceti hodin našel. Podaří se mu to, ale je proti své vůli přinucen zúčastnit se spolu s mafiány loupežného přepadení. A aby toho nebylo málo, připlete se k tomu všemu ještě filmový štáb, pro který Paul pracuje. (TV Nova)

Johny_fork

Netušil jsem, že se jedná o druhý díl. Pár vtipných okamžiků a výborní herci bohužel nestačí k lepšímu než podprůměrnému hodnocení. Největší slabinou je samotný scénář. ()

corpsy

Na počudovanie to nestratilo kúzlo jedničky. Čo ale stratilo, je schopnosť kúzlenia s pointami vo viacerých sekvenciách a tým pádom má toto pokračovanie zaslúžený status nevydareného. De Niro a Crystal excelujú, ako vtedy, ´´priateľská´´ Lisa Kudrow je opäť iba do počtu, ale podobne ako v prvom diely je skvelá a mohla mať viacero scén, snímok by tým iba bodoval. Napriek týmto prednostiam to všetko kleslo do priemeru. Proste do etáže, v ktorom sa nachádza každý sequel, ktorý je točený na komerčný kalkul ( sú ale výnimky ). ()

Popluh

Tak jsem si to přebral znovu a napodruhé z toho vzešla mnohem zábavnější komedie než v případě jedničky, kterou opět táhne skvělý De Niro kterému tentokrát zdatně sekunduje i Billy Chrystal. ()

Skip

Snahy urvat něco z úspěchů "jedniček" většinou nevychází a ani tentokrát to moc nevyšlo. Pár dobrých momentů, ale až moc těch, kdy platí, že opakovaný vtip přestává být vtipem. ()

Vědma

Jedničku jsem neviděla a nevím, proč Robert De Niro hraje ve fimech tohoto typu. Ale asi se tím baví, protože hraje dobře. Film, který prošumí a už si na něj nikdy nevzpomenu a některé vtipy byly na hraně trapnosti, ale občas jsem se zasmála. ()

Langy10

Libovka,libovka. Robert je prostě génius a tady jsem se nasmál víc než je zdrávo :D ... Miluju ty jeho kecy , prostě bomba! A závěrečnej zpěv Roberta?? Tak to jsem chcípal :DDDDDDDDDd Borec je to!! ()

Juto

Film je celkom zábavný a stojí za to ho vidieť, ale v skutočnosti nám neponúka nič nové. To je však odpustiteľné, pretože Crystal a De Niro sú dostatočne zábavný. 6/10 ()

wendelin9

Můj oblíbenec De Niro ani některé skvělé hlášky film bohužel nezachránili. Děj mi přisel neoriginální a některé scény až trapné... Proto 3* ()

lennyd

Paul Vitti (Robert De Niro), známý to mafián, byl na konci prvního dílu zabásnut. Ale ani ve vězení nemá klid, staří "přátelé" po něm jdou, a on je nucen předstírat nervové zhroucení. K léčbě je opět přivolán Dr. Sobel, který nakonec svolí, a hodlá Paula přivést zpět do "normálního" života. Ale starého psa novým kouskům nenaučíš, tak ani starého mafiána. Nakonec se Paul uchytí jako poradce u filmu, ale je opravdu toto jeho životním cílem? ... Pokračování trablí nesourodé dvojice mafiánského bosse a psychiatra se nese na stejné vlně jako díl první, ale (jak už to bývá) o třídu níž. Většína vtípků vyznívá naprázdno, a leckdy se autoři uchylují už k přisprostlému humoru, aby alespoň částečně vyloudili na tvářích diváků smích. I když je film ke konci mnohem zábavnější, stejně to na víc než dvě hvězdičky nestačí. Už si to radši znovu nepřebírejme... ()

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

13.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John… (více)