Stůj při mně

• USA Stand by Me (více)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiální text distributora)

Sawy

Moc hezký,upřímný film o přátelství čtyřech chlapců.Herecké výkony skvělé,hlavně River Phoenix.Už v tomhle věku to byl OBROVSKÝ talent,jeho smrti je velká škoda.Překvapil mě i Kiefer Sutherland v čistě záporné roli.85 % ()

ScarPoul

Zo všetkých sfilmovaných noviel zo zbierky Štyri ročné obdobia, sa mi Telo ( Stand by me) zdala najslabšia. A čo sa týka jej filmového prevedenia, dopadla rovnako. Toto obhliadnutie sa za dospievaním má v sebe akúsi prímes slobody a dobrodružstva, ale v konečnom dôsledku je veľmi priamočiare a bez pridaných vsuviek, ktoré by to ozvláštnili. Štyria chlapci sú v pohode. Ale všetko je to príliš opatrné. Príliš bez potrebnej šťavy a vzťahovej vyspelosti. Funkčné len preto, lebo v rámci danej schémy to stavia na istotu. Ten film ale zostarol. Nie je univerzálny. Je uzatvorený v tom čase a na tom mieste a je pripomienkou toho, aké kedysi dospievanie bolo. Ale reminiscencie, ktoré by chytili za srdce aj dnešného diváka,  tu podľa mňa nie sú. Na to by sme museli vyrastať v úplne inej dobe. A hoci v niečom ten film s nami koketuje, vyslovene otvorený flirt to nie je. ()

BoPo

Detské dobrodružstvo prinášajúce rôznorodé zážitky. Zážitky však nič moc. Voči výkonom detských hercov nemám absolútne nič. No aj tak najviac vyčnieval Sutherland. Inak nevidím dôvod prečo si túto cestu niekedy zopakovať. ()

ProjectAlice

Pochváliť musím predovšetkým soundtrack. Milujem hudbu 50tych rokov. Dokonca sa tam objavila aj moja najobľúbenejšia pesnička z tohto obdobia - The Coasters - Yakety Yak. Bolo naozaj vtipné vidieť, ako v 80tych rokoch vyzeral Jerry O'Connell. Bol to skvelý herec už v takto mladom veku. Ďalej musím samozrejme pochváliť obľúbeného Johna Cusacka. Prečo sa už nerobia takéto dobré a jednoduché filmy ako v 80.rokoch? 100% ()

maseer2

příjemná podívaná o čtveřici chlapců vydávajících se na krátký dobrodružný výlet, která nenápadným způsobem servíruje nejednu pravdu o životě.. moc fajn! ()

JohnCZ

Pohodovka plná známých herců ještě v dětských (tlouštík Jerry O'Connell mě rozesmál a chvíli mi trvalo, než jsem ho poznal) nebo hodně mladých letech (John Cusack, Kiefer Sutherland), velice atypický rukopis Stephena Kinga, parádní hitovka Stand By Me a citlivá režie Roba Reinera. Takové filmy můžu a je jedno, jestli 5 nebo 30 let staré, protože takové filmy ani moc nestárnou. Škoda, že jsem ho neviděl před cca 10 lety, to by mě oslovil ještě více. ()

jahol

Lehce přeceněný film, řekl bych. Ano, iniciační vstup do světa dospělých je pojat zajímavě a v některých bodech hodně silně, ale nedrží úplně vyrovnané tempo. Herecké výkony dětské čtyřky jsou dobré, ale nikoli vynikající (podívejte se na film Spáči, pokud chcete vidět skvělé dětské herectví), plusem je výborný hudební doprovod. Film, který mi asi chtěl hodně sdělit, ale nakonec toho stihnul tak polovinu a občas opakoval věci, o kterých mohl tušit, že už je dávno vím. ()

corpsy

Úsmevné, ale aj strhujúce chlapčenské dobrodružstvo, ktoré ja osobne považujem za jeden z tých najvydarenejších svojho druhu. Ideálne herecké obsadenie a skvelá retro atmosféra. ()

Torision

Těžko hodnotit. Je to rozhodně fajnovej film o přátelství a věcech k němu spjatejm, navíc s dobře stylizovanou atmosférou padesátejch let, ale že bych tam našel nějakou oku lahodícící scénu nebo bych se dokázal s klukama sžít, to se říct nedá. Film, na kterej člověk rychle zapomene. ()

Cubinho

Být ve věku jako jsou chlapci z filmu, tak jsem unešený a řadím film k jednomu z nejlepších, co jsem zatím viděl. Typický chlapecký film, který nepostrádá dobrodružství, odvahu a nějaké to tajemno. Jaký to paradox, když se v závěru filmu dozvídáme, že Chrise, ze kterého se stal úspěšně právník, v nejlepších letech ubodali v kavárně. River Phoenix, představitel Chrise, totiž také zemřel mladý - ve 23 letech (talentovaný bratr slavnějšího Joaquina Phoenixe se předávkoval drogami...). Celá parta kluků je výborně herecky obsazena - poprvé se také setkávám s Wilem Wheatonem, idolem mladého Sheldona Coopera:-) Výborný je rovněž Kiefer Sutherland coby boss té "starší party". 8/10 ()

sidzej

Perfektne spracovaný King režisérom inej vydarenej adaptácie jeho knihy- Misery Robom Reinerom. Objektívne za 4* ale keď vezmem do úvahy že dnes sa podobné filmy prakticky netočia + skvelé hlášky a Rkový slovník nemôžem hodnotiť inak. Akurát škoda toho Rivera Phoenixa. Nádejnú budúcnosť mal pred sebou..skrátka film o partičke násťročných kamošov, ktorí sa potrebovali vyblázniť, no táto dobrodružná výprava o dospievaní pôsobí realistickejšie než čokoľvek, čo som v tomto žánri doposiaľ videl. Inu, zlaté 80te roky. Na záver moja obľúbená hláška: "What the hell is Goofy?" :-) ()

F.man

Klukovské kamarádství z pera Kinga, převedené na plátno s co nejpreciznějším ohledem na detaily. Na druhou stranu na více hvězd chybí trocha invence, která by z toho pomohla vyždímat ještě trochu více šťávy. I tak ovšem velice dobrý snímek, který za to stojí. "Suck my fat one"? Whoever told you that you had a fat one, Lachance? ()

ledzepfan

Opravdu dobrá adaptace docela dobré povídky...Všechno je vlastně na svém místě ,všichni hrajou hezky,scénář se drží knihy jako pijavice ..ale něják mi prostě nesedělo to tempo...jakoby po hezkých a uvolněných scénách přicházelo bezradné chození odnikud nikam plné hluchých chvilek ,až se nakonec celé to silné poselství knihy tak něják rozmělní do ztracena.....Možná za to může snaha natáhnout kratičkou povídku na stopáž regulérního filmu..kdo ví.?............Určitě to můžu doporučit ale nespoléhal bych moc na zdejší mírně nadhodnocené bodování=těšil jsem se na větší pecku....65% ()

bublajsa

Do týhle adaptace filmaři opravdu vložili snad vše, co se dá z povídky vyčíst a vycítit. Stejně jako v předloze i tady jde o zdánlivě prostej a nenáročnej příběh o jednom prázdninovým výletě pevný party malých kluků, kteří se ale za jednu noc stanou o trochu dospělejšími. Hlavně přirozený a nenucený herectví mladých herců mě do tohoto dobrodružství zcela vtáhlo skoro stejně silně, jako povídka. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (více)