Pásky z Nagana (2018)

Geniální, normálně mám slzy v očích...

Stranger Things (2016) (seriál)

Wow. Dlouho mě nic takto nechytlo. Seriál jsem zvládl za dvě noci. První polovina je neskutečně hutná (úchvatná hudba!), žel s odkrýváním tajemna hutná atmosféra řídne. Také díky skvělému obsazení - zejména mladí herci (nejen dětští) excelují - se jedná rozhodně o nejlepší mysteriózní dílo za hodně dlouhou dobu...A El? Úchvatná...Jo a divím se, že to tu ještě nikdo nenapsal - Natalia Dyer je úplná Keira Knightley!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film syrový jak bizon! Místy atmosféra (a především skvělá Lubezkiho kamera) připomínala Malickovy filmy, které já tuze rád. Nějak mi nevadila ani DiCapriova nesmrtlenost ani délka filmu (ten mi naopak utekl velmi rychle). Pravdou je, že se po brilantní první půlhodině, které vévodí nezapomenutelná scéna s medvědem, tempo zpomalí, ale herecké výkony DiCapria i Toma Hardyho udržují napětí až k vytouženému a očekávanému závěru. 9.5/10

Svatojánský věneček (2015) (TV film) odpad!

Strašně trapná pohádka, u které jsem se fakt styděl jenom ji sledovat. Strachu, co to je?!

Požáry (2010)

V některých momentech neskutečně silný snímek, u kterého mi od naprosté spokojenosti vadily asi dvě věci: příliš zdlouhavý úvod a překombinovaý (a zároveň předvídatelný) závěr. A to, že porodila úplně zdravá dvojčata po tom všem,... 9/10

Whiplash (2014)

Vern Schillinger je zpět! Démonické role, stejně jako byl Vern Schillinger v Oz a je Terence Fletcher zde, sedí J.K. Simmonsovi naprosto dokonale (až se divím, že jej nikdo do nějaké významné psycho role neobsadil už dříve). Když připočtu strhující závěr,... 8,5/10 P.S.: Po M. Tellerovi alias A. Newmanovi bych taky párkrát s radostí mrštil židli...

Kon-Tiki (2012)

Nejdříve, když jsem na Kon-Tiki náhodou narazil, mě zarazilo, že Norové natočili jakýsi mořeplavecký film. O to větší překvapení přišlo při samotném sledování filmu. Příjemný casting v rukou pro mě úplně neznámých režisérů (kteří mimochodem po úspěchu Kon-Tiky dostali na starost režii nových Pirátů z Karibiku) realizuje na pár metrech čtverečních (občas i krychlových) dramatickou cestu norského dobrodruha, a teď už i mořeplavce, Thora Heyerdahla, z Peru do Polynésie. Moc příjemná kamera, kde dominují záběry tvorů z podmořského světa, podbarvená moc výbornou hudbou, u mě vykouzlila asi největší filmový zážitek z roku 2012. 9/10

Birdman (2014)

O prohnilé morálce herců z Broadwaye asi každý z nás někdy slyšel. Birdmana doporučuju vidět zejména díky vynikajícím výkonům téměř všech účinkujících (narozdíl od většiny mě ale příliš nezaujala Emma Stone). Lubezkiho kamera společně s hereckým koncertem M. Keatona jsou mými hlavními favority na zisk Oscara ve svých kategoriích. 9/10

Grandhotel Budapešť (2014)

Hodně zajímavý film, který rozhodně stojí za to vidět už jenom kvůli hezkým obrázkům a výbornému Ralphu Fiennesovi. 8/10