Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

Martin741

Reziser Rob Reiner /Par Spravnejch Chlapu, Misery nechce zemrit/ natocil nudny a dost podpriemerny film. Willis a Pfeifferova su len lakadlom na masy, tempo je priserne, dialogy tiez : 30 % ()

necisty

Podle mého docela deprimující film, nedoporučuji pouštět ve špatném emočním rozpoložením... aspon ne pro citově založené jedince :). Ono mě to ze začátku ani nijak moc nenadchlo, ale to emoční vypětí Michelle ke konci bylo prostě jiný šálek kávy... pořád nechápu, proč u takových filmů nedávají výstražnou cedulku: Nepouštějte si to v autobuse plném lidí! :) ... SA ()

PROCESOR

Manželství je šedivý, né bílý či černý, ale šedivý, pokud to přijmete dost se vám uleví.. Spoiler-hlášky- dnešní plus a mínus, .. Ani š...t nemůže dokud není vše hotový je jako odlet letadla,.. vše je jen iluze, .. Téma je vděčný, herecký výkony průměrný a každý to hodnotí čistě subjektivně dle toho, kde se teď nachází.. ()

otík

Nepříliš povedené romantické drama sice se spolehlivými herci, ale bohužel s poněkud zmateným a velmi nepravděpodobným scénářem. Herci nemají co hrát, není se čeho chytit ani komu držet palce. Škoda. ()

plechulka

Po spoustě let strávených vedle sebe si manželé jednoznačně nedokáží definovat směs citů, které oba propojují, každou chvíli nabere vrch tu láska, tu nenávist...není prostě jednoduché škrtnout vše, co bylo a "vymenit partnera ako růž"........Možná že za to může můj věk, možná počet let v manželství... prostě tenhle film mi připadá "jako ze života" o dost víc než většina rozvodových dramat a la Hollywood.... ()

Jazzzz odpad!

Nevim, nevim. Nehledě na to co v tomhle filmu hrálo za herce a herečky je to prostě klasická romantika a mě z ní bylo zle. Ten závěr kdy ona mu to všechno říká a bé u bé toho bé dělá bé bé bé se fakt nedal překousnout přepnul jsem to a s romantickými filmy (krom PrettyWoman) jsem skončil! ()

venison

Strašně krásně, odlehčeně a vtipně natočeno, i když se jedná o velmi hořké a bolavé téma.. Režiséru Reinerovi se alespoň v náznaku podařily zachytit "nesdělné" informace (to co si neodžiju nepochopím, i kdyby mi je mlátilo do hlavy deset lidí od rána do večera) o tenké hranici vztahu manželského páru, který se zná za ta léta skrz na skrz, až jim vadí na partnerovi i to, že dýchá.. Intimita a hodnota detailů se vysvětluje jen velmi těžko.. Ano, někdo se opravdu dokáže ke svému bývalému partnerovi vrátit třeba "jen" proto, že začne nosit hodinky.. Lidi vně "kruhu" to ani nezaregistrují, ale pro ty uvnitř to znamená mnohem více než mocná gesta.. Pěkně vystavěný příběh s hlubokými monology, humornými dialogy a úžasnými prostřihy vzpomínek.. Závěrečná řeč Michelle Pfeiffer mě dostala.. Jo a Bruce Willise chci mít doma, ihned :-D ()

dANo

Ani komédia, ani romantika, ani dráma... nazval by som to "úbohý film o manželstve a problémoch v ňom". ()

blackJag

V případě tohoto vykonstruovaného melodramatu se nezadařilo především na pozici scénáře - zhovadilé motivace, neupřímné repliky, nevěrohodná stavba (z věcných argumentů manželského soužití dělající blekotavý kumulant neživotných prvků), to jsou základní rysy tohoto scenáristického selhání. Opravdu, nebýt Pfeifferové s Willisem, kteří jsou schopni ukrást hrst sympatií pro své postavy, byl by tento film, kde není místo pro přirozenost a normální spontaneitu, čistý odpad. 40% ()

Almásy

ja si nemozem pomoct ale ja tento film mam strasne rad nech je jakkolvek chce priemerny, neorginalny, je to jeden z mojich oblubenych filmov. ()

jefff

Druhá šance je takový běžný příběh, který zažívá mnoho párů. Je to lidský film o běžných manželských či partnerských problmech zahraný skvělými herci. To co měl film splnit, splnil na jedničku. Pár hluších pasážích lze odpustit. Mě se Druhá šance líbila moc. ()

femme fatale

Taky vám přijde, že to celé nějak nesedí...na tom filmu je prostě něco divného, ale alespoň jsem ho dokoukala do konce i když jsem si často říkala, kdy už to bude? Každopádně film zachránili dobří herci (ale jen tak tak). ()

MaMitti

Tak tohle mi padlo do oka víc než nedávno viděný Před půlnocí (manželé si taky po letech řeší, co si manželé po letech běžně řeší). Jasně, je to hlavně ústřední dvojicí - BW a MP - a nemít film je, tak nemá nic. Směs komiky s dramatem mi nevadila, nerušila mě a na rozdíl od dvojice z Před půlnocí, která se tr(a)pně zmítala v pseudointelektuálských marasmech (nemůžu se tomu srovnání prostě vyhnout) jsem u téhle měla od začátku pocit, že oni "na to mají". ()

Michelle75

Druhá šance mě poprvé nebavila, podruhé to bylo jinak. Nebudu zapírat, když opět povznesu Michelle a Bruce, jejich herectví mě prostě baví. A pointa filmu? Ta příjde na závěr, i když děj tam směřuje po celou dobu.... ten výlev se Kattie docela povedl. Ono někdy člověk dělá z maličkostí velkou vědu a naopak, ale spoustu věcí člověk řeší zbytečně. Takže k uvědomění to stačí a vlastně i ten humorný nádech, který se nese celým filmem mě nijak nevadí. ()