Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou. Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé. Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci? (oficiální text distributora)

Anderton

Rob Reiner mal zlatú sériu neoddiskutovateľne kultových filmov, od Spinal Tap, cez Harry stretol Sally, až po Pár správnych chlapov. Lenže potom mu tak trochu začal dochádzať dych, až ho nakoniec úplne stratil, aby sa znova mohol nadýchnuť. Druhá šanca je bohužiaľ z onoho "respiračného" obdobia, takže vám veľmi rýchlo vyšumí z hlavy. Najhoršie je, že to bolo plytvanie časom Reinerovým, Willisovým a Pfeifferkiným zároveň. Mohli spolu natočiť niečo podľa poriadneho scenára. ()

meave

Manželia rozprávajúci svoj príbeh - podľa mňa nereálny. Takto to proste nechodí. Humor tiež veľmi nevyšiel. Bol pomerne kŕčovitý. Parodovať psychoanalytikov tak, ako v scéne „v posteli ste vždy šiesti; vy dvaja a vaši rodičia“ bolo trapné. Stále mi unikalo, čo chcel scenárista povedať a či ma chcel zabaviť, alebo zabiť. Žena, ktorá sa s chlapom, ktorý jej vliezol do postele /nie na gauč/ v topánkach!!!, debatuje o tom, čo bolo v ich živote zabavné??? To sa dá vidieť iba tu. Takže dve ** za Brucea a Michelle a odporučenie – pozor na Rachel a manželov Kirbyových /-*/. Vysledný dojem: keď už skutočne nič nejde a máte radi hlavných predstaviteľov, tak sa to dá prežiť. ()

mil@n.fanatik

Velmi příjemný film:-) Sice nejspíš "béčkové" záležitosti, ale mě se líbil:-)... Mám rád happy - endy, a tak místo plánovaných 3 hvězdiček dávám 4. ()

nash.

Hořká podívaná se sladkou polevou... Retrospektivní pohled na historii manželství, které se po 15 letech ocitá před rozpadem... Ocení zejména ti (ale snad nejen oni), kdo už za sebou mají desáté výročí... všechno je ze života (byť upraveno klasickou hollywoodskou optikou)... v mnohém se člověk pozná... mnohé mu přijde až podezřele povědomé... nabízí humor i v situacích, kterí si pamatujete jako nepříliš humorné, momenty k zamyšlení i šťastný konec, který by se mohl stát mottem pro všechny podobné krize... jen ten pláč by měli Willis i Pfeifferová trochu trénovat... moc jim to nešlo... :-)) ()

Tomco

jeden z filmov, ktory mi sprijemnoval zaciatky s HBO ..neviem, mne sa zda, ze ide o pomerne normalny, nikoho neurazajuci, film, ktory nema ziadne ambicie a preto mi nevadi..dokonca som sa slusne bavil. ()

Chrustyn

Tak nějak nevím. Možná byl Bruce Willis trochu unaven z toho hrát akční hrdiny nebo si chtěl prosě jen vyzkoušet jiný žánr. Proto asi zabruslil na tenký let romantického dramatu. Willis a Pfeiffer hrají dobře a docela se jim i dá věřit to, že jsou manželé ale film to není zrovna dvakrát zábavný. Celý film seldujete to jak se mají občas dobře a občas hůře, jejich hádky, milování a celý film poukazuje na to, že už nechtějí být spolu. O to větší překvapení je na konci když sami zjistí, že prostě nemohou žít bez sebe. ()

MM11

Není to na plné odsouzení, herci si odehrají svoje, příběh je příjemně civilní, ale nějak jsem po čas celého filmu nezískal pocit originality a původnosti. Některé obrázky působí dojmem smíchaniny pár filmů dohromady. A slabým místem podobných kousků bývá i emocionalita, která tady není svěží, nýbrž upachtěná. Bavit se dá snad jen jednou, podruhé bude chtít vidět málokdo. ()

5150

Tak od tohoto filmu jsem nic moc nečekal a byl jsem nakonec mile překvapen, jak mě to bavilo sledovat. Bohužel si však myslím, že ti z Vás kteří nejsou alespoň 10 let ve vztahu - manželství, tak nemají ten správný základ pro dokonalé pochopení tohoto filmu. Jinak Bruce Willis herecky excelentní. ()

Johanka

On a ona. Bruce Willis a Michelle Pfeiffer jako filmoví manželé, jimž se rozpadá manželství. V době, kdy jejich děti odjíždějí na letní tábor, se rozcházejí. Dokáží žít jeden bez druhého? Na to odpoví tento celkem příjemný film Roba Reinera. ()

Dont

Moc jsem neočekával a tak jsem ani nakonec vlastně ani nebyl zklamán. Režie průměrná, scénář podprůměrný, ale za ten pohled, který umí Michelle Pfeiffer vykouzlit, jsem chtěl dát třetí hvězdu. Bruce Willis mi v téhle herecké poloze paradoxně sedí nejvíc, jako akčního hrdinu jsem ho nikdy moc nemusel. Film ale má řadu hluchých míst a především pak naprosto příšerný konec. SPOILER: Posledním momentem filmu měla být věta Michelle, že pojedou do té restaurace a záběr na ni, pak to měli ukončit a pustit závěrečné titulky. Protože následný „srdceryvný“ monolog Michelle a závěrečný happy end film zase shodily zpátky o jednu hvězdu dolů… Nicméně ideální kousek např. k žehlení. :-)) ()

applause

Já nevím, ale mně se to líbilo. I když jsem se na tento film podívala náhodou, tak si myslím, že v něm byly opravdu obsažené všechny tři žánry, jakých měl být a já jsem se u něj zasmála i pobrečela. Možná si to rozmyslím a třeba časem jednu hvězdičku uberu, ale rozhodně budu na tento film vzpomínat. ()

lekr

Pro Willise hodně ale hodně netypická role. Romantická "komedie" není vůbec moc vtipná a některé scény spíše hraničí s trapností. Film selhává už jasně proto že od začátku je jasné že film bude dobrý konec. A tak až na scénu se sexuologem který měl problémy s močením jsem se žádného vtipu a zábavy nedočkal.... ()

Jonash87

Film o problémech ve vztahu, které dříve nebo později řeší každý z nás. Tohle byla ta šťastnější varianta, která - třeba mně osobně - dala dobrý pocit toho, že naděje umírá poslední. A je hezké tomu věřit. ()