Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Dohaja

Zaujal ma nápad, rukojemnícka téma je veľmi atraktívna a nie je veľa filmov s touto témou ešte mi napadá film: Cellular , hlavného lotra zahral perfektne Ben Foster, potom je tu rola, ktorú stvárnil Bruce Willis, rola ako stvorená pre neho. Nakoniec ma zaujal malý chlapec, ktorý je až priveľmi odvážny. Koniec prináša veľa smrti (vrážd), s ktorou mám stále morálny problém. ()

Hanys_

Podprůměrný thriller s nevýrazným Willisem, přehrávajícím Fosterem a spoustou nelogických situací. Ale asi se mi to kdysi líbilo, když jsem tady měl čtyři hvězdy. ()

Cassandra

Mně se film líbil. Byl napínavý, měl spád, a přesně toto jsou důvody pro první shédnutí a zápory pro druhé, protože když už víte, jak všechno dopadne, už to nemůže být tak zajímavé. ()

Radim

Slušný akčňák, který je zručně natočený, přiměřeně napínavý a trochu přitažený za vlasy. Bruce Willis je tady ve své nejlepší herecké poloze. Ale žádné extra zvraty nečekejte, na to se film příliš pevně drží svého žánru. ()

Savel

Nic nového pod sluncem.....uvodni titulky a dalsich 10 minut skvele, zbytek klasika, ktera je jen "zmenena" super domem a scenami alla Sam doma...mafiánská linie příběhu také nemusela být a když už točit znovu tento námět, tak měl být propracovaný do mrťe od scénáře až po poslední emoci rolí únosců, rukojmích i vyjednavače...kvůli začátku škoda..........Ben Foster je záporákem ve stylu Nolenova Jokera a Vrány.....zase nic nového, ale nejzajímavější charakter filmu............několik skvělých scenaristickorežisérských momentů, zvyšují hodnocení na průměr...... ()

peetriss

Jeden z posledních dějově slabších filmů, který dokázal Bruce Willis svým charismatem a snahou o herecké emoce povytáhnout o něco výš. Siri tlačí až příliš na efekt atmosférické ponurosti a poněkud ztrácí kontrolu nad mírně překombinovaným scénářem. Na první pohled se Rukojmí snaží vypadat jako chytrý dynamický thriller, ve skutečnosti je nápaditost omezena jen na určité sekvence a tempo je drženo jen na půl plynu. Přesto se jedná o solidní průměr. ()

system

Co si myslet o filmu kde nejlepsi casti jsou uvodni titulky:-). Jinak se opravdu jedna o prumerne drama, ktere se vykouri z hlavy rychleji nez narozeniny vasi stare:-) ()

M.I.K.E.

Rukojmí se, už od úvodních titulků ( které jsou vážně good) tváří jako kdyby byl natočen od Davida Finchera, futuristická hudba, zvláštní atmosféra a skvěle ztmavená barevná kompozicie dělají snímek víc než pouhým béčkovským akčňákem. Nicméně musím souhlasit s Tsunami_X , že režisér doopravdy neměl ujasněno jak film má v závěru skončit a jak má jeho výsledná podoba vypadat, proto snímek vypadá neuceleně a roztrhaně..škoda. ()

mota

Bruce a stereotyp. Další převyprávění opusu o policistovi záchranáři. U takovýchhle neskutečných výplodů si říkám, že ten Steven Seagal není až tak špatný. ()

Garch

Temnější a tvrdší, než bych čekal. Více vrstev i záporáků, Snad až závěr trošku ztrácí. Celkově ale, jeden z nejlepších filmů s "klasickým" Willisem. ()

filipvrbik

Začalo to brilantně, bohužel čím víc do toho scénář začal rýpat, tím horší to bylo... I tak je to slušný thriller s až horovým zpracováním, a mít to trošku smysluplnější děj, mohla to být pecka...60% ()

FunThomas

Ze začátku poněkud těžkopádné, ale poté se film, příjemně rozběhne. Bohužel Bruce Willis hraje poněkud jednotvárně všude.:/ ()

Kingpin

Ackoliv na me po ranu trochu silne, pokladam to za kvalitni thriller. Skvely hudebni doprovod a strasidelne sceny, kuprkladu, kdyz bratrove umiraji a jejich zaverecny pohled na sebe. Necekejte nic hlubokomyslneho, spise akcnarna, nicmene smysl zabavit splnila, co vic. ()

RomanHyde

Vcelku solidní akční podívaná, ale až na ten apokalyptický závěr. To už bylo na mě opravdu moc. Dvě a půl hvězdy. ()

Andresito

Jak k tomuhle může někdo napsat, že je to "čistý průměr"? Tohle je tak čistý podprůměr, až to bolí. Něco takového si Willis vážně nezasloužil. Začíná to jako většina Willisových filmů. Máme tu bývalého skvělého poldu se zpackaným rodinným životem, který skončil jako důstojník na nějakém zapadlém okrsku, kde se v podstatě nic neděje ("Další nudný pondělí."). A pak to přijde. Parta grázlíků chce vykrást dům, něco se zvrtne, z lidí v domě jsou rukojmí a jedné policajtky mrtvola. A je zase na Willisovi, aby to dal všechno do pořádku. Ano to na první pohled opravdu vypadá jako čistý průměr. To by se ale tvůrci nesměli snažit natočit něco víc a nenadělat u toho tolik logických chyb. Ale i tak by to ještě pořád bylo na slušné dvě hvězdičky, kdyby nepřišly momenty, u kterých jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, viz. "propracovaný" plán policie na záchranu rukojmí, Willisův rozhovor přes vysílačku s klukem ve vzduchotechnice nebo dcera, co s dekou přes hlavu vypadá jako Panna Maria. Snad jen ten psychopat v podání Bena Fostera a jeho závěrečné inferno mají něco do sebe. 30% ()

Kratoc

Není to úplně klasická "Willisárna", ale pořád je to velmi zajímavé pokoukání. I když nejlepší jsou hned úvodní titulky a pak závěrečná scéna v opuštěném domě. Trošku mne zklamalo podání těch mladých únosců. Hlavně "zabiják" mi přišel těžce přehrávaný a celkově si nemyslím, že byl zahrán dobře. Ale to nevadí nic na celkově dobře odvedeném filmu. ()

Pajčus

Viděli jste film Úkryt (Panic Room 2002)? Přijde mi, že tyhle dva filmy toho mají dost společného, ale Rukojmí je na tom o něco hůř. Štěstí, že hlavní roli obsadil Bruce Willis, za kterého dávám jednu hvězdičku, připočtu k tomu další za to, že to mělo aspoň občas hlavu a patu a třetí za to, že se nedalo předpovědět, co bude a já tak vydržel dodívat se do konce. ()

Hepy13

Jedna z mých nejoblíbenějších "Willisovek"! Název Rukojmí+Bruce Willis, tak to mi bylo hned jasné že se bude jednat o film přesně dle mého vkusu. A skutečně jsem se nemýlil. Už na začátku film nakopla ta akce s tím klučinou, a pak už se to jen vezlo v parádním tempu. Přiznám se že film ve mě vyvolával silné emoce (což jsem vůbec neočekával vzhledem k tomu že tu hraje drsňák Willis), a fandil jsem mu snad ze všech sil. Jonathan Tucker byl perfektní typ totálně zkaženého Teenagera. A vůbec se mu nedivím že chtěl tu holku, já bych jí bral taky. Ale zase nejsem natolik šílenej abych, vlezl do domu nějakýho pracháče a zahrával si s Brůsíčkem. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)