Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

POMO

V myšlienkovej hĺbke a poetickosti príbehu krásny film. Divoké miešanie drámy s komédiou som mu ochotný odpustiť, je to Francúzsko. Čo mu ale odpustiť neviem, je strohé vizuálne pojatie, ktoré ho sťahuje z filmového plátna na televíznu obrazovku. Od tvorcu Leona, Nikity alebo Atlantisu očakávam aj obrazovú pútavosť. ()

Kryšpín

Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující. ()

Othello

Mám rád filmy, co vypadají jako jejich storyboardy, mám rád Cinéma du look, mám rád moře a Jeana Rena. Oproti tomu však považuji za výsostně dementní výkonností sporty obecně a sledování přerostlých děcek, jak si poměřují hloubky pak znemožňuje přijmout tu velkou, fatální, osudovou rovinu, povyšující se nad pravidla civilizace. ()

Aluska88

Myslím, že to nejmagičtější na tomto snímku je především jeho název a vaše případná očekávání čehosi magického, o němž si myslíte, že na Vás čeká. Myslela jsem, že Magická hlubina bude skutečně "magická" a že na mě v jejích hloubkách bude čekat něco kouzelného a nádherného. Záběry a kamera minimálně. Podvodní záběry mi však po většinu času přišly obyčejné. Hezké, ale nic magického. Stejně jako samotný příběh, který mi kromě charakterů, kamery, prosluněných obzorů a krásných delfínů, nenabídl nic výjimečného či magického. Je jako oddechový, nenáročný pobyt u moře. Soupeření mezi Enzem a Jacquesem mi ani nepřišlo nijak napínavé. Jean Reno opět válí a zde mě přesvědčil, že dokáže být nejen charakterní Francouz, ale rovněž charakterní Ital:) Rosannu Arquette si nejvíce pamatuji jako Cherrie z The "L" Word, kde si to rozdávala ve vášnivých lesbických scénách:) V závěru filmu jsem měla pocit, že by se snad mohlo "tam dole" odehrát něco jako v Cameronově Propasti:) Jakoby k tomu celkové ztvárnění svádělo. No nic:) ()

ScarPoul

Podľa mňa ide o samotný akt ponoru a zotrvania pod hladinou dostatočne dlho aby sme mohli vidieť aj to nadpozemské. Beeson mi naservíroval film ktorý je môjmu srdcu veľmi blízky a to neviazanou a nekonečnou krásou a je jedno či už to značí spojenie, v tomto prípade prepojenie človeka s prírodou, alebo tú skutočnú lásku medzi priateľstvom, osobným poslaním a ženou. Pri sledovaní tohto filmu jasne cítiť tú duchaplnú magickosť ktorá podčiarkuje osobnostný rozmer tejto snímky, čo v konečnom dôsledku pôsobí ako balzam na dušu. Práve preto je tento film taký silný, pretože mi príde veľmi osobný a neskutočne dobre prepracovaný. Ak by som mal vybrať len jeden jediný film z Beesonovej zbierky a označiť ho, ako najlepší tak by to bola Magická hlbočina. Pretože kto z nás skutočne zažije ten magický ponor? ()

• Luc Besson byl velmi nejistý při volbě herce do hlavní role. Nabídku poskytl Christopheru Lambertovi, se kterým pracoval na svém předchozím filmu Podzemka (1985), dále měl meeting s velkou hvězdou tehdejší doby Mickey Rourkem, a dokonce byl pobízen, aby si hlavní roli střihl sám. Jean-Marc Barr byl Bessonovi doporučen teprve několik týdnů před začátkem natáčení. (D3VIL)
  • Finančně nejúspěšnější francouzský film osmdesátých let. (D3VIL)
  • Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Luc Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“