Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

Matros

Celovečerní prvotina jednoho z nejrozporuplnějších světových režisérů, který ukázal, kterým směrem se bude ubírat ta lepší půlka Roberta Rodrigueze (ta druhá půlka točí filmy pro retardované děti). Film který si zaslouží obdiv už jen proto, jakým způsobem byl financován a v jakých podmínkách vznikal. I přes celkovou průměrnost tohoto filmu se Robert stal vzorem a inspirací začínajících filmařů po celém světě, tudýž je velmi cenný. ()

wampire23

Tak tomu hovorím super nízkorozpočtová zábava. Rodriguez natočil tento film naozaj ,,za hrsť dolárov". Ale pritom je to stále dobrý akčňák. Rodriguez váááálííííí. ()

no2

8/10 - Desperado a dokonce i pokračování Once Upon a Time in Mexico mám hodně rád, takže jsem uvítal, že konečně zhlédnu i Rodriguezův debut El Mariachi. Co se týče názorů na srovnání Mariachiho a Desperada, vidím, že existují dva tábory - jedni nízkorozpočtový debut velebí a Desperado již vidí jako méně originální a zábavné, druzí oceňují Mariachiho jako zdařilou prvotinu, ale vrcholem je pro ně pokračování s A. Banderasem. Osobně se řadím spíš k té druhé skupině. Dějové zvraty v Mariachim jsem si užil stejně jako v Desperadu; hlavní hrdina je sympaticky naivní kytarista, na rozdíl od Banderase se nejedná o žádného tvrďáka, ale spíš o romantického dobrodruha, co jde za svým štěstím, ale má prostě smůlu a nakonec je rád, že si po těch všech zhmotněných nočních můrách zachrání alespoň holý život... ()

Greg25

Trochu jsem nevěřila, že El Mariachi mohlo stát pouhých 7000 dolarů, jenže nikdy nesmíte zapomenout, že když točí Rodriguez, který zastane pozice celého filmového štábu naprosto sám, tak tahle stylovka opravdu tak málo stát mohla. Je to hodně stylový film, který předznamenává Desperado, ačkoliv srovnávat to by byla chyba. Desperado je popcornová jízda s výraznou převahou akčního žánru a charismatu Antonia Banderase. El Mariachi je způsobem točení a kamerou syrový a někdy až neskutečně reálně uvěřitelný snímek, který hýří zejména výraznou satirou a prvky černé komedie na téma "hrdinou proti své vůli" a ať žije omyl. Závěr je pak už jen třešnička na dortu. Dávám čtyři hvězdičky, pokud hodnotím v rámci této volné série, pak je El Mariachi na druhém místě - mám radši Desperado, na druhou stranu mám radši El Mariachi než několikanásobně dražší Tenkrát v Mexiku. 90% ()

Pitrsss

Moje nejoblíbenější Rodriguezovka. Neúprosně minimalistická záležitost, s atmosférou sušší než prašná cesta, hutnější než dehet. Oblíbený film. ()

JK-Stinger

Celovečerní Rodriguezova prvotinka, která za směšný peníz dokázala udělat takový dojem, že to vedlo k natočení už značně finančně sponzorovaného kultovního Desperada. Je vidět, že Robert má talent a nepotřebuje balíky peněz, aby zvládl vyprodukovat solidní a zajímavý snímek (což by se někteří režiséři měli naučit - hned první mě napadá pan Uwe Boll:)), který už dnes pravděpodobně moc lidí nezaujme, nicméně jako zpětný pohled do velmistrovy tvorby je příjemným doplněním znalostí o jeho historii. ()

kamil.i

Bezstarostnosť materiálu a svižný strih sú hlavné devízy Rodriguezovho sviežeho nezávislého debutu, ktorý mu mnohí začínajúci režiséri môžu závidieť. ()

Boomstick

Jedinym vacsim problemom Mariachiho je ze vyzera ako by bol natacany partiou chalanov na zahradke.To ale vobec nevadi pretoze El Mariachi je plny napatia,kvalitnej kamery a strihu.Keby som siel v '92. na Mariachiho do kina a nepoznal by som Rodrigueza tak by som povedal ze chlapec ma talent. ()

Rocket

Možno preto, že som minulý rok dovolenkoval v Mexicu, alebo kvôli starej "ala GTA style gameske" Total Overdose z totožného prostredia, ktorú momentálne drtím, hodnotím štyrmi hviezdičkami. Ako Rodriguezov debut, fakt respect! "Prečo by som chcel jedného mariachiho, keď môžem mať celú kapelu?" :D :D :D ()

Wawer

Štourat se v nedostatcích by asi šlo donekonečna. Tento film za pár dolarů má prostě své osobité kouzlo, kterému lze těžko odolat ()

Caaslav

El mariarchi jsem zhlédnul až po filmech Desperadu a Kdysi dávno v Mexiku. Ty nastavily laťku příliš vysoko, proto pro mně bylo nízkorozpočtové El mariarchi zklamáním (asi i proto, že jsem si nezjišťoval okolnosti vzniku filmu a to, že stál pouhých 7 000 dolarů)...asi by bylo mé hodnocení jiné kdybych k tomuhle filmu přistupoval bez jakýchkoliv očekávání, ... bohužel se tak nestalo... ()

molcan2

Rodrigeuz ukázal svetu, že Hollywood pri nízkorozpočtových 60-miliónových filmoch míňa príliš veľa peňazí, keď natočil film za sedem tisíc. Tri mesiace bol laboratórnou krysou, aby mal čas napísať scenár a zarobiť tri tisícky. Je jedným z mojich troch najobľúbenejších režisérov. Tento film sa pohybuje rýchlo a je zábavný, čo podľa mňa chýba mnohým nezávislým filmom. ()

troxor

Nezávislá černohumorná vyvražďovačka z divokého Mexika, která stojí za každý dollar jejího rozpočtu. Peter Jackson začínal sice lépe (a s většími kýbly krve), ale i tohle za podívání stojí... ()

S.Dedalus

jako prequel k desperadovi dobré některé jednotlivé scény taky a španělština tomu všemu dodává sexy nádech ale celým film je značně nevyrovnaný akční humorné romantické ani snové pasáže spolu nijak nekomunikují velkou ztrátou je taky nepřítomnost charismatických herců zejména otylý chlápek se směšným knírkem a vysokým hláskem jako drsný zabiják s futrálem plným bouchaček se nepovedl a proto jsem z toho všeho měl poněkud rozpačitý pocit ()