Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

viperblade

Ten film nenudí, spíše naopak. Ale moc mě nechytnul. Naštěstí mě taky neuspal, takže můžu říct, že ten konec je fakt povedený. Ale podruhý si to asi nepustím. Sorry, ale Desperado je o několik úrovní výš. A není to jen o penězích. ()

CANNIBAL

Úžasné je, že tento film vznikal doslova na kolenou s velmi malým rozpočtem a přesto si dokáže maximálně, mě jako diváka podmanit. Za což můžu jenom říct, klobouk dolů. Ovšem o to víc je třeba docenit, remake, jakým je Desperado. Tam už si s tím Rodrigues pěkně vyhrál a maximálně film doladil a to vč. scénáře. A právě proto, zde nemůžu dát pět hvězd, neboť tohle je jen takříkajíc zážeh motoru. No a tu další hvězdu ubírám, neboť, přestože se Peter Marquardt snažil, mě jakožto herce v roli gangstera, prostě nepřesvědčil. Koneckonců, mohl Rodrigues roli hlavního gangstera zahrát klidně sám. ()

Niktorius

Co bych vám nalhával, El Mariachi je snímek vhodný spíše pro věrné fanoušky Roberta Rodrigueze, kteří už jsou obeznámeni s jeho pozdější tvorbou a rádi by věděli, jak tento talentovaný režisér kdysi - s minimem prostředků - začínal (a nakolik dnes režisérské finesy ze svého debutu stále úspěšně používá)... Je vidět, že experimentální léky, které Rodriguez v té době dobrovolně testoval, aby si vydělal na natáčení, byly kvalitní a v negativním smyslu neovlivnily jeho mysl, poněvadž režijně je příběh toulavé hudebníka na špatném místě a ve špatném čase skutečně na úrovni a s kamerou Robert rovněž nezachází špatně. Jenomže co je to platné, když je to natočeno podle velice řídkého scénáře, jemuž chybí pořádný rytmus, více nadsázky, více akce a údernějš dialogy - tedy veškeré nosné prvky pozdějšího Desperada, jenž z El Mariachiho převzal jen ten nejhrubější syžet a dále jej rozvedl. Nechci tvrdit, že byste měli úvod do Rodriguezovy režisérské dráhy záměrně opomíjet, jen varuji, abyste náhodou nečekali takového nezávislého Desperada bez Banderase, neboť tyto dva filmy k sobě mají opravdu dál, než by si někdo mohl myslet. ()

Spooner

Robert Rodriguez začínal pěkně z vostra. Na to, jak málo prachů to stálo, je to totiž docela nářez. Nečekejte ale žádný akční scény alá Desperado, ve který to Banderas střílí hlava nehlava. I tak je to ale docela napínavý, dost dobře natočený, má to dobrý humorný scény a nejvíce mě asi zaujala kamera. Jasný má to svoje mouchy a vcelku by se jich našlo docela dost, na druhou stranu se ale musí přičíst i odvaha s jakou do toho tenkrát Rodriguez šel. Určitě lepší než některé jeho podstatně dražší filmy (zdravim žraločáku!).70% ()

Xmilden

Prakticky dokonalý Rodriguezův debut. Příběh Mariachiho dotáhlo více k dokonalosti Desperado. Nicméně mě se líbí i zdejší levnější výprava plná skvělých nápadů. 70% ()

sepp

Trochu zabavne a nektere sceny opravdu podarene, celkove vzato ale na me film prilis nezapusobil a mnohokrat zde zminovany desperado mi opravdu prijde lepsi. ()

Divočák

El Mariachi je amatérský film a to se nedá jen tak schovat. Hlavní hrdina má hlas jako padesátiletý kastrát, o nějaké hraní se snad nikdo ani nesnaží a kameru Rodriguez nejspíš někomu ukradl z narozeninové oslavy. Ale o to přeci vůbec nejde. Na amatérský film je to totiž sakra dobré! Rodriguez hýří nápadem a talentem v každé druhé scéně, nadšení pro filmařinu na vás čouhá z poza každého rožku a když se zamyslíte v jakých podmínkách a za jaký rozpočet celý film vznikal - všechna čest. ()

Madsbender

Také slušné po všetkých stránkach priamočiare čistokrvné mexické béčko vo westernovom háve. Gallardo bol so zbraňami ešte lepší ako ten pravý zabijak (Reinol Martinez). ()

Ruut

Vlastně je úžasné, jak slavnější Desperado je zrovna tak neohrabané, neotesané a nešetřící krví jako tohle. ()

HAL

Vynikající stylovka s nulovým rozpočtem, ale i tak dosti zábavnou akcí. Rodriguez byl teprve na rozjezdu své mexické trilogie, ale i tak se El Mariachi může se svými mladšími pokračováními/poloremaky směle porovnávat. 8/10 ()

kingik odpad!

Příšerné home video! Herec v hlavní roli bez charismatu. Naprosto podřadný snímek. Pozdější "hollywood" self-autorovo přepracování s Banderasem je proti tomu nablýskané poršátko, ačkoliv ten film také zrovna neopěvuji. Film neznat a doporučit mně ho někdo na večer, tak mě omývají. Představte si absolutně film bez financí, dělaný "na koleně", s nulovým technickým zázemím a herci posbíranými z mexické paluše a vyjde vám "El Mariachi". Neobstojí, že je to film nezávislý. I ty nezávislé nějak vizuálně vypadají, mají formu, obsah a levné herce, ale tohle nemá obdoby. Nemám, co bych na filmu pochválil. Hnusná kamera se nedala vydržet. A ten nezvládnutý střih bych vám přál vidět. Film ani neměl pořádný styl. Jak říkám, tenhle film ignorovat a pustit si o tři roky mladší Desperado. To sice také není žádný zázrak, ale v porovnání s tímhle, je to oscarová čalamáda. Tohle je jenom smradlavá čalamáda, kdy se mně nechce věřit, že ji mohl stvořit Robert Rodriguez. Jeho režijní rukopis to totiž zrovna dvakrát neevokuje. Z jeho prvotiny nečiší žádná profesionalita. Jako chápu, že může být nadšený a posedlý filmařinou, ale přece nemůže vypustit do světa výrobek, který ani neprošel obrazovou a technickou kontrolou. S autem přece taky nevyjedu na silnici, když nesplní technickou kontrolu a film jako produkt by měl také plnit alespoň základní divácké požadavky, a pokud možno, nebýt už na první pohled odpudivým antivizuálním shitem. Kdo se pak žene po pár odrazujících sekvencích na sledování celého filmu?! Neznám horší film než je tenhle. Mně zadrnkat ten úděsný neherec na kytaru, tak tahám z kufru saxofon Felixe Slováčka vylepšený o granáty místo klapek a foukám tak dlouho, až po výbuchu odletí do Planet Hollywood, kde by si ho dali místo burritos, než to tam pro nezájem zavřeli. Trojnásobných 0% ()

Anderton

Pobavilo. Amatérštinou, príšernou módou 90. rokov, príbehom, alebo akciou. Napríklad takou, pri ktorej prebieha prestrelka na ulici medzi autami a ak si všímate okolie, vidíte, že na ne ľudia nereagujú. No je to proste cool mestečko, tam sú na to zvyknutí. Kamera je absolútne psycho, buď si na "rybie oko" zvyknete, alebo vám bude prekážať celý film. Hrdina je necharizmatický (bacha, pod nebezpečným bielym tričkom nosí ešte tielko!), ale možno to bolo súčasťou hry. Určite poteší záver, ktorý sa snaží urobiť z komediálne ladeného príbehu niečo vážnejšie, ja by som ale privítal klasický happy end, keď som to už nedokázal brať vážne, tak ma ani takéto zakončenie emocionálne nemôže zasiahnuť. Ak porovnám dva slávne ultra lacné debuty El Mariachi a Sledovanie, Nolan jednoznačne vyhráva. ()

swamp

Ještě před filmy Desperado a Once upon a time in Mexico natočil Robert Rodriguez snímek, který by se k těmto dvěma filmům dal přiřadit, respektive ho připojit před ně. Vzniká tak trilogie, která je nenavazující, ale drží se jednoho tématu, či jedné osoby chcete-li. Tou je el mariachi, muž s pouzdrem na kytaru proklatě nízko.. ()

klerik

Okrem peňazí tu vidno všetko, čo máme u Roberta radi. Samotný Mariachi je síce pramálo charizmatický a nebezpečne vyzerá len pár záberoch (ale v Carlos si to v DESPERADOVI po boku Banderasa vyžehlí :-) Jednoduchý príbeh, veľa krvi, smiešne zbrane a kopa režisérskych nápadov v nezávislom filme skrátka stoja za to.... ()

Chrustyn

Laciná výprava, kamera, akční scény ale na druhou stranu neuvěřitelné nadšení ze strany tvůrců a to hlavně scénaristy a režiséra Rodrigueze. Na filmu je opravdu vidět, že si ho režisér vychutnával a udělal všechno pro to aby mohl vzniknout. Při sledování jsem si nejednou vzpoměl na staré splattery Petera Jacksona, jelikož toto je takřka to samé jen to není horor ale akčňák. To, že byl tento film dělán "na kolenou" je znát z každého záběru neprofesionální kamery, která dělá neústálé detailní nájezdy na tváře herců nebo na různé objekty. Co se týká akčních scén tak těch je zde minimum a rozhodně nejsou nikterak výbušné nebo efektní. Zvláštní je ale fakt, že i přes tyhle negativa film dokáže parádně pobavit a velice rychle uteče. Jde jen o to uvědomit si na co, že se to vlastně dívám. Jako rozcvička před Desperadem se film povedl velice dobře. ()