Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

salalala

Z toho filmu ční lacinost na každém kroku, což ale Rodriguez dokázal udělat předností filmu. Když divák přistoupí na to, že to je v některých momentech poměrně nereálné, bude se dobře bavit. Herci jsou dobří, někteří přehrávaj,ale to už tak u amatérských filmů bývá. Desperado je mnohem lepší, na druhou stranu nemá to kouzlo Mariachiho. Mariachi se povedl, jsou tam dobré hlášky, pěkná "baba", násilné scény, co chtít víc. ()

kajas

Já vím, já vím, je to debut, je to prakticky amatérské, ale časem se chci podívat na Desperado a chtěla jsem si udělat obrázek. Na dvacetiminutové stopáži by to asi fungovalo lépe, navíc herci mi připadali vážně zlí - možná způsobeno i českým dabingem. S Banderasem si snad spravím chuť. ()

Kuzlo

Už pri tejto prvotine je prítomný nezameniteľný režisérsky rukopis. S (polo)amatérskym obsadením a minimálnym rozpočtom(7000$) dokázal urobiť. maximálne 'zázraky'. Výborná kamera, strih, dávka čierneho humoru. ()

OG_Swifty

Nevěřil jsem vlastním očím, ale bylo to fakt dobrý, což moc často o amatérských filmech neříkám. Chvílema jsem nevěděl, jestli se koukám na něco vážnýho nebo na komedii s Etzlerem, ale nakonec převážilo to první. Stylovej závěr a příjemný, napětí udržující hudební doprovod byla dobrá volba pro režijní debut za 7 papouchů. Well done. ()

WoWoW

No klobouk dolu, tenhle mexičan má talent a hlavu plnou super nápadů. Natočil, vyprodukoval, zrežíroval a napsal si scénář a vlastně stvořil i všechno ostatní k filmu za 7000 tisíc dolarů a ono se na to dá koukat, ba co víc je to fakt zábava. Je sice fakt, že přece jen v některých scénách to bylo vidět jak se šetří zuby nechty, ale stejně je to jeden z nejlepších nezávislých akčních filmů co znám, jestli né úplně nejlepší. ()

Phos4rus

Je to opravdova zahada, jak mohl natocit RR tak levny akcni film. Kamera je dobra, casto ma velmi "smesne" zabery(pes), ktere jsou velmi oroginalni, hudba je taky slusna. A pribeh taky dobry, u filmu jsem se dobre pobavil... ()

PEEPA

Je to levne, je to kratke, je to svizne, je to super. Asi prevazne neherci hraji skvele, asi se mi to libilo i vic nez Desperado, ktere je uz moc holywoodske. Tohle je proste prvotina jak ma byt. Ale s vybornou osobitou kamerou, skvelou hudbou a super strihem i jednoduchym pribehem. Fakt super. Ne uplne cistych 5, ale 4 by byly rouhani :-) ()

Andre3000

Docela dobrý snímek z Mexika, který měl opravdu charakteristickou příchuť. Možná trochu předvídatelný konec a občas dost naivní herecké výkony mu uškodili, přesto doporučuji shlédnutí, je prostě jiný než ostatní filmy a to mám rád. ()

pakobylka

"El Mariachi" ... je otázka, jestli má vůbec šanci - a raději ani moc nepřemýšlím nad nadstavbou, jakou je hledání a nalézání štěstí ve zdánlivě mírumilovném texaském městečku. Protože poskytování takového luxusu nemusí být nutně smyslem vyprávění, ve kterém potkáváte zlé sny ... nebo předtuchy. Příběhy podobného ražení si s vámi zpravidla jen tak pohrávají, vyzbrojené černými brýlemi a sarkastickým úsměvem ... a přitom (k vlastnímu překvapení) v některých případech jakoby mimochodem dávají v sázku všechno, co mají - včetně sebe. ()

WolfR

Rodriguezův debut a dobrá nízkorozpočtová předzvěst skvělého Desperada. Takhle se zrodil El Mariachi, chlápek s futrálem plným bouchaček, 3 hvědy. ()

okkac

Taková rozcvička před Desperadem, ale když víte, kolik ten film stál, tak musíte smeknout před Rodriguezovou vynálezavostí, aneb jak točit levně, ale efektně. ()

otík

Ještě nikterak nenablýskaná a vyleštěná verze Desperada, která ve své době určitě byla jako pěst na oko a byla zajímavým projektem začínajícího Rodrigueze. Ve srovnání s Desperadem je však vidět, jak je tato verze nedokonalá. ()

SoolenJV

Za málo peněz hodně muziky, to je to, co Rodriguezovi vždycky šlo. Zábavné to je taky a člověk musí obdivovat schopnosti a hlavně odvahu režiséra... ()