Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

Ondra16

I když jsem z Desperada viděl jen útržky a Tenkrát v Mexiku mi připadalo přeplácané, musím uznat, že Mariachi je dobrý. Jistě že za sedm tisíc nemůžeme čekat žádné akční hody, takže největší kvality filmu spočívají spíše v nápadech. Gallardo je opravdu věrohodný a to náhodné přichomýtnutí mu uvěříte. Místy neodpovídající (raveová) hudba a třeba nereálné zabití gangsterů navzájem ale nepotěší. Nadruhou stranu Rodriguezovy kamerové vyhrávky, fikaná želvička nebo závěrečných pět minut dělájí z El Mariachiho památný film. U mě však jako srovnání debutů vítězí Gauneři, i když stáli o hodně více. ()

GeorgeHans

Očakával som síce viac, no musím uznať, že za dané peniaze z toho pravdepodobne viac dostať nešlo. Nič to ale nemení na tom, že úrovne vrcholných Rodriguez-ových filmov tento low-budget ani zďaleka nedosahuje. ()

Wally

Kouknul jsem se ze zvědavosti...nebylo to špatné, ale Rodriguezova další tvorba už měla ¨koule¨ a bavila mne víc.... ()

borec999

Keď zvážim že ide o celovečerný debut a že film stál dokopy 7000 dolárov, tak super. Na druhú stranu, kto videl Desperada... Rodriguez minimálne v Mariachim ukázal, že mu nechýbajú nápady, kreativita a to najmä pri zobrazení akcie, ktorá vyzerá na naozaj miniatúrny rozpočet výborne. Príbehovo je to v skratke to isté čo Desperado- čiže veľmi jednoduchý film. Ak by som videl Mariachiho pred Desperadom zrejme by som šiel na 4*. No keďže som videl ako prvý hollywodsky remake s budgetom 10 miliónov a plejádou hollywoodskych hviezd doplnených o ešte lepšiu, kreatívnejšiu a vymazlenejšiu akciu (holt, Rodriguez už mal peniaze aby naplno ukázal čo v ňom drieme) tak tentokrát musia stačiť lepšie 3*. 60% ()

BlueZero

Je škoda, že som videl tento film neskor ako Desperado, asi by dostal viac hviezdičiek. Zaostava halvne hudbou, ale aj hereckými výkonmi. ()

showxman

Na začátek bych chtěl podoktnout, že ješte před Mariachim sem viděl Desperada. Musím se ovšem přiklonit na stranu staršího Mariachiho, který mi byl po chuti daleko více. Asi díky svému nízkému rozpočtu a uvěřitelnějšímu závěru, než jaký je k vidění v Desperádovi, kde se na konci strhne až bondovská akční řežba. Proč bondovská? Zkrátka proto, že je naprosto neuvěřitelné, že Banderas neschytá ani kulku v té smršti kulek a salvě výbuchů všude okolo. Až v závěru u mě Desperado ztratil hvězdičku. Mariachi za 4*. ()

duddek

Mně zážitek z filmu pokazil ten odfláknutý anglický dabing, ve kterém ho vysílala ČT 2. Mezi světlé momenty naopak patřila např. vanová scéna nebo zapalování sirek o (cizí) bradu či zátylek... :) ()

dopita

Extrémně levnej film na kterým to je po čertech vidět, ale kupodivu to nevadí. Rodriguez se aspoň o to víc snažil vytvořit příběh kterej jde o něčeho k nečemu a nespoléhal se na to, že to nějak dopadne, jako je bohužel běžné u jeho dalších (a výrazně dražších) filmů. Je blbý, když musím tenhle film označit jako jeden z jeho nejlepších. Nicméně čím víc filmů Rodriguez natočil, tím víc se vytrácí invence, propracovanost a schopnost vyprávět příběh. Zkrátka Mariachi příjemně překvapil. ()

cab

I kdyz se jedna o kultovni film slozeny takrikajic na kolene, nemuzu si pomoci, ale me absolutne nic nerekl a divanim se na levny flak plny nehercu bylo skoro utrpeni. 40% ()

Roman.Caesar

Film jsem viděl bohužel s trapným český dabingem, což mému dojmu jistě velmi uškodilo. Celkově se ovšem IMHO jedná i tak o slabší dílo, i když jsem se snažil přihlížet k tomu, že to byl nezávislý film, atd. Nesedl mi. ()

Arach.No

Historka o tom jak mladý Rodriguez natočil svůj první celovečerák během 14 dnů za 7000 dolarů je dnes už legendární. A stejně tak i zmiňovaný snímek. Musím se přiznat že napoprvé se mi až tak moc nelíbil (3*), když jsem se ale dokopal podívat se na něj znovu byl jsem u vytržení. Takhle nějak má vypadat vynikající "amatérský" film. Kdyby Mariachiho točil hollywood stálo by to minimálně 1000krát větší prachy a výsledek by jenom těžko byl srovnatelný. Rodriguezova prvotina uchvacuje nejenom výborným scénářem plným skvělých postav, ale především tím "jak se to proboha mohlo natočit skoro zadarmo?". Proč tomu tak je se můžete dozvědět na jednom z bonusů na DVD, kde režisér vysvětluje některé postupy, jak natočit film co nejlevnější, aby to nešlo poznat. Doporučuji všem amatérským filmařům se na to podívat. ()

Savel

Film, připomínající v mnoha ohledech kavlitou spíše Odpadlíka vyzdvihuje ze dna Odpadu pouze fakt, že ve srovnání se současnou celovečerní produkcí, vznikající v amatérských podmínkách na koleni, je toto stále vysoký nadprůměr. ()

efko

Nie je asi nič horšie ako stretnúť peknú ženskú v zapadákove... Podobne ako Sean Penn (U-Turn) sa o tom na vlastnej koži presvedčil aj mariachi Carlos Gallardo. ()

rybitvi

Naprosto banální příběh záměny gangstera s hudebníkem, který se zamiluje do ženy hlavního bosse,která mu pomáhá. Film oplývá naprosto nevěrohodnými herci, velmi civilním zpracováním,malý rozpočet je vidět z každého záběru. ()

Nebešťan

Měl jsem kdysi rád Desperáda, ale po shlédnutí původní verze musím přehodnotit tuto náklonost. El Mariachi z roku 1992 je mnohem lepčí, kamera je syrová a "vlezlá" a všude. Zvláštní humor mezi čůrky napětí jiskří a přivádí v úžas. Rozumná délka nezačne nudit a příběh odsejpá nejlepším tempem. Neokoukaní herci a dobrý scénář musí bavit chtě nechtě. Není nad originál ! ()

kebom

Pozoruhodné je, že vyššie uvedení herci tohto filmu si neskôr zahrali aj vo vysokorozpočtovom Desperade. Mariachi C. Gallardo napríklad, ako kamarát "nového" mariachiho A. Banderasa... ()

Ollie235

Kdybych hodnotil podle poměru rozpočet:zážitek, bylo by to nejspíš 5*. Pokud mám ale řadit El Mariachiho mezi ostatní celovečerní filmy je to za lepší 3. Rodriguez předvedl, že má co nabídnout a že umí vytvořit zajímavé prostředí s dobrou atmosférou a slušným množstvím nápadů, ale nějaké ty peníze tomuto snímku zkrátka chyběly. ()