Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

Phillippus

Veľmi chvályhodné béčko. Nečakal som, že zarvú niektoré postavy a u jednej som vôbec nečakal, že zarve tak skoro. Úmrtia obetí šokujúco umierali v dlhých sekundách na spôsob Dead Space. Hlavný hrdina sa predstavil až skoro v polovici filmu. Trochu mi vadila špeciálna jednotka, kedy film na chvíľu stratil dych. Ale inak veľmi solídny B horror s dych berúcimi trikmi a kvalitným scenárom. ()

baron156

Klasika amerického hororu 90. let. Nejsem zase takový kritik abych říkal že je to áčko nebo béčko, ale mě se to líbilo. Trochu to bylo ve stylu filmů Stevena Spielberga a trochu zase do do vědecko fantastických. ()

J. K. Lister

The blob jsem viděl v televizi kdysi na začátku devadesátých let a docela jsem se u toho slušně bavil. A být tímhle dá se říci rozleptán, to bych opravdu nechtěl a těch scén tam byla řada a samotný film? Dobrá oddychovka asi tak podobně jako u podobných filmečků jako je čtyřdílná serie Critters taková ptákovinka na oddech. ()

jojo33

Tie zadne projekcie su na maslu. Typicky zastupca rychlo starnuceho becka z osemdesiatok. Plus k tomu teatralne smiesne herecke vykony, najpriamociarejsi scenar a zli vedci chcejuci "sliz" proti Sovietom. Na druhu stranu, ale rychlo odsypajuca rutina s masitym gore a neustale dynamickym dejom. PS: Kevin Dillon od jeho brata Matta takmer na nerozoznanie. ()

soukyd33

Klasický horor, co se toho nebál. Dospělí, děti, staří, prostě nikdo není výjimkou. Děsivá atmosféra, a ještě děsivější zvuky. Herecké výkony velmi dobré. Zvuky dobré. Hudba 👍 Hvězdiček 4 ()

Chicharron

S odřenýma ušima za 5* a to naprosto nesnáším Kevina Dillona, ale Eriky Eleniak si divák moc dlouho neužije, protože zhyne bídnou smrtí :) Vůbec některé scény jsou naprostá pecka - třeba rozplizlý šerifův ksicht stékající po telefonní budce... Doporučuju všem, kdo má rád osmdesátkový styl vyprávění. ()

Feacher

Zase jedna taková blbůstka, která už dnes působí trochu jako komedie, ale jelikož si nejednou našla místo i v Simpsonových, považuji to za kultovnější kousek. Zajímavý nápad, dobré provedení, na neseriózní večer v pohodě, 4*! ()

Pattrick

Celkově by to bylo na 3* :) ale že je to takové debilní béčko :D si to zaslouží 4*, když porovnám různé béčka z těchto let. Rozhodně je to koukatelné a některé scénky jsou hodně drsné, což zachraňuje celý film, protože ten děj se mi moc nelíbil, ale dá se na to koukat, což je hlavní .. 3,5* ()

+sfinx+

No tak tohle uz bych vicekrat videt nechtel - po strance efektu - jak vizualnich tak zvukovych jde o neco tak uboheho... na tu dobu (1988) mozna novinka ale dnes uz jen pro hardcore priznivce takovychto prehistorickych filmu. Presto nejde rict ze by to melo patrit mezi odpad a na 2** to vytahuji herecke vykony. ()

jericho001

Skvely horor plny solidnich triku gore efektu a masek.charles russel pote co natocil jeden z nejlepsich dilu o freddym se znovu pustil do hororu tentokrat do remaku z konce padesatych let a rozhodne zavalel.film je napinavy plny skvelych scen a v hlavni zenske roli se predstavi Amanda ze Saw.velka spokojenost ()

Mrliš odpad!

Úděs. Těšil jsem se na osmdesátkový horor a bohužel mě neoslovil. Žíravý blivajz terorizuje městečko a diváka taktéž :) ()

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami