Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

Djkoma

Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě... ()

InJo

Další z geniálních parodií od tria ZAZ, na rozdíl od Bláznivých střel či Žhavých výstřelů bohužel velmi přehlížená (pro mě zcela nepochopitelně). Gagy všeho typu (verbální, fyzické, v prvním i druhém plánu, od takřka dětinských až po tuze sofistikované) od začátku do konce, v každé scéně, v každé minutě. Už jen vynikající reverzní pasáž v knihovně dokonale ilustruje, že tvůrci se pouze "lacině" nevysmívají hloupým klišé či ikonickým momentům (jako to dělá spousta autorů parodií, kteří přišli po nich), ale že dobře rozuměli i samotnému filmovému médiu a jeho možnostem. 85 % ()

korbitch22

Začalo to parodií Připoutejte se, prosím a pak už to jelo, Bláznivé střely, Žhavé výstřely, Maffióso, později další Scary Movie. Svatá režisérská trojice ZAZ a jejich absolutně zapomenutá parodie, zapomenutá a dámy a pánové naprosto nejlepší. Nechápu, že sem to v dětství nikdy neviděl a poprvé si to pustil až nedávno a ono možná dobře. Parodie uplně na všechno, filmy, války, špiony, muzikanty ale i na jednoduché a běžné životní situace, brečel jsem smíchy. Val Kilmer si nemohl vybrat lepší debut, škoda, že zbytečně děj zpomalují písničky a že jich není úplně málo, naštěstí i při nich dochází ke komediálním výstupům a jako bonus je opravdu zpívá Val Kilmer. Jinak je ta kadence vtipů ale neskutečná a nejde na poprvé snad ani všechno pobrat. Byl jsem z toho v šoku, tlemil jsem až sem se skoro pochcal.90%. ()

Oskar

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět. ()

• Scéna, kde po lehoučkém ťukanci do zadního nárazníku vybuchne Ford Pinto, je reakcí na skandál, který se kolem tohoto typu rozpoutal v USA. Pinto nechvalně proslulo svou náchylností k roztržení nádrže a požáru právě při nárazu zezadu. Při nehodách tohoto typu v něm několik lidí uhořelo a Ford kvůli tomu čelil žalobě. (Stejšn)
  • Jediná svastika použitá ve filmu je ta na hodinách v Pizzahausu. (Baltazzar)
  • V novinách, které prohlašují, že Nick Rivers (Val Kilmer) pojede hrát na festival do východního Německa, můžete o dva řádky výše číst „Vědci prodloužili orgasmus“ a "Meteorit dopadl blízko dítěte". (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí