The Rental

Dva páry si na predĺžený víkend zarezervujú krásne sídlo na pobreží. Trochu ich prekvapí nepríjemný správca (Toby Huss), ale ten zakrátko zmizne a môže sa začať víkend plný prekvapení. Tie ale vôbec nebudú príjemné a vysnívaná dovolenka sa po malej chvíli zmení na teror. (Marceloo)

DJ_bart

Snímek je enigmatickým spojením slov rektál, dentál, a mentál - dílčími abstrakcemi počínaje, doslovností konče.... Franco se pokusil o rádoby artový slasher indýčko - výsledkem je ale neskutečně sterilní paskvil o kolektivní paranoie bez spádu a dynamiky - třebaže z hlediska filmovýho řemesla jde o nadstandardně zručný kutilství. ()

lamps

Nápad dobrý a spádu druhé poloviny není moc vytknout, ale film, který chce stavět na chování svých postav v nepředvídatelné a zapeklité situaci, si prostě nemůže dovolit, aby byly všechny postavy takhle nesympatické a hloupé (chudák nájemce se zpočátku prostě musel chovat zvláštně, aby to celé pasovalo nějak dohromady). Hororová linie je uspokojivá a režie nic nekazí, ale velmi křehké vztahy mě vůbec nebavily. Tohle chtělo na papíře lépe domyslet. 60% ()

Cappuccino

V prvej polovicu filmu som mal pocit, že nejde ani tak o horor, ale skôr o ľahšiu vzťahovú drámu. Čo mi však neprekážalo, pretože kým prišlo na vyvražďovačku, snímka kvalitne vystupňovala napätie, a aspoň sme spoznali postavy. Praktiky záhadného vraha som správne odhadol ešte skôr, než nám ich tvorcovia naservírovali na zlatom podnose, a teší ma, že dali záporákovi takýto modus operandi. Zároveň je skvelé, že z jeho príbehu neukázali veľa. Týmto spôsobom môže fantázia sledovateľa frčať na plné obrátky. Chápem, ak sa The Rental niekomu nepáči, oddialovanie príchodu zla sa nemusí pozdávať každému, no mne to jednoducho sadlo. ()

kingik

Ze zbytečného herce Dave Franca se možná (časem) stane zábavný režisér (hororových béček). Nakročeno má slibně. Dříve než se ovšem do jeho debutového počinu pustíte, zkuste si udělat takovou malou inventuru toho, co jste v oblasti hororu a thrilleru doposud viděli, neboť by se vám to mohlo hodit, případně se tak vyhnete i zklamání, pokud toužíte po invenční podívané. Už jste jistě někdy někde viděli mírumilovné dva páry v ohrožení, co si na relaxační víkend pronajali dům/chatu/stan, určitě se i najde nějaký ten film s nesympatickým a krajně podezřelým správcem takového objektu, bonusem je jeho rasistické smýšlení, rozhodně jste neminuli film, v němž je skrytá kamera umístěná ve sprše, popřípadě, že celý dům je prošpikovaný nainstalovanými kamerami, a koneckonců se zabijákem v masce jste se také jistě prostřednictvím filmu už někdy konfrontovali. Pokud vám z mého výčtu nevyšlo nic extra nového, co by obohatilo pole hororu a thrilleru, máte hrubou představu o událostech daného snímku. A ještě si navrch připočtěte menší vztahové represálie ústřední herecké čtyřky s lodivodem Danem Stevensem. Ovšem Dave Franco má smysl pro detail, ve filmu se (naštěstí) neobjeví a je příkladným manželem, když svoji manželku Alison Brie obsazuje do jedné z hlavních rolí svého filmu. Nejblbější na celém filmu je kamera, mně osobně tmavý vizuál filmu neučaroval. A režisér se nevyžívá v gore. Oproti tomu filmu prospělo přesné dávkování napětí a tím i houstnoucí atmosféra. A určitě bylo dobré obohatit ne úplně precizně definovanou zápletku o řadu zajímavých aspektů. Tak třeba kynologové mají postaráno o mdloby, když se ubytované partě zaběhne pes. Nemravný divák zase bude netrpělivě očekávat, kdy na něj jukne nahá kůže Alison Brie nebo Sheily Vand, ačkoliv koitus jedna z přítomných dam absolvuje, tak kamera zabere maximálně tak holá záda. A scenáristicky vypilovat se už film nepodařilo, takže tajemná místnost s kódovaným vstupem po otevření velké mrákoty nezpůsobí a i identita vraha je celkem nanicovatá a až zbytečně mysteriozní. Franco nicméně natočil přesně to, co náleží do klubu vděčného diváka. Takže to je nutné brát na zřetel. 7/10 ()

Arsenal83

Ako thriller dobré. A ako režisérsky debut ešte lepšie. Páčila sa mi hudba na spôsob Prekliateho ostrova, páčila sa sa mi postupná gradácia. Len si mohli odpustiť ten rasizmus, ktorý je nejak umelo pchaný už do všetkého a tu som si vlastne ani nevšimol, prečo mal byť pán rasista, akože rozdiel vo farbe pleti som nevidel. No a trochu som sklamaný zo záveru. Prečo bolo odhalenie umelo prerušené? Má to snáď nadviazať na Fantomasa? ()

Chrustyn

Nevěra nikdy nepřinese nic dobrého. Na debut řemeslně slušné ale scénáristicky brzy se rozpadající. Na jedno podívání slušný a v několika momentech napínavý thriller, který má ale řadu rezerv, které se ani v rámci debutu nedají odpustit a ničí jinak slušně rozpracovaný film. 50% ()

JASON_X

Nejedná se o horror, ale o thriller, to jen pro pořádek. A zprvu nic nenasvědčuje ani tomu thrilleru, jako spíš nějaké vztahové konverzačce. Ale nic proti, seznamování diváka s postavami je sice pomalé a důkladné, ale postavy jsou sympatické a vcelku zajímavé, takže si to v klidu užíváte a těšíte se, až se "něco" stane a atmosféra začne houstnout. Ovšem když se konečně to "něco" stane tak najednou zjistíte, že postavy už zas až tak sympatické nejsou, že tihle universitně edukovaní měšťáci se najednou chovají jako parta nemyslících trotlů a vy se těšíte, až budou nemilosrdně vyvražďováni. SPOILER: Jejich smrti jsou ovšem hodně milosrdné, což mi způsobilo mírné zklamání. A křečovitě vkomponovaná angažovaná vsuvka o rasismu ze mne učinila ještě o něco většího rasistu, tímto tedy "gratuluju" dementním scénáristům a jedna hvězda jde dolů. Naopak líbila se mi pointa s neodhalením pachatelovy totožnosti ba ani tváře, která mi připomněla nadčasový Špílbergův Duel. ()

Morholt

SPOILERY Pár A a pár B vyrazí na víkendový pobyt do osamělé chalupy u útesu, kde se samec A vyspí se samicí B. Pak je všechny někdo utluče kladivem. A to je všechno. Já bych sice neměl problém s takhle jednoduchým dějem, ale to by se něco muselo začít dít dřív, než v poslední dvacetiminutovce. Do té doby se tu vlastně jen planě žvanilo a celé to působilo jako amatérské vztahové drama. A aby toho nebylo málo, neobtěžoval se mladší Franco ani s osvětlením vrahovy motivace, či s odhalením jeho identity. Velká bída. 15% ()

Trevor

Bratia Charlie a Josh si spolu so svojimi priateľkami prenajmú dom v ktorom sa rozhodnú stráviť spoločný víkend. Hneď na začiatku ich prekvapí nepríjemné správanie sa správcu domu Taylora a časom zisťujú že dom ukrýva aj ďalšie prekvapenia...v konečnom dôsledku to nebol vôbec zlý film a aj keď sa nevyhol mnohým stereotypom dnešnej doby (zlý biely ujo rasista, šlahneme si do kábla drogy no a čo...) je zrejmé že režisér talent má a možno časom natočí aj pokračovanie tohto príbehu kde svoj potenciál film využije naplno. ()

honajz2

To byl zas "horor"... Nezajímavé postavy jedou někam na chatu (originální, nemyslíte?), je to strašná nuda, všichni melou o kravinách a než se něco stane, je hodina filmu v háji. A pak se tam objeví maskovaný borec a všech se co nejobyčejnějším způsobem zbaví. Ende. Kdo to byl a proč vraždil se samozřejmě nedozvíme, kdo by to taky chtěl vědět, že? Ale s příchodem zabijáka to aspoň konečně vypadá jako horor a celkově to má slušnou kameru a hudbu. Jinak je to strašná bída. Já nemám nic proti hororům, které budují atmosféru pomalu (popř. se snaží ještě být o mezilidských vztazích, jenže když je režisér(ka) blb, vytrácí se z toho ten horor), ale taky mi to kruci musí nabídnout zajímavé postavy a nebo aspoň nějak rozvíjet děj. The Rental selhal v obou případech. Třeba je to strašně geniální a dobře vymyšlené (ačkoli o tom silně pochybuju), ale vůbec mě to nezaujalo a tak to nehodlám na druhý pokus zjišťovat. Takových podprůměrných, ničím nevyčnívajících hororů je hromada a jak mi z ostatních zbyly jen matné vzpomínky (v horších (nebo snad lepších?) případech nic), The Rental čeká naprosto stejný osud. 2* ()

JasonCZ

Skvělá atmosféra i místo dění. A zabiják se s tím moc neparal 😎 hlavně bych na tohodle chlapka nechtěl narazit.. ()

M.i.k.e

solidní žánrová jednohubka,která se celkem dobře daří pracovat s atmosférou a diváckým očekáváním,ale ve výsledku (bohužel) vyšumí lehce do ztracena.A to je velká škoda,protože i když se opírá o některá základní hororová klišé,nijak to nevadí a dalo by se tomu leccos odpustit.Snad příště Dave...60% ()

dubinak

Tohle pro mě mělo absolutně idiotský příběh, který v sobě neměl špetku něčeho k zapamatování. Postavy mi byly v tomto druhu filmu až trestuhodně u zadku a bylo mi jedno, jak to s nimi dopadne. Skoro 50 minut se tam nic neděje a když příjde moment, kdy se má začít dít, pokračuje to stejně další nudou. O voyeurovi se dozvíme velký kulový, takže vlastně ani nebyl důvod nám tento film předkládat, protože nikomu nic nedá. Fuckt zbytečné mrhání časem, ()

vnimatkrasu

Hororově precizní, psychologicky dusný, bez obvyklejch klišoidních naháněček, s lidma, který se chovaj a mluvěj z masa a kostí. Čtyři hvězdy jasný. Pátou Francovi za debutový sympatie. ()

UhLee

(6/10). Další z těch průměrnějších horrorů.. Ovšem! Co musím moc pochválit je postupné budování napětí. Jak už hudbou, která byla vážně nervy - drásající a také postupné náznaky cizí přítomnosti.. Opravdu nepříjemný pocit. Dalším velkým plusem pro mě byla Alison Brie. Nádherná herečka o kterou se prostě bojíte, aby se jí něco nestalo.. A jdeme k mínusům.. Čekal jsem, že si "zabiják" víc užije smrt svých obětí. Seknutí kladivem do hlavy mi přijde u tohoto typu filmu dost milosrdné. A taktéž jsem byl malinko zklamaný z utajení totožnosti vraha, ale zde jsem na vážkách, zda mi to vadilo. All in all.. Myslím si, že Dave Franco se za svůj režisérský debut vůbec nemusí stydět, ale od svého staršího brášky se má pořád co učit. ()

BROKEN_

Na režijní debut herce Dave Franca to není vůbec špatný. Film je solidně natočen a jde vidět, že Franco moc dobře ví co chce. Daří se mu budovat napětí a ve finále se to změní v pěkně kvalitní horor. Samotné postavy jsou dobře napsané tak, aby se pořád něco dělo a přitom abychom si neřekli, že jsou to idioti u kterých si přejeme aby umřeli. Jasně někteří diváci budou říkat, že se někdo chová přehnaně, ale není to tak do očí bijící než u jiných filmů. Na 4 hvězdy mi ale bohužel něco chybělo i přesto se jedná o vydařený snímek, který rychle uteče a ve finále vás potěší se svojí atmosférou. Jsem zvědav co předvede Franco se svým dalším filmem co zrežíruje, má talent. 6/10 ()

oveckaoa

Dva páry si rezervnou chatu u jezera a tam je někdo začne vraždit. Film má 88 minut z toho za 44 minut se zde stane pouze to, že se jeden chlap začne líbat s ženskou ve výřivce pak si to s ní rozdá ve sprše a zmizí jim pes (to je horor prosím) . Vrah stojí za hovno prostě se zde objeví zničeho nic vytáhne kladívko bouchne si a to je celá vražda (čestná výjimka jedna, kterou ukážou) nevíme kdo to byl (mám tip byl to ten brácha co to pronajímal myšlen ten živý?) proč to dělal prostě nic není zde ani žádný boj o život a poslední smrt zavání parodií (tu bych klidně parodoval ve Scary Movie až někdy zase bude) postavy kromě té Michelle též stojí za hovno máme tu chlápka co je totální looser a nějakým záhadným způsobem se na něj nalepila ženská pak ženskou co obviňuje všechny z rasismu jelikož je muslimka a chlápka co než chodil s jinou ženskou chodil s dalšíma a diví se , že to jeho bratr ví (cože?). Pointa tu též kdysi už byla (Motel Smrti a Motel Smrti 2 našel bych i další) tak, že zbývá otázka co pochválit kromě závěrečných cca 20 minut a toho, že to přežil ten pes a odpověď zní nic. 40 procent díky za titulky Titulkomat P.s. s Halloweenem to má asi tak moc společného jak Sharknado s Čelistma ()

mickyreed

Jako sorry, ale nikdy by mě nenapadlo, že malej brácha Jamese Franca si po několika rolích sedne na režisérskou židli, total se mi trefí do vkusu a naservíruje mi jeden z nejlepších thrillerů za hodně dlouhou dobu. Nemůže zapřít 80's feeling v moderním kabátě se vším všudy. Těžký nespoilovat. Pro mě překvapení roku. 5/5 ()

bizz_mjc

Ne vždy film potřebuje nějaké vysvětlení, ale v Rentalu mi to trochu chybělo. Neb se celý film čeká, co se bude vlastně dít, napoví až závěrečné titulky, které maximálně připomenou, jak jsme v dnešní době zranitelní a neustále na ráně. Vidět a zapomenout. ()