GrooveJump

Špinavý osmdesátky v Kalifornii. Nikdy sem nevěřil, že hemeroidy můžou bejt sexy. A ještě tento film skrývá bonus v podobě bráchy Stalloneho a .Jacka Nance (Mazací hlava). Na to, že sem nikdy neměl rád Bukiho, je tenhle film nářez toho nejlibovějšího roastbeefu. ()

rockwoman

"Myslíš že jsem blázen? Kdo je to blázen? Sama nevím. Všichni žijem v nějakým pekle. A blázinec je jediný místo kde lidi vědí že jsou v pekle."...... "Jestli tě chci vidět? Hele víš co řekl Tolstoj? Ženskou společnost berte jako nutné zlo, které život přináší. A pokud možno se jí vyhýbejte."...Pak že jsou prý opilcova rána těžká. Henry s modrou krví a padlá bohyně Wanda je mají pořád bezstarostný a všude kolem nich poletujou malý hajizlíci co jim posílají panáky přímo z nebe :-) ()

noriaki

Kdybych si měl tady najít nějakého sympaťáka, tak to bude nejspíš Eddie, skvěle zahraný Slyovým bratrem. Jenže Mickey Rourke má charisma jak kráva, takže i když mi většinu času lezl na nervy, tak jsem mu nakonec ten jeho vysněný život přál. Faye Dunaway dala vzpomenout na své o dekádu starší role a znovu předvedla hereckou extratřídu. Jeden z mála mých oblíbených filmů, kde je alkohol kladná postava. ()

shantim

Spojení Bukowski - Rourke funguje perfektně. Můj druhý film, jehož předlohou je dílo Ch. Bukowskeho (po Ferreriho Příbězích obyčejného šílenství). ()

Compadre

Knihy Charlese Bukowskiho bez výjimky miluju a proto vidět film, který vznikl podle jeho vlastního scénáře bylo pro mě milou povinností. Jen mi připadá, že film se drží oproti Bukowskiho spisovatelskému stylu dost zkrátka (Chinaski tu sice hodně chlastá, dovádí se ženskýma a vypadá jak vágus, ale stejně mi připadá, že ten knižní to v tomhle stylu dotáhl ještě o peknej kus dál), prostě mi přišel takový uhlazenější...ale i tak...Mickeyho Rourka musíte mít v téhle roli prostě rádi a na konci ještě budete hrdí na to, že chlastáte (možná kvůli tomu i začnete :)). PS: na pár vteřin se ve filmu objeví i sám velký opravdový Bukowski osobně (jeden ze štamgastů v baru). ()

Angelic-77

Knížky Bukowskiho mě bavily daleko více, tady je opět vidět, že ne všechno se dá přenést na filmové plátno. Každopádně chválím výborný herecký výkon Mickeyho Rourkea, je mnohonásobně lepší a důvěryhodnější než Matt Dillon ve Faktótu. ()

fefee

Mickey Rourke zahral toho štamgasta naozaj bravúrne, to sa musí nechať, okrem toho atmosféra filmu ničím nezaostávala v kvalite ale celkovo dívať sa na život veksláka a ožralu hodinu štyridsať nie je zase bohvie čo za filmový zážitok. (3,5*) ()

Spock

Kdo chce být prorok správného člověka? Kdo chce být ten co řekne, že žijeme správně? Žít ve zlaté kleci nebo na smetišti, nebo v tomto případě v pochybném podnájmu s pochybnou ženou pochybný život. Jenomže ta žena o vás stojí, ano je alkoholička, ale zřejmě vás miluje a navíc si dokáže užívat bezprostřednosti života jako náš hlavní hrdina, živelná střela vystřelená do svého života. Musím velmi ocenit herecký výkon Mickeyho Rourke, jeho pohyby a celkové vystupování byly skvělé. Podobných filmu je poskromnu, nekonečné propíjení se na dno láhve zrovna není kdoví jak zajímavé téma, ale i přesto je třeba vidět život a jeho možnosti i z jiné stránky než jen z té svojí možná uniformní perspektivy mravokárce. Zlatý roh je sice „pajzl“ s pochybnými existencemi, ale vytváří si svůj vlastní svět se svými pravidly, do kterého patří i pravidelné bitky jako jeho výraz. Všichni přece žijeme ve svých světech. ()

Autogram

Henry Chinaski je štamgast na úrovni. V obľúbenom bare buď pije alebo sa mláti. Nič iné ani nerobí. Jedného dňa mu to vyjde, protivníka zdolá a zbalí ženskú s bytom a dostatkom chľastu. Možno to až taká výhra nie je, ale posunie to film na nový level. Okrem skvelého filozofovania prichádzajú nečakané zážitky. Nemyslel som, že film o opilcovi a povaľačovi môže byť taký zábavný, na úrovni a láskavý. Prispelo určite aj to, že Mickey Rourke sa do toho vložil poriadne a celý jeho výzor, spôsob chôdze a pohľad je dokonalý. Tiež titulky v televízii si nebrali servítku, nadávky zodpovedajú originálu, preklad "džubox" je rozkošný a prvýkrát som v oficiálnych titulkoch videl prepašovaný smajlík. –––– Kto je tá žena? Vyzerá ako dáka ... utrápená bohyňa. –––– Zamestnať sa môže ktokoľvek. Ale prežiť bez práce si žiada chlapa. –––– Hocikto môže nebyť opilec. Byť opilcom si vyžaduje talent. Vytrvalosť. ()

Pecival

Solidní přehlídka všemožných zkrachovalců, které vévodí maniakální Mickey Rourke, na kterého radost podívat (ikdyž mi jeho kreace trochu připomínali Marva ze Sin city). Na druhou stranu film v zásadě nemá příběh a mě nějak zvlášť nebavil. Asi nejsem stavěn na Bukowského poetiku..... ()

ArdathBay

Oproti Faktotu je Barfly správně syrový čemuž nejvýrazněji pomáhá výtečný Rourke (sám měl obrovské problémy s alkoholem, takže jako herec pro tuto roli byl jako stvořený). Jazyk je správně drsný a jestliže Faktotum mělo motto : "někdy se musíš vychcat do umyvadla" tak tam to byl pouze marketingový tah. Zde to sedí naprosto dokonale, byť bez onoho aktu. K filmu nemám snad asi žádnou výhradu. Jediné co mě bylo proti srsti byla skutečnost, že mi vývoj děje připadal hrozně chtěný - Henry pije, vše je naprosto v pohodě, ženy ho chtějí. Nevím je to jen můj subjektivní pocit, ale nemohu si pomoci, ale bude to asi tím, že scénář si psal Bukowski sám (že si prostě honí ego). Váhám, jestli dát lepší tři nebo horší čtyři hvězdičky. P.S. Ke stáru si budu brát do palírny šálu, bude se sakra hodit :). ()

Mr.Jackass

Film kde Mickey Rourke neskutečně exceloval...no inu hrál téměř sám sebe. Exkurze do opilcovi duše, do trosek co z lidí alkohol dělá a že když má člověk peníze, má najednou záhadně moc kamarádů. Celkem děsivé... ()

netahlo

Vybrana spolecnost v tom lokale, jen co je pravda :-) Tezko rict, do jake miry to Rourke hral. Nejak se mi nechce verit, ze se po celou dobu nataceni nedotknul alkoholu :-) Kazdopadne zavalel paradne. Ovsem Faye byla uplne fenomenalni! A i v 46 letech porad elegantni a krasna. I v teto, neprilis sexy roli :-) ()

Arkanoid

„and when your mommy‘s crying at the funeral, I‘m gonna goose her with the turkey neck. Yeah, baby.“ Toto je moje prvé stretnutie s Charlesom Bukowskim. Prvýkrát som film videl pred rokmi, ale dnes už mám našťastie prečítané Príbehy obyčajného šialenstva, 5 básní, pozreté jedno jeho verejné čítanie a skoro štvorhodinovú verziu dokumentu rozhovorov s ním (od Barbeta Schroedera). Je to jedna z najzaujímavejších osobností, ktoré som mal tú česť sprostredkovane poznať. Hlavný hrdina je napísaný v súlade s jeho životom a vo filme ho stvárňuje uveriteľne Mickey Rourke pred plastikou, kedy ho aj fyzicky trochu pripomína. Hrá ho možno až prehnane, trochu ako paródiu, ale vôbec to výslednému dojmu neprekáža. Herecky poteší aj Lynchov dvorný herec Jack Nance. Úvodné zábery na bary spisovateľ večne podporený alkoholom určite neodmietol. Tmou vstupujeme do toho hlavného, viac menej zívajúceho prázdnotou a dynamickou kamerou pôsobivo obchádzame barmana. O pár sekúnd sa už stretávame s hlavným hrdinom, ktorého najväčšou cnosťou ostáva nepokoriť sa, cieľom piť a písať. Bitka za barom je krvavá a ponúka pár kvalitných boxerských úderov. Po druhej bitke sa presúvame do baru Kennmore, kde už sedí aj Charles Bukowski či Faye Dunaway, ktorá tu mala kvalitný ženský herecký výkon. Potešia aj drzé reči, ktoré sú možno transformované viac do filmovej atraktívnosti ako poctivého stvárnenia života tohto spisovateľa, ale musím si od neho viac načítať. Americká barová atmosféra tiež robí svoje. Všetko spolu veľmi pekne ladí a na veľkú kukuričnú lúpež či vynachádzavosť chlapíka s Parkinsonom, ktorý si chce vypiť, už sú len čerešničkami na torte. V Bukowského dielach je viac myšlienok, ako som stihol postrehnúť, no ani tento extrakt nie je vôbec zlý. Jazykové okienko: goose; on the cuff; take hold; slugger. „He hates help. Piss on you, if he could. Fuck him.“ –„What do you drink?“ „Almost everything.“ –„I can whip him without a reason, because I’ve got the guts.“ –„I think the last time you’ve ever paid for a drink is the first time.“ –„Young man like you, drunk every day at noon. Get yourself a job.“ „I have one.“ „Oh, really?“„Yeah, killing the cockroaches in that place of yours.“ –„How come you‘re so fucked up?“ –„Your mother‘s cunt stinks like carpet cleaner.“ –„She is crazy.“ „Crazy? Oh.“ –„You hate them?“ „No, but I seem to feel better when they’re not around.“ –„That’s it.“ „That’s what?“ „I’m broke. Can’t buy another drink.“ „You mean, you don’t have no money?“ „No moeny. No job. No rent. Hey, I’m back to normal.“ –„Don’t you hate cops?“ „No, but I seem to feel better when they’re not around.“ –„It takes a special talent to be a drunk. It takes endurance. Endurance is more important than truth.“ –„Yeah, but that counts too.“ –„I don‘t want to make a new discovery in jail. Hey, they’ve got the wrong kind of bars in those places.“ –„Ah, you call that love? I call it an unoriginal exhibition.“ –„Do you need a drink?“ „Yeah, like a spider needs a fly.“ –„Start, my friends are thirsty.“ –„Let‘s have a few drinks and listen to some jukebox mucic.“ –„Basically, strangers to each other.“ () (méně) (více)

Seti

Mickey Rourke je fakt démon (stejně jako flaška, kterou za celej film nepustí z ruky). Jen tak si sedí na baru, na podlaze se o něj rvou do krve dvě slečny a on jen chlastá, kouká a čeká jak to dopadne. Pak vítězku obejme, daj si panáka a de se rvát s barmanem :-) "Poetický" exkurz do opilcova světa, ve kterém je chlast VŽDY na prvním místě. Tenhle film mě mírně vyděsil. ()