poster

Kundun

 • USA

  Kundun

 • Slovensko

  Kundun - Život dalajlámu

Drama / Životopisný / Historický / Válečný

USA, 1997, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $28miliónovTržby USA $5,684,789Tržby Celosvetovo $6,600,000/65%/(22.7.2005)

 • Skip
  *****

  Skvělý výpravný, životopisný film opravdového mistra mezi režiséry. Musel bych na tento film používat samé superlativy. On prostě nemá chybu.(3.5.2011)

 • francis
  *****

  V Posledním pokušení Krista zobrazil Martin Scorsese Ježíše jako jednoho z lidí, se všemi lidskými chybami, pochybnostmi i strachem, ale přesto výjimečného a nezapomenutelného. Podobná věc se mu povedla ve filmu Kundun - tady je nedokonalým a přesto "božským" a vznešeným člověkem čtrnáctý tibetský dalajláma. Rozdíl mezi oběma filmy je v tom, že Kundun je osoba 20. století, náš současník, a proto nepřichází v úvahu "vykonstruovaná" pointa Posledního pokušení. Dostatečně silnou pointou je v tomhle případě sama skutečnost. V pozadí dalajlámova příběhu zvolna vyrůstá před našima očima představa historických událostí - tak, jak své okolí a to, co se kolem děje, vnímá sám dalajláma, nejprve jako malý chlapec, potom teenager a nakonec jako dospělý muž. Kamínky do mozaiky proto přibývají pozvolna. Hlavně díky této postupné gradaci nechybí filmu napětí a je velice snadné a jakoby samozřejmé vcítit se do hlavního hrdiny. Film navíc klade spoustu otázek, aniž by na ně explicitně podával odpovědi - nechává divákovi prostor k zamyšlení, a to se cení. V tom by měl Martin Scorsese dávat lekce mnohým hollywoodským kolegům.(2.2.2007)

 • sepp
  ****

  Poetictejsi a citlivejsi nez take dobry snimek 7 let v Tibetu a hlavne velmi inteligentne pojate a zpracovane. Pan Scorsese si jak se zda dokaze poradit se vsim, i s vypravnym zivotopisem.(4.9.2003)

 • ajuska
  *****

  Vizuálně i obsahově krásný film. Moc dobrý výběr hlavního představitele a velice zajímavé zpracování jeho příběhu, které není nabité rychlými strhujícími událostmi, ale přesto dokonale zasáhne a vystihuje vše podstatné.(15.10.2007)

 • - Philip Glass, který k filmu složil hudbu, je známý jako veliký stoupenec tibetské nezávislosti. Dokonce je i spoluzakladatelem Tibetského domu, jenž se nachází v New Yorku. (Brousitch)

 • - Filmování v Tibetu nebylo možné, místo toho bylo použito Maroko. (Kulmon)

 • - Dalajláma a jeho příbuzní byli zobrazeni skutečnými příbuznými samotného dalajlámy, nyní žijícího v uprchlictví v Dalamsale. Tenzin Thuthob Tsarong, který hrál dospělého dalajlámu, je jeho prasynovec. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace