poster

Kundun

 • USA

  Kundun

 • Slovensko

  Kundun - Život dalajlámu

Drama / Životopisný / Historický / Válečný

USA, 1997, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Qasa
  ****

  Obsah včetně závěru: Životopisný film o Dalajlámovi. Výprava mnichů vypátrá v daleké vesničce malého chlapce, do kterého se předchozí D. převtělil. Chlapec bezpečně odliší pravé D. věci od nepravých. Je uveden do hlavního kláštera a vychováván jako budoucí vládce. Tamní vláda při rozhodování používá i předpovědi věštce v tranzu. Tibet obsadí Číňané. D. se s nimi nejprve snaží domlouvat, navštíví i Peking, ale když zjistí, že mu usilují o život odchází do emigrace v Indii. D. rád pozoruje hvězdářským dalekohledem své poddané.(5.12.2008)

 • Damiel
  *****

  Tohle je opravdu skvělý film. Jednak je mi blízký obsahem, ale i forma je naprosto dokonalá. Z některých scén - a nádherné hudby - mi jde mráz po zádech.(19.12.2006)

 • ajuska
  *****

  Vizuálně i obsahově krásný film. Moc dobrý výběr hlavního představitele a velice zajímavé zpracování jeho příběhu, které není nabité rychlými strhujícími událostmi, ale přesto dokonale zasáhne a vystihuje vše podstatné.(15.10.2007)

 • H34D
  ****

  Ještě štěstí, že tento, pro mě, potenciálně nepříliš zajímavý příběh si vzal na paškál mistr Scorsese a udělal z něj o třídu lepší zážitek. Pěkná kamera, okouzlující výprava do tibetských scénerií a velmi citlivě a vkusně zvolená hudba - to je jen začátek, Scorsese Kundunovi vtiskl něco neurčitého ze svého rukopisu. Objevování Dalajlámy tak působí až magicky, jeho vzestup velkolepě a život + způsob vlády jaksi správně a čistě. A tak to má být... Přesto nemohu opomenout jistou zdlouhavost a pro mě osobně i ne zcela dravou záživnost. Vidět jednou a dost. 7/10(12.10.2008)

 • mis-ko
  *****

  Za posledných 5 rokov ma k slzám dohnali len dve veci. Scéna úteku Dalajlámu z okupovaného Tibetu bola jednou z nich. Druhou bolo narodenie môjho syna.(19.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace