foto

Ken Leung

  • nar. 21.1.1970 (47 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ken Leung se narodil 21.1.1970 v New Yorku v USA. Možná vzhledově vypadá jako asiat, ale zdání v tomto případě klame. Ken je stoprocentní Američan. Svoje dětství prožil v Brooklynu. První zkušenosti získával s kočovnými spolky začínajících nadšenců.

Život mu změnil až režisér Brett Rattner, který ho obsadil do bláznivé komedie Křižovatka smrti. Režisér si z Kena udělal svého oblíbence a často ho obsazoval ve svých filmech do vedlejších rolí. Mladé hvězdičky si brzy začali všímat i známý a ostřílení režiséři, např. Steven Spielberg (A.I. Umělá Inteligence), Cameron Crowe (Vanilkové nebe) nebo Spike Lee (Spojenec).

Na svou první hlavní roli ale herec pořád čeká. Nejvíce si ho diváci zapamatovali ve filmu X-Men: Poslední vzdor jako mutanta, který bojoval po boku Magneta, nebo jako brutálního vraha v seriálu Rodina Sopránů. Keng Leung se rovněž nyní objevuje v nové čtvrté řadě Ztracených, kde pro něj byla napsána zcela nová role.

Jan "Pumiiix" Hrubý

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace