S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

vitac.

V Taxikáři jsem chvíli viděl Rockyho a chvíli Zabiji Nixona. Konec mě ovšem dokonale překvapil, takhle jsem to skutečně nečekal. Čtyři. ()

Bennyseq

Pro mě zatím asi nejslabší film, kde spolupracovali Scorsese + De Niro. Příliš utahané, pomalé a chvílemi nudné i když chápu, že byl kladen důraz ukázat špínu a šeď newyorských ulic. Přesto De Niro měl opět mnoho skvělých kousků a jako plešoun vypadá ještě drsněji. Tudíž pro jeho milovníky nezbytnost Taxikáře shlédnout. ()

Forsetino

Tak tenhle film mě bohužel hodně nudil. Suprový námět, který se však vůbec nepodařilo zpracovat. Scénař byl dost špatný (ani se nedivím, viz níže) a např. dějová linie s kandidátem na prezidenta vyzněla úplně do ztracena... Prvních 70 minut úplně o ničem a bez akce a zbylých 43 minut, s vyjmou 1 scény, taky. Nebylo to napínavé, ale nudné. V podstatě v tomhle filmu nebyla vůbec žádná pořádná zápletka, takže to bylo nesmírně utahané. Navíc ještě skoro dvouhodinová stopáž a nesrovnalosti, např. že by mariňák ve výslužbě neměl zbrojní průkaz? No, nevím... A vykreslení veterána z Vietnamu jako magora, kterému přepne mi taky moc nesedělo. To ale bude asi tím časovým odstupem od vzniku. Jediná pozitiva filmu byla skvělý Robert de Niro a vcelku slušná "temná" hudba. Celkově mě to nijak neoslovilo a bylo to spíše pod průměrem. Dal bych 3 za de Nira, ale hodnotím jako celek, takže 2. Pozn.: Paul Schraded napsal scénář podle své osobní zkušenosti, když se po přistěhování do Los Angeles nervově zhroutil, uzavřel se, nekomunikoval s okolním světem a oblíbil si pornokina. Mimochodem scénář napsal za pět dnů a na stole měl při psaní položenou nabitou zbraň jako inspiraci. ()

DaleCoper

Příběh který je v podstatě o tom jak se z losera stane hrdina novinových titulků. Travis Bickle je naprostý zoufalec (scéna s Cybill Shepherd s návštěvou pornokina nemá chybu) přesto si užije svých warholovských 15 minut slávy. Za zmínku stojí i hudba hitchcockovského Bernarda Hermanna. Mimochodem kdyby tenhle film nevznikl nedošlo by o pár let později k nepodařenému atentátu na Ronalda Reagana. ()

derive

Bože to byla blbost....tak nějak dobře se na to dívá, ale jinak je to naprostá ztráta času.... Asi to zestárlo no... ()

kubilov

Velmi povedený film z prostředí New Yorku, který se Scorsese pokusil nafilmovat z té nejhorší strany a nutno říci, že se mu to povedlo velmi dobře. De Niro hraje skvěle jako o život, zejména jeho vnitřní i vnější přeměna je zobrazena velmi dobře. Myslím, že kromě Zuřícího býka snad nejlépe. K tomu se povedlo složit super soundtrack a do vedlejších rolí obsadit ty správné herce. Stejně jako mnozí před ním se Travis Bickle přesvědčil, že New York je soběstačné společenstvo, které nejde nijak výrazněji pozměnit a zlepšit. ()

Patches1984

Ukázka, kam až mohou člověka zahnat nespavost, frustrace, sociální izolace a zoufalá touha zanechat po sobě ve lhostejném a zkaženém světě nějaký otisk. Je celkem jedno, jestli s Travisem a jeho jednáním soucítíme nebo jej odsuzujeme, Scorsese zanechal dost prostoru pro obé, podstatné je, že je to zatraceně dobře napsané, zahrané i natočené. 9/10 ()

tombarider

Děsila a líbila se mi na tom stejná věc, a to, že jsem se snadno vcítil do jeho situace, a souhlasil s ním. Trochu mi neseděl ten konec, za takový jatka by šel sedět. třeba te chlap v chodbě neměl ani zbraň, ve všech případech vystřelil první.... ale pěkně na konci usadil tu blbku z kanclu, takže za pět.:) ()

Moiseiwitsch

Tenhle film má několik skvělých věcí, pro které mám filmy rád. Skvělou atmosféru - když De Niro jezdí ulicemi a bere nejrůznější pasažéry a maká jak vzteklý, aby si vydělal alespoň na živobytí, vedle toho jak se snaží o holku, která je nakonec úplně jiná než si představoval - závěr je úplně nejlepší. V americké produkci hodně výjimečný snímek. Mladá Jodie Foster hraje šlapku také přesvědčivě. Hudba dle mého geniální. Film má mnoho zajímavých scén a rozhodně bych ho zařadil do stovky nejlepších z USA tvorby. Cybil Shepherd se mi vždy líbila a tak je to taková třešnička na dortu. ()

Guran

Film o bývalém vojákovi co sloužil ve Vietnamu a nemůže kvůli tomu v noci spát, tak se rozhodne dělat taxikáře na noční směny. Robert De Niro podal samozřejmě jako vždy skvělý výkon. Režisér Scorsese hezky poukazuje na to, jak to vypadá v Americe v noci, jaká kriminalita se v té zemi vůbec vyskytuje. Dobrá práce filmařů a herců. Překvapila mě maličká Jodie Foster v roli feťačky. Vůbec to není špatný film. ()

helrohir

Vynikajúci De Niro, uhrančivá atmosféra sedemdesiatych rokov, niekoľko zaujímavých dialógov a vygradovaný záver sú asi jedny z mála položiek, ktoré ma na tomto filme dokázali zaujať. Vzhľadom k menu režiséra, tunajšiemu hodnoteniu a viacerým oscarovým nomináciám boli moje očakávania omnoho vyššie, a preto chtiac nechtiac muselo prísť nutné sklamanie. Polovicu filmu sa takmer nič zásadné neudeje a bezcieľne jazdenie po meste okrem spomínanej atmosféry neprináša pre rozvoj príbehu zhola nič. Naviac mi sa mi postupom času zhnusil aj ten dookola sa opakujúci hudobný motív. Snáď ešte zaujme aj výkon mladučkej Jodie Foster, ale od filmu s takým kultovým statusom som rozhodne očakával viac. 60%. ()

0verseer

"Loneliness has followed me my whole life. Everywhere. In bars, in cars, sidewalks, stores, everywhere. There's no escape. I'm God's lonely man... June 8th. My life has taken another turn again. The days can go on with regularity over and over, one day indistinguishable from the next. A long continuous chain." Prvý prelomový film Martina Scorsese, ktorý sa právom môžem pýšiť prívlastkom kultového snímku. Dvojhodinová jazda temnými zákutiami New Yorku a nešťastnou dušou jedinca izolovaného od ľudí žijúcich v centre aj na okraji spoločnosti. Znepokojivo autentické a s ohľadom na tragické nedávne tuzemské teroristické útoky aj aktuálne. Scorsese diriguje orchester počnúc nápaditou kamerou Michaela Chapmana, pokračujúc atmosferickou sugetívnou hudbou Bernarda Herrmanna po excelujúceho De Nira v hlavnej úlohe. Must see! ()

Hrabovo

V osmdesátých letech byla ve filmu krev méně rudá, příjemné (asi proto si znovu musíme projít všechny krvavé stopy a všechny mrtvoly znovu). No, je málo pravděpodobné, že Travis se po hrdinském činu tak zklidní, když už mu jednou hráblo. A zajímalo by mě, jestli by se tak zklidnil i vraždou senátora (mrtvola jako mrtvola)? A Iris a její milující rodiče? No to je taky idylka těžko uvěřitelná, že? Hudba Bernarda Herrmanna s jediným stále dokola omílaným hudebním motivem včetně bombastických tympánů i ve chvílích, kdy se nic dramatického nedělo, mě vysloveně rušila (kvůli Severnímu větru se nemůžu dívat na Vrchní prchni, tady je to totéž), že za ni byl nominován na Oscara mě šokuje. Pochválit zaslouží jen herci. Všichni. ()

horor2

Úžasné sledovat chování Robert De Nira a hlavně si všímat detailů a pamatovat si trochu kecy kolem. Pak si závěrečnou scénu užijete na 100% Jodie Foster maličká a Harvey Keitel si koleduje. ()

johnny01

Jedná se o docela dobrý film, průběh příběhu je prokládán záběry na ulice při noční jízdě taxíkem (ta sonda do nočního života je působivá), zvláště uhrančivý je pohled Cybill Shepherd, jejich seznámení je úžasné. Skvělý De Niro vynikajícím způsobem ztvárnil změnu psychiky taxikáře a i v jednotlivých scénách (například na mítinku) hraje výtečně. Celkově to má povedenou atmosféru. Nepovedený je pak úplný závěr, který nedává smysl (změna účesu, oslavné titulky v novinách), což je dost škoda. ()

Olafsson

Lahůdka, top old school biják. Herci které jsem tak mladé a v takových rolích nikdy neviděl (Harvey Keitel, Cybill Shepherd, Jodie Foster...) Nejvíc se mi líbilo jakym stylem sbalil tu bloncku a pak ty pozvolný přípravy a trénink na závěrečný vyvrcholení. Super výkon De Nira. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 93% | FDb.cz - 82.3% | Scorseseho mistrovská odysea nočním špinavým NY s nadčasovým psychologickým dějem, kamerou a jako vždy výbornou hudbou od mistra Herrmanna. Scénář do detailů precizně napsaný a neuvěřitelný rozbor hlavní postavy v naprosto zasloužené filmové klasice. A k obsazení, "ti ostatní" jsou jen stíny na plátně a Robert De Niro stojí ve předu na pódiu, ozářen reflektory a neustále do zrcadla opakuje "You Talkin' To Me?"...... Na poprvé VELMI lepší 4*. 80% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film