Taxikář

Taxi Driver

Taxikár

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1976, 113 min

Mistrovská existenciální epopej. Geniální vystižení civilizačního hnusu, rozpadlé duše a otrávení špínou ulic, kterou nelze smýt.(9.7.2011)

Už se cítím blbě, protože každému filmu v poslední době házím maximální počet hvězdiček. Asi měknu. Jenže Taxikář... je prostě dalším úchvatným filmem z dílny Martina Scorseseho, který si to u mě zkurvil zatím jen Skrytou identitou. Tenhle chlap by měl dostat doktorát z vědního oboru "De Niro tisíckrát jinak ve neo-noir filmu". Podmanivá atmosféra, neotřelý scénář, ještě neznámá (však jí bylo 13) Jodie Foster jako prostitutka a k tomu ten úžasnej, punkovej sestřih, se kterým se Robert De Niro v závěru vytasí.(19.12.2007)

Tenhle film je o mě :-) Jsem úplně stejný jako Travis, teda až na to, že jsem se ještě neodhodlal si koupit nějakou tu bouchačku a pořádně to tady vyčistit......... možná ...... někdy ........ teď jsi jdu dodělat domácí úkoly ...........(24.4.2008)

De Niro obklopen špínou a marností velkoměsta. Docela děsivá, psychologicky tíživá podívaná, v jejíž [SPOILER] happyend prostě nevěřím.[/SPOILER] Je to pro mě též film o bezvýchodnosti a zasraný neschopnosti (se) vyjádřit. Bezchybnost. "Did you ever see what a .44 Magnum pistol can do to a woman's face?"(17.10.2010)

Robert De Niro opravdu válí.Jeho snaha vyčistit ulice města a zachránit mladičkou Jodie Foster ( jedno z největších zjevení v dějinách filmu ) je stejně tak pochopitelná jako krutá.Především je ale marná.Skvělá atmosféra,kterou podkopává příšerná hudba.(19.8.2003)