Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Občas mezi hororovými dramaty narazím na něco, co mě doopravdy zaujme. May je velice zvláštní film a vlastně se ani moc nedivím, že u diváků vyvolal opravdu rozporuplné pocity. Hororového toho na něm ve skutečnosti moc není, ale režisér Lucky McKee dokázal na filmové plátno přenést kus své zvrácenosti, která určitě stojí za pozornost. Největším testem však projde divákova trpělivost, protože samotná zápletka má dost pomalý a únavný rozjezd. Ti, co očekávají čistokrevnou hororovou jízdu, by od toho měli dát raději ruce pryč! Bizarní on tento film skutečně je, ale především se musíme vžít do pocitů samotné May, která to už od dětství neměla úplně jednoduché a hlavně její hlava není vůbec v pořádku. Pokud přistoupíme na tuto hru a budeme mlčky sledovat její postupné krůčky v dospívání, budeme následně odměněni opravdu zvrhlým a hlavně morbidním koncem. Její nesmělost se promění v hotové šílenství a touhu získat cenné trofeje. Poslední půlhodinka se tak pro ty trpělivé stane skutečnou odměnou, která podstatně vylepšila můj celkový pohled na tento film. Když k tomu připočítám i obstojné herecké výkony, nakonec zklamán neodcházím. 60% ()

eraserhead666

May je prostě divná. Ať jde o postavu nebo film jako celek. Angela Bettis je v titulní roli úžasná, tokající lesbička Anna Faris je zábavná, film mi jen připadá zbytečně okecávající a hlavní zápletka dost ředěná. Zápletkou mi film připomněl o celých deset let mladší Excision, ten si s tím ale nebral servítky a sekal to naplno. Tady se kolem toho spíše jen poskakuje. Jsem z toho trochu rozpačitý, čekal jsem to údernější a silnější příběh, herecky by na to May měla. ()

JASON_X

Po televizní Carrie (2002) další nedoceněná lahůdka s fantastickou Angelou Bettis. A zatímco u "její" Carrie jsem s plným počtem zaváhal, tady už tu chybu neudělám - definitivně mě přesvědčil skvostný konec. McKeeova filmová řeč se mi líbí a baví mě, líbili se mi a bavili mě i všichni tři ústřední herci (silné trio Bettis - Sisto - Farris), líbila se mi žánrově dokonalá titulková písnička... Zkrátka oddechový film podle mého nejmlsnějšího gusta, minimálně 90%. ()

Morholt

Nemohl jsem si nevzpomenout na Vraždy podle Jidáše. Přesto byla stavba příběhu jiná, nutno říci, že dobře napsaná a to samé se dá říct o postavách. Bohužel zpracování za moc nestojí. Napětí nulové, scény, jež by měly nahnat husí kůži či šokovat, tu nejsou vůbec. Snad jen ta dětská, ale i té jako by něco chybělo. A tak jediné, o čem se dá mluvit v superlativech, je výkon Angely Bettis, ale ta to sama utáhnout nemohla. 30% ()

oLí

Příběh tak trošku jiné, ale rozkošné (sladká Angela Bettis ) dívky a její cestou za štěstím. Místy roztomilé, místy dojemné, místy šílené, ke konci hodně krvavé ale co hlavní - originální. Já si to užil a nebál bych se označit film vedle žánrů jako horor/thriller/drama i romantický. Na mě to fungovalo, rozhodně to není povrchní snímek - 7.5/10. ()

brutale

Páni a dámy, Lucky McKee (réžia,scenár) nám servíruje prierez životom May (Angela Bettis), od malého dievčatka až po dospelú ženu, ktorá sa snaží zaradiť do bežného života... Jej matka, svojím prístupom deptala May (aj keď som mal pocit, že nechcene), od detstva. May mala kozmetickú vadu oka, preto ako mladistvá zostala sama, bez kamaráta. Matkina rada znela "Ak nemáš priateľa, urob si ho sám", obávam sa, že vtedy matke nezišlo na um ako moc si May túto radu vezme k srdcu. May dostáva od matky darček, je to bábika v presklennej skrinke, ktorú jej odovzdáva so slovami, "ona je výnimočná". Kus dreva obalené sklom sa stáva pre May jej najlepším priateľom. May stretáva ľudí a chce živého priateľa, kamaráta. Moc sa jej to nedarí, izoláciu počas detstva a závoj výchovy jej matky si nesie stále zo sebou, od každého počuje že je divná... Na bábike praská sklo a žiarli na May. May sa rozhliada po ľuďoch a vidí krásne časti tiel, na ňom ruky, na nej krk..."toľko krásnych častí, ale žiaden dokonalý celok"... Bábika sa rozbije, May ňou sa stane, ale bábika potrebuje priateľa... Snímka sami páči, po hereckej stránke(aj keď účinkujúci boli doteraz pre mňa neznámi) aj režijnej stránke. Zaujal ma aj príbeh, ktorý sa mi pre horor javil ako nemainstreamový a originálny. Vizuálne film ponúka miestami zaujímavé úseky(napr. už viem ako vyzerá krv ktorá sa vleje do kaluže mlieka ). Každopádne si tento malý psycho thriller s mierne slasherovským koncom u mňa vybojoval ****. Možno ani neviete a poznáte niakú "May", takže buďte opartný keď vám niekto pochváli niakú časť tela.... ()

DanteZ

Podle obsahu, který je tady napsaný jsem si to prostě musel najít a mrknout se. Škoda, že je hlavní dění filmu filmu narváno do posledních patnácti minut. Kdyby se to rozjelo pěkně od začátku, tak to mohla být bomba. ()

Nick Tow

Aj hodnotenie väčšiny užívateľov naznačuje, že toto je film pre "minoritnú" skupinu divákov. Pre tú, ktorej neprekážajú "čudní" hrdinovia a "čudné" príbehy.V rukách neobratného režiséra sa May mohla pošmyknúť do kategórie trápnej úchylárne, ale Lucky McCee preukázal dostatok citu a vkusu, vďaka ktorému možno aj v kuse mŕtveho mäsa uzrieť istú zvrhlú krásu. A Angela Battis, príťažlivá asi ako Frankensteinova nevesta, tá sa narodila práve pretúto rolu. ()

Padme_Anakin

Křehká, vnímavá, tak trochu jiná, možná i divná May v krutém světě, osamělá, bez přátel, jen se svou panenkou za sklem.. Pozoruhodná věcička, více psychologické drama než horor, pravdou je, že ve finále to už horor fakt byl.. Angela Bettisová v hlavní roli výborná, v jejích očích se dalo číst, z každého jejího gesta bylo patrné, jak moc si přeje mít osobu blízkou, bylo mi jí nesmírně líto.. ()

liquido26

Ta jedna hvězdička je za hlášku "Ahoj ruce." :-) Která mě i kámoše se kterým jsem to sledoval smíchy málem s undala ze židlí a naprosto pro nás zkultovněla. Jinak film je povětšinou strašná nuda. ()

corpsy

Kto by ju nemiloval. Má pre verejnosť prospešnú prácu ( tým nemyslím zber lístia atď. ), je sladká, hanblivá a strašne zamilovaná. A ešte aby som nezabudol, trafená je teda dosť a ešte aj presne. Psycháč, ktorý zrejme varuje pred tým, aby sme náhodné známosti prevetrali, ako posteľné prádlo a pri prvom náznaku, že ten oproti je človiečik s viacerými vystavenými papiermi od odborného lekára, utekali kade ľahšie. Najlepšie na inú planétu. Lebo May vás aj tak dostane. ()

Andersis odpad!

Hodně ujetý dementní film s trapným černým humorem. Řekl bych asi neco pro Emo děcka. U celého filmu sem se nudil jak cip. Vraždilo se vlastně jen poslední čtvrt hodinku a to ještě byly vraždy provedeny hodně jednoduše. Při sledování sem jen čekal jaká zvrhlost mě tam ještě potká. ()

Krt.Ek

Až se mě někdo, jakožto osoby tak trochu obeznámené s filosofií zeptá, co holismus myslí tím, když tvrdí, že "celek je víc než souhrn jeho části", odkážu ho k tomuto filmu, resp. k jeho závěrečné třetině. Ale dost suchopárné teorie, potenciální diváky bude jistojistě přednostně zajímat, co na ně s May (postavou i filmem) čeká? Za mě: vstoupivší odvážlivci (horror!) dávají šanci vtahující studii na téma neblahého vlivu kouř... ehm, omyl, samozřejmě jsem chtěl napsat samoty na (psychické) zdraví. ;-) Rating 53 % je pro mě záhadou (ale hádat se s vámi nebudu; nemám rád výrazy podceňovaný/přeceňovaný film), tenhle film by se beztak líbil i Mary Shelleyové, a že ta o sponkování něco ví! 75 % ()

CBD

Tak tohle jsem rozhodně nečekala - další případ toho, jak obaly někdy naprsto nevhodným způsobem presentují obsah. May není slaboduchá vyvražďovačka ale k upodivu psychologická hříčka o plaché, trošku podivné dívce, která se chce vyrovnat se samotou. Svým způsobem bych May přirovnala k vynikající Carrie (bez telekinetických schopností). Sympatická Angela Battis vás do děje umně vtáhne a několik zajímavých vizuálních hříček i patřičně krvavé závěrečné vyústění mají svůj smysl. Jediné k čemu mám výhrady je hutnost děje - bude vám připadat, že je film poněkud délší než by mu slušelo (a to má 95 minut!) a tak z vás opadne počáteční obezřetnost - vlastně se nedá říct, zda-li je to špatně. 85% ()

GodComplex

Ten film je vesmes excelentni, bohuzel ale jen v prvnich dvou tretinach, kdy vas dostava vyborne vykresleni emo/goticky May a jejiho ukazkove psychoticky obsesivniho charakteru. Z pozadi navic pulzuje silna podpora hororove atmosfery tvorene jednou sympatickou panenkou v boxu a i diky povedene hudbe to ma naslapnuto na super vysledek. Ve finale se to ale kapku zvrtne, zacne se to snazit o typicky americke sokujici brutalni finish a uplne zbytecne to kazi celkovy vysledek. Stale ale velmi prijemne prekvapeni, ktere je zde tezce nedocenene. 7/10 ()

jondzavid

Priznávam, že som ten film asi po polhodine prepol, pretože to bola nuda na úrovne teenie seriálu, ale cca. po 5 minutách som sa k nemu vrátil a dopozeral som ho. V 2.časti sa to rozbehlo a celkovo tento moderný frankensteinovský film zaujme akurátne krvavými scénami a ešte tá podivínka nehrala úplne zle. ()

topi

"Když si neumíš najít přítele, udělej si ho." Takový druh filmu miluju!! Krásně bizarní, morbidní a černohumorný, zkrátka divně ujetý. Divně myslím pro spoustu "normálních" lidí, kteří nechápou poetiku zvrhlosti. Já se neskutečně bavil již od úvodních titulků a holčinu May jsem si zamiloval na první pohled. Dokonale expresivním způsobem ji zahrála Angela Bettis, která by si za svůj výkon zasloužila nějakou cenu! Její postavu jsem žral se vším všudy, jakoukoliv grimasu, smutek, štěstí, lesbickou scénu s Annou Faris...May je opuštěná dívka, která doma promlouvá se svou zarámovanou panenkou, šije si svoje oblečení a je tak trochu švihlá. Pracuje jako zvěrolékařka. Občas má taky problémy s očičkem. Jednoho dne potká Adama, opraváře aut a zamiluje si jeho ruce. Na kolegyni z práce si zase oblíbí krk, na její přítelkyni nohy. Zkrátka na každém se jí líbí něco a tak si usmyslí, že si sama vytvoří dokonalou přítelkyni, jako byla celou dobu její panenka z dětství. Svým způsobem je to i dost smutný příběh. Výborný, ale opravdu perfektní je soundtrack, který tvoří různé písničky atmosféricky doplňující jakékoliv scény a pocity, které May prožívá. Tohleto je velká paráda!! Tak jako celý film, který drží pohromadě také zásluhou luxusního střihu. Už pokolikáté mě CSFD přesvědčila, že podle jejího hodnocení se nedá objektivně vůbec řídit. Taky to už nějakou dobu nedělám a svoje komenty si píšu hlavně pro sebe a svou filmotéku. Převážná většina místních uživatelů a jejich "chytré, důmyslné, odborné a seriózní" výblitky jsou mi u prdele, (mimo pár mých oblíbených). Když se budu chtít znovu nevšedně, ale zato kvalitně pobavit, sáhnu ihned po May. U scény při operaci kočky, když špatně anglicky mluvícímu zvěrolékaři vypadne skalpel do jejího otevřeného břicha a začne na May křičet :"vytáhla ho ven, ale honem honem", jsem řval smíchy!! :D Nebo rozhovor Adama s May : "Co si to čteš?" "O amputacích." "To jako kvůli práci?" "Ne, jen tak ze zábavy." Královskou korunu filmu nasazuje Adamova záliba v Argentových hororech!! ()