V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

Derek

je skoda ze aljasku reziroval seagal, ak by si vybral niekoho schopnejsieho (napriklad andrew davids by potesil a tiez scenaristu ktory by mu vysvetlil ze snova pasaz s medvedami nie je prave najlepsi napad) tak by urcite islo o jeden z jeho najlepsich filmov zaciatok ma slusny nabeh (vybuch rafinerie, bitka v bare, mucenie stareho hugha), ale potom sa film premiestni k eskimakom a straca totalne tempo. ku koncu sa to nastastie opat rozbehne ale zial uz je trocha neskoro. btw neviem ako vy ale mne sa vzdy mystifikacia jeho minulosti v C.I.A. strasne pacila:-) ()

vegetol.mp

Seagal kupodivu není tak blbej režisér, jak bych do něj řekl. Řemeslně slušné, intelektuálně ovšem slabší. Zachránit Aljašku před ekologickou katastrofou tím, že vyhodím do vzduchu největší ropnou plošinu, to už dá panečku přemejšlení. ()

kinderman

Hezké obrázky aljašské přírody a hudba B. Poledourise, takže za dvě hvězdičky. Halucinogenní scénka uprostřed filmu, po níž (tradičně namachrovaný) "medvědočlověk" Steven se svým tlumeným medovým hlasem a duchovně obrozeným zrakem okamžitě našel disketu, kterou zlí hoši trestuhodně přehlédli, mě nahlas rozesmála. Což ale určitě nebyl tvůrčí záměr. ()

Chen

Seagal opět neohroženým bojovníkem proti zdánlivě neporazitelnému protivníkovi. Pořád je to ale ještě koukatelné bez jakékoliv újmy. ()

MartinNDL

Seagalovy filmy jsou si dosti podobné a když tenle je dokonce z režie "mistra", každý ví, jaký a o čem to je. V rámci jeho možností to je docela slušný. ()

Joe321

Tentokrát musí Steven Seagal podstoupit spirituální cestu, aby se mohl stát ochráncem přírody, kterou ohrožuje zlotřilá ropařská firma. Firma budující rafinerii, která podle odhadů vybouchne hned po spuštění a tak znečistí okolí. Proto jí musí ještě předtím vyhodit do vzduchu Steven ve svém indiánském saku. A jak to udělá? Naštěstí má schovanou zásobu výbušnin v lesích Aljašky, "Just in case." Naplní bágl cé-čtyřkou, ale tak snadné to zase nebude. Musí si vyrobit tlumič z pet lahve, přelámat končetiny, narvat typa do vrtule, postřílet žoldáky, absolvovat parádní potyčku s tyčí v ruce, utopit záporáka v ropě a utéct z hořící plošiny. Nakonec, po vyřazení tuctů zlých lidí, pronese projev k zamyšlení odsuzujíce ropný průmysl, který zabíjí naší přírodu. Ačkoliv je příběh hrozně hloupý, svým způsobem mám tuhle seagalovku hodně rád. - "Well, let's see, that's natives 8, oil workers 0. Anyone else wanna play with Cupcake?" ()

peto12

Zaujímavý akčný snímok o Aljaške. Najviac ma pobavil indián, ktorého skoro zbili v bare. Mali šťastie, že tam bol Forrest. Celkom kvalitný film od Seagala. ()

Martin741

Segos sa rozhodol tentokrat aj rezirovat a tymto filmom On Deadly Ground odstartoval svoju volnu ekologicku trilogiu /On Deadly Ground - Fire Down Below a ukoncena bola filmom Patriot/. Zachytil som rozne ohlasy na tento film : od skveleho akcneho filmu cez priemernu ekologicku hlupost, podpriemernu srajdu az k ekologickemu zvastu. Osobne sa pripajam skor k vybornemu akcnemu filmu, a takto hodnotim cely On Deadly Ground. Ekologicke zvasty takto nevyzeraju. Seagal je vsak este stale v roli alfa samca, ktory nepotrebuje dublerov na brutalnu akciu. Aj ked si Stevo sadol za kameru, musim mu tento film sezrat aj s navijakom, hoci ako reziser je neskuseny. Scenar nic moc, ale potesi priroda Aljasky a stale brutalny Stevo so svojou akciou. Najlepsia scena filmu : bitka v bare. Vysoko vyzdvihujem aj zaverecne mrazive a miestami aj dost realne proroctvo - urcite zalezitosti tohoto proroctva maju cosi do seba. Potesi aj ucast hereckeho velikana Michaela Caine-a /The Italian Job, Bitva O Britaniu - oba 1969/. Podla mna to nie je az take spatne, ako si vacsina uzivatelov mysli, 86 % ()

bourec

Podle mě je to hodně dobrý.Sice ty kecy o přírodě a ekologii tam jsou tak trochu násilně naroubovaný, ale budiž. Jinak skvělej filmek.Mám ho moc rád.90%. ()

DruidKarel

Původně jsem tenhle film hodnotil pouze 1*, ale musím uznat, že je to poměrně zdařilej snímek. A hlavně Steven Seagal je akční herec, tak ať si nehraje na nic jinýho. 2* ()

Kwaichi

Jeden z najznámejších filmov s Segalom. Herecké výkony ho asi len ťažko preslávili, no bola tam dobrá akcia, a super myšlienka - pár ľudí, ktorí sú pre bohatstvo ochotný spraviť všetko, vôbec im nevadí totálna devastácia prírody a osud ľudstva pri ich honbe za majetkom. ()

Pajky3

Tady byl Steven ještě poměrně ve formě, dokonce si poprvé a zatím i naposledy sednul na režisérskou stoličku. A ukázal nám ekologické poselství z Aljašky. Strašně se mi líbí scénka ze začátku z baru, přesně takhle si pamatuju tuhle dobu akčních hrdinů. Nechtěl bych si zahrát plácanou. Dokonce i hlavním záporák Caine byl dobrej. 60% ()

Juto

Po pozretí filmu som si hovoril, že sa Seagal zbláznil. Prečo tak tlačil, aby sa natočil takýto sprostý ekologický film. 1/10 ()

Seag

Tak to už velký debil dá tomuto filmu odpad! alebo jednu *. Je to klasika Seagala. A este nechapem jak moze mat aljaska 43%. ()