V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

JohnSmith

Ve srovnání s tím co točí dnes,to ještě není tak špatný,akce je natočená celkem dobře,ale moc jí není.Zato je tam plno indiánů, šamanů a sám Seagal je největší ochránce ekologie.No to pardon.Zvláště jeho několikaminutový závěrečný projev, ve kterém vlastně říká, vraťme se na stromy,je na pár facek.Upřímně nechápu Michaela Cainea, že do takového projektu vůbec šel,ale když uvážíme, že v roce 94 nenatočil nic jinýho a dva roky před tím se v ničem jiném neobjevil,tak šlo zřejmě jen o vydělání si na nájem.Sice mi to trvalo, ale nakonec jsem Billyho boba Thorntona našel. ()

davidek

Nevím co je na tomhle filmu tak špatného, že se dostal mezi těch pár nejhorších. Rozhodně si nemyslím, že patří mezi tu spodinu jako: Tak jde čas, holky to chtějí taky, klub sráčů apod. Zlatej střed. Aspoň ukazuje, že pro naftu jsou lidi schopní udělat všechno. Nezastávám se Seagala, poslední filmy jsou fakt brak. Dávám tři ()

ganz

Rodiný film u kterého se příjemně zasmějete. A konec který překoná vaše představy, kam až může Segal zajít. ()

J.Lajner

Aljaška v plamenech (1994) je první opravdu špatnou segalovkou. Hrdina Forrest Taft (to je jméno, panečku) bojuje se zlým naftovým konglomerátem a do toho plácá o ochraně životního prostředí. Kromě hudby geniálního Basila Poledourise film selhává na všech frontách. Seagal není moc dobrý režisér. Akce je až na úvodní rvačku v hospodě sterilní a scénář přeplácaný nudnými žvásty. Obzvláště mysticky laděná prostřední část s Eskymáky tomu nasazuje korunu. Na filmy Stevena Seagala chodilo specifické publikum očekávající konkrétní druh akce. Seagal tohle ve svém velikášství nepochopil a rozhodl se spojit akci s ekologickou agitkou. Na to ale nebyl nikdo zvědavý. Vyloženě blbá je závěrečná třetina. Forrest rozpoutá hotové inferno. Obří výbuchy v srdci divoké přírody, spousty vypálených kulek, hromady mrtvol a týpek rozsekaný vrtulníkem na hadry. Po tomhle všem následuje úmorně dlouhý proslov, v němž Forrest káže o ochraně přírody. Vskutku šílený kontrast. Na filmu je jednoznačně vidět, že si Seagal mohl dělat co chtěl a nikdo ho nehlídal. Filmoví producenti mu tehdy šli na ruku a ochotně mu plnili každé přání, protože Seagal budil zdání budoucího áčkového hitmakera. Málokdo si mohl dovolit hudebního skladatele kalibru Basila Poledourise nebo do role hlavního padoucha obsadit Michaela Caina. Seagal mohl. Mohl prakticky cokoliv a grandiózně to posral. ()

ssfan

Aljaška v plamenech byla režijním debutem Stevena Seagala a stala se už kultovním filmem. Již od začátku je vidět, že se jedná o špičkový akční film. Ve filmu je plno explozí, bitek i akčních scén. Steven Seagal i Michael Caine předvedli vynikající herecké výkony a dokonale zapadli do příběhu. Ve filmu je vidět skvělá práce kamery. Jsou zde nádherné záběry přirody na Aljašce, sympatická muzika a děj má dobrý spád. Hodnocení 45 procent naprosto neodpovídá kvalitě tohoto filmu. On Deadly Ground by si zasloužil minimálně červené hodnocení. Když vidím, jak vysoká hodnocení tady mají akční trháky Jeta Li či Tonyho Jaa, musím se smát, protože Aljaška v plamenech je top akční film a ať si říká co chce, měla by tu prostě červené hodnocení mít! ()

mikulem

Největší problém je v logice příběhu. Snaha podstrčit nám ekologické poselství totálně selhává. Jediné, co stojí za to vidět, je záporák Michaela Caina. ()

HomeAlone

Sice velmi slabo hodnotene , ale pre mna je to akcna klasika na ktorej som vyrastal a asi aj prva seagalovka ktoru som kedy videl , a ktora ma doviedla aj k starsim Seagalovym klasikam ()

Ironfood

Zlá ropná společnost bůhvíproč staví ropné zařízení tak, aby po uvedení do provozu vybuchlo. Ekolog Seagal se to dozví a vyřeší to tím, že toto zařízení radši sám vyhodí do povětří.... ()

giovanni3

Jak je Seagal jedním ze symbolů akčního filmu, tak pro mne je jedním ze symbolů průměrných akčních filmů. Zde se můj předpoklad vyplnil a bohužel je tento akční ekofilm dosti nezábavný. Akce tu je na Seagala hodně málo. Mnoho scén je velmi špatných a to často právě těch akčních. A závěrečný proslov mi do akčního filmu prostě nesedí, ač ve finále měl ten chlapec pravdu.. Z úcty k Seagalovi dávám 2z5 jinak bych šel ještě níže. ()

Smileface

No nic moc.Tenhle žánr už je možná trochu vyčerpaný.Ale zřejmě to není žánrem.Měl bych napsat:Seagal je zřejmě trochu vyčerpaný :-) ()

Rousse

Ekologické poselství tohoto filmu beru. Bylo ale pohřbeno hodně hluboko debilním scénářem, režií, výkony herců... No nevím - fakt mě tenhle film nesedl a řekla bych, že ani Seagalovi - Aljaškou počínaje jeho filmy stojí za kulové:-) ()

lskala

Jo jo, Steven Seagal byl kdysi větší akční star. Tohle byl jeho první film, kde se začal vzdalovat kvalitě. 35% - 2** ()

kenkaku

Nechápu proč se to nejmenuje "Přepadení na Aljašce" nebo "Přepadení 3: Aljaška" (jo to vlastně nešlo když to bylo natočené dřív než dvojka...), protože když už opět distributor zapomněl při překladu Anglicky, šlo snad z toho ještě něco vymáčknout ne? Film je prakticky první ekologická agitka která schovává akční film za hlubší myšlenku. Budiž to Stevenovi tentokrát sedícím i na režisérské sesli k dobru. Snaha byla. S ohledem na míru akce, výbuchů, střelby a bitek a ne tak zásadní přítomnost stupidních hlášek, stupidního děje a stupidního chování všech na place (jak je běžné pro novodobého video Seagala) je to stále to světlejší co lze se Stevenem vidět. ()

misstake

Tady je ten přelomový snímek Seagalovy filmografie, od kterého to šlo se Stevenovými filmy dolů. Stoupl si prvně za kameru, aby předvedl své ekologické cítění. A vznikl z toho nudný ekologicky akční snímek, který nám nenabídne nic moc kromě vrtání kolen a chvilkové destrukce na konci. ()

bruceman7

Steven na vrcholu sil. Na tomhle místě mu tu trochu eko-kulturní propagandy beru. S úsměvem přejdu i ty humanistické plky, který moc nejdou dohromady s menší krvavou lázní. Plus pro mě historická hodnota - jeden z prvních akčňáků, který jsem snad viděl v TV. SUBJEKTIVNĚ hodnotím 8/10, OBJEKTIVITA velí 5,5/10 ()