Jednoho dne se dostanou do sporu s ostrahou obrněného vlaku, který pravidelně sbírá tržbu z pokladen metra, když jeho ostraha zastřelí mladého lupiče, kterého bratři pronásledovali. Zatímco John žije spořádaným životem, Charlie je věčně zadlužený hazardní karbaník, pronásledovaný smůlou. Tak se také stane, že peníze, které mu bratr půjčil, prohraje v kartách s majitelem nočního podniku Brownem a před vyhazovem z mrakodrapu ho v poslední chvíli zachrání John. Jako by nestačilo, že se bratři hádají kvůli Charlieho potížím, nastoupí k jejich jednotce atraktivní kolegyně Grace Santiago, do které se oba zamilují. Moudřejší John sice dívku přenechá bratrovi, ta si však vybere jeho. Ani s penězi nemá Charlie štěstí. John mu sice dal 15 tisíc pro Browna, o ty ho však okradla nenápadná stařenka, když v metru zatýkal kapesního zloděje. Poté, co jsou falešně obviněni z toho, že ukradli 25 000 z vlaku, kde vypomáhali jako ostraha, přivede to Charlieho na myšlenku vlak skutečně vyloupit. John je však proti. Charlie se ale dostává do stále horších potíží, a tak se rozhodne jít do přepadení vlaku sám. John z jeho vzkazu pochopí, co má bratr v úmyslu, a spěchá za ním, aby ho zastavil. (TV Nova)

sniper18

Wesley Snipes a Woody Harrelson spolu vytvorili výborné duo už v o tri roky staršom Bieli muži nevedia skákať, tentoraz znovu spojili svoje sily v niečom trochu akčnejšom a síce stále z toho nie je žiadny zázrak, ale aspoň opäť veľmi slušná oddychovka. Film síce na prvý pohľad nepôsobí nijak originálne, ale aj tak mi to prevedenie neprišlo zase tak moc ohrané, už len tou samotnou prácou, akú tu vykonávajú hlavní hrdinovia, policajti pracujúci v metre, v ktorom aj reálne chytajú zločincov, čo mi síce neprišlo úplne uveriteľné, ale predsa len mu to pridá na zaujímavosti. Inak na filme určite pekvapí, že na prvý pohľad tomu najdôležitejšiemu sa nakoniec zase ani tak moc nevenuje, krádež vlaku dostane priestor až v záverečnej fáze, ale filmu to ani trochu neškodí. Toto je jednoducho tá pravá oddychovka, ktorá sa venuje v prvom rade týmto dvom nevlastným bratom, ich zaujímavému vzťahu, kedy sa aj napriek odlišnosti pováh stále podržia, čo sa mi veľmi páčilo, k tomu nejaká tá romantická línia, ktorá tomu síce nepridá, ale aspoň ani neškodí a tak sa mi na to pozeralo skutočne dobre. Akčná stránka je kvôli celkovému prevedeniu dosť v úzadí, ale aj tak film ponúkne pár skôr priemerných súbojov, alebo nejaké tie pešie naháňačky. A tak akčným vrcholom filmu je Snipesov prechod podnikom, pri ktorom svojim elegantným štýlom zneškodí každého ochrankára. Lepšie je na tom humor, chémia medzi Snipesom a Harrelsonom funguje perfektne a tak sa postarajú o dostatok vtipných situácií. A sadli mi aj vedľajšie postavy, či už sympatická Jennifer Lopez, ale hlavne šéf metra Robert Blake, ktorý tu má s dvojicou policajtov skvelé rozhovory. A technicky je to celé dostatočne kvalitne zvládnuté. Takže Vlak plný peňazí je ten typ filmu, ktorému nemôžem dať lepšie hodnotenie, na to ani jedna zložka nie je dostatočne výrazná, ale aj tak je to veľmi slušná oddychovka, ktorú som hlavne vďaka obsadeniu a humoru videl viackrát a nikdy sa nenudím. 67% ()

iXtr3m3

Škoda, malo to na viac, čakal som, že sa to aspoň priblíži skvostom ako Speed, ale nestalo. Nevadí. Je to celkom fajn filmík z čias, kedy Wesleyho hviezda bole hore a Woodyho ešte nestihla poriadne zažiariť a JLo bola len vychádzajúca hviezdička. Milá nostalgická spomienka. Ale v prvej Snipes - Harrelson spolupráci mal Woody lepšie vlasy... :) ()

lokol

snipes a harrelson...dvaja ciernobieli bratia, ktori si neustale nadavaju,hadaju...slovnych prestreliek je tu viac ako dost,kvalitne hlasky,nesnazia sa byt nasilu vtipne...akcia je tu tiez,snipes sympaticky,lopez ako tak....harrelson taky zaujimavy....celkovo film ma spad, stale sa v nom nieco deje...lepsie ako kadejake tie vlakove speciality akcne a la teror vo vlaku a prepadnutie v pacifiku ()

Jara.Cimrman.jr

"Až to bude za námi, připomeň mi, že tě mám zabít." Bílý bratr, černý bratr i nahnědlá sestra mě bavili skoro stejně dobře, jako štvali ředitele vlaku Pattersona. Prostě to mezi nimi parádně jiskřilo a já jsem si přitom málem nevšiml toho, že je to hrozná hovadina. Ale poučná hovadina, protože já jsem do zhlédnutí tohoto snímku nevěděl, mimo jiné, že ze vztahových problémů je nejlepší vyboxovat se s partnerkou. A přitom to dává takový smysl. ()

xander

Hviezdne obsadený ale až príliš priemerný akčný snímok. 60 minút je dosť vlažných a asi nikto nečaká že Wesley Snipes predvedie svoje bojové umenie až niekde v 70 minúte. No záverečná polhodina je vydarenou akciou. Najlepší je Woody Harrelson, ale medzi ným a Snipesom to vôbec neklape, čo ale nieje ich chyba. Jennifer Lopezová zostáva nevyužitá, tak ako zbytočná postava Chrisa Coopera. Rozpačité, niekedy nudené ale tá záverečná lúpež že vydarená aj kedˇ pôsobí dosť ukrajovo. ()

• Originální hudební score Marka Mancina bylo vydáno roku 2011 v limitované edici v počtu 3 000 kusů. (Terva)
  • Vlakový vůz R22 byl po natáčení věnován Automobilovému muzeu v New Yorku. (Terva)