Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

bruceman7

Zpracování mi přijde dost chaotické a namísto strašidelné atmosféry to občas vypadá jak z nějaké parodie. Nejděsivější mi na tom ale přišel revoluční symultánní dabing. Přesto to není úplně špatné, hlavně scény v továrně ...5/10 ()

iXtr3m3

Tak toto moc nevyšlo. Síce Freddy je drsnejší, humoru (áno, ja tam vidím aj humor) ubudlo, ale práve to mi tam chýba. ()

marekkkkkk

Viděno s českým dabingem, (kterej tomu dával trochu humornej rozměr), no teda tohle si Freddy fakt nezasloužil , jedna dobrá scéna jinak komedie plná hroznejch herců a ještě horšího scénáře. ()

borec999

Typická, učebnicová dvojka. Na rýchlo zbúchaná (rok po jednotke) a o triedu slabšia. Freddyho je málo, príbeh je viac menej skopírovaný z 1ky, napätie sa absolútne vytratilo (a naopak viaceré úmrtia i trýznenia ako napríklad vystreľujúce lopty či výprask uterákom sú skôr na smiech), hlavný hrdina pôsobí ako z béčkového filmu a dosť prehráva. Praktické efekty ušli, a to je asi tak všetko. Nepodarok, ktorému chýba: viac Freddyho, jeho hlášok a čo je najhlavnejšie: hororovej,dusnej atmosféry. PS: aspoň úvodná a záverečná scéna s autobusom stáli zato. 40% ()

Paity

Freddy se mstí a není to překvapivě postaveno tak špatně. Další díly, to už je o hodně horší, ale to se dalo čekat. ()

divak84

na to že se jednal o rok 85, efekty a vubec atmosféra je opravdu vyšperkovaná. Druhý díl patří k té lepší polovině frančízy jménem Elm Street. Scéna u poolu ale i finále je ok, neodfláknuté. ()

Knowho

O dost slabší pokračování legendrního hororu, ale máte svoje chvilky. Englund zase v topu. Příběh sje slabší než u jedničky, ale aspon je to nějak originální. Ten českej dabing (jednohlas) je fakt prdel xD ,,Tááááátoooooo! Táááátooooo! Táááátooo!" 5,5/10 ()

F.W.Colqhoun

Hey, Grady, do you remember your dreams? (...) Only the wet ones. Méně sexu a více nemotorných odkazů na Kubricka sleduje nové majitele podezřele levných nemovitostí v Jilmové ulici. Sexy dvojnici Meryl Streep a sexy dvojník Garyho Numana circa The Pleasure Principle už nezachrání ani stimulující drogy, neboť produkce funkčně vykastrovala klíčový nápad nebezpečí spánku/snění a vypustila Freddyho do bdělých nocí. Coby prstící film stále použitelné. ()

peetriss

V pokračování Noční můry v Elm Street je především citelně znát absence Wese Cravena a jeho nápadů. Film se od počátku potýká s uloudaným dějem postrádajícím alespoň špetku napětí a atmosféry, navíc je zcela upozaděn svět vražedných snů, což je obrovský handicap. Aby toho nebylo málo, Freddyho pomsta utrpěla také obsazením nesympatického a navíc špatně hrajícícho Marka Pattona do hlavní role (možná i proto dostala ve vyvrcholení prostor místo něj přecejen o špetku lepší Kim Myers). Ono vůbec z celého filmu čpí nepříjemný závan té nejbéčkovější produkce. Velmi slabé pokračování. ()

ClimbVibe

Druhá Noční můra se na to snaží jít jinak, ale bohužel dost často selhává. Triky jako z pohádky, celé to působí dost levně a hlavní hrdina mi není moc sympatický. Přesto občas probublá ta pravá atmosféra, která film posune zpátky do zábavy na sobotní večer. ()

Paldiny

Freddy tentokrát zvyšuje počet nebožtíkov prostredníctvom zhypnotizovanej obete. Inak tu máme ten istý rodinný dom, novo nasťahovanú rodinu a celú hromadu pramálo sympatických tínedžerov. Osnova príbehu sa opakuje "zlý sen - Freddy - útek pred ním" ešte aj spôsob boja proti nemu zostáva rovnaký. Narozdiel od originálu tvorcovia pridali na nočných morách, čo úmerne vyrovnali poklesom na originalite a napätí. Za zmienku stojí iba explicitná Freddyho premena a scénka s poodhaleným mozgom. Ostatok nie je strašidelný ani zábavný, navyše trestuhodne zahadzuje príležitosti, minimálne scénka pri bazéne mala potenciál oboch. Záver už bez špetky invencie. ()

Asmodin odpad!

Nejslabší horor. I ta vražda tělocvikáře byla vtipná. Budu doufat, že ze série z Elm street to bylo nejhorší. Zatím se mi nejvíc líbí poslední film, kde je i vysvětleno proč Freddy vraždí. ()

spiritus

Určitě je to slabší díl série, určitě ne nejslabší. Je pravda že místy je film dost nudný, ale místy má co dát.Prní polovina filmu je tvořena neklidnými sny Jessieho.Hned na začátku se Freddye představí ve výborné autobusové scéně.Sny se postupně vyhrocují, až skončí skutečnou vraždou.Není to vůbec špatný pokoukání. Nejlepší na celém filmu je pochopitelně Freddy.Vystupuje zde jako šedá eminence, manipulující skrz sny s Jessiem a skrz něj vykonává vraždy.Netradiční pojetí, ale vůbec ne špatné.Zde je podle mého názoru nejtemnější postavou z celé série, bez jakéhokoliv slitování a vtipu, což u můry vítám.Nejvydařenější je jeho výstup na zahradní párty (Vy všichni jste teď moje děti) . Masakr který tam provede nemá konkurenci. Spoustu věcí šlo dotáhnou lépe, např. dialogy, děj a herecké výkony a určitě jde po výborné jedničce o znatelný kvalitativní pokles.Nadruhou stranu je to pořád horor, který stojí za shlédnutí, zvlášť pro příznivce Freddyho. Pozor ! Koukat se na film dá jenom v původním znění.Dabing je šílenej. 60% ()

willis

Oproti jedničce je tu zásadní změna, že lidi neumírají ve snu, ale jsou vražděny studentem, kterého se Freddy zmocnil prostřednictvím nalezené pětibřité rukavice. Freddy se pak snaží vtělit do tohoto studenta a dostat se do reálného světa. ()

Martin_W

Není debat o tom, že 2. díl Noční můry je z těch slabších.. Po druhém zhlédnutí to taková nudná a hezky česky řečeno pitomá břečka nebyla. Freddy nemá tolik replik, a když už něco řekne není to nic vtipného. Příběh je podprůměrný. Já sám nechápu, jak se dokázal Freddy dostat do Reálného života a když už, proč toho nevyužil v dalších dílech ? Ale za některé scény (Sprcha, Autobus, "Spoušť" na zahradě..) musím dát určitě 3 hvězdy. 64% ()

aLPaC

Musím říci, že pokračování mě hodně zklamalo. Hlavní postava je totální idiot (navíc kluk a v takovémto hororu by to měla být spíše dívka). Freddyho maska je pořád stejně skvělá, ale kromě vraždy učitele a scény u bazénu tu mnoho prostoru nemá. V celém filmu se mi nejvíce líbila hned úvodní scéna v autobuse. ()

no2

6/10 - V dětství mi připadl tento díl jako hodně temný a mrazivý, nyní mi připadá už jako odvar jedničky, ačkoliv některé scény jsou nezapomenutelné (autobus, sprcha, bazén)... ()