Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

MikO_NR_1909

Keby to natočil niekto neznámy, bral by som to ako veľmi príjemný film. Lenže ho natočil niekto, kto sa zaslúžil o Šiesty Zmysel a tento film NIE JE TAKÝ skvelý ako sa tu niektorý rozplývajú. Mne nikto nebude tĺcť do hlavy, že je to úžasne tvoriace sa napätie s neviditeľným zlom. Na to je zasa Shyamalanova réžia v určitom kŕči, nepodáva (ani z náznaku) kultový filmový koktejl... Proste je to iba kvalitný film, ktorého úsudkársky limit by určite nemal prekračovať 70 ši nebodaj 80 percent. ()

jondzavid

Po druhom zhliadnutí pridávam jednu *. Dostala ma perfektná atmosféra a najmä brilantná Shyamalanova réžia (postupné budovanie a páčil sa mi aj prestrihovaný tragickoromantický motív s vyhrotenou záverečnou scénou až dokým sa neišlo príliš do detailov). Škoda len toho finále - to mi pripadalo žiaľ nechcene komické a trochu kazí výsledný dojem. Keby sa MNS držal počas celej dĺžky filmu hesla ´´ čo nevidíme je strašidelnejšie´´ mohlo to byť za plný počet. Takto 3 1/2. ()

numi

Pane Shyamalane, smekám po třetí. Dokonalý scénář, který jste dokázal navíc i výborně zrežírovat a Mel Gibson společně s Joaquinem Phoenixem výborně zahrát, mě zase dostal. Film nádherně graduje, dokáže postrašit, ale i rozesmát (geniální J. Phoenix) a na závěr diváka opět uzemnit. Tentokrát však není cílem šokovat, ale pohladit po duši. Tak nádherný pocit, jaký jsem měl po shlédnutí tohoto snímku, si budu pamatovat ještě dlouho. Vyzvednout musím i dokonalou hudbu, tak trochu hitchcockovskou, která atmosféru skvěle dokresluje. [květen 2005] ()

Vojcl

Výborný film výborného režiséra! Určitě jeden z nejlepších snímků s mimozemšťanskou tématikou.. Je to hodně postavené na hereckých výkonech, které jsou jak v případě hlavního hrdiny - Mela Gibsona, tak všech ostatních zúčastněných vynikající!!! A Shyamalan si opět střihnul krásné cameo... ()

erased

Je sympatické, že se autor snaží svým dílem zavést do neměnného žánru thrillerů něco nového a zdejší téma víry funguje výborně. Jako thriller je totiž Znamení i přes zdlouhavost skvělý a atmosféra nevídaně graduje. Problém je, že to vedlejší téma znovunalezení víry do filmu podsouvá neskutečné množství berliček, který celkový dojem do jisté míry sráží. V případě opačného diváckého přístupu, kdy je mimozemská invaze pouze pozadím pro bezvadně zvládnutý vývoj postav však začne tato efektní zápletka působit prvoplánově a vyloženě rušivě. Takto nakonec bohužel nezbývá ani ryba, ani rak. ()

Wolodja

Do tretice vseho dobreho. Treti Shyamalanuv film a opet neopakovatelny zazitek. Ovsem necekejte opet nejakou pointu jako u Sesteho smyslu nebo Vyvoleneho, byli byste zklamani. ()

vorheese

Tenhle film má u mě jedno zvláštní privilegium. Obsahuje nejděsivější scénu, jakou jsem kdy viděl. Mám na mysli okamžik, kdy hlavní hrdinové sledují záznam z Brazílie na kterém se má objevit jeden z mimozemšťanů. Skrz záznám pobíhají děti a vy spolu s hlavními hrdiny nervózně křičíte, ať uhnou. Potom se obraz stabilizuje, zaostří se do ulice, všichni očekávají velkou lekačku, ale........ Kdo viděl, tak si jistě vzpomene a kdo ne, ať se podívá. Jestli máte rádi, když vám běhá mráz po zádech, tak tady si ho můžete okusit i ve zbylých částech těla. ()

Makky

Čo mám k tomuto filmu povedať, keď nechcem iba bez rozmyslu chváliť a hovoriť, aké to bolo výborné. Azda poznamenať, že spolu s predchádzajúcimi filmami bol toto vrchol Shyamalana. Tu nám ukázal, že nevedomosť je niekedy horšia, ako skutočná pravda, nech je už akákoľvek. Obdivuhodné výkony Gibsona a Phoenixa, ale aj ostatných vyzdvihujú film ešte viac... Ešte by som chcel zdôrazniť, že hudba Jamesa Newtona Howarda je v každom prípade výborná. Znamenia majú špecifickú hudbu, čo im dodáva výnimočnosť. ()

blackrain

Atmosféra byla velice dobře budovaná. Dala by se krájet, protože byla opravdu hustá. Člověk se nejvíce bojí toho, co příjde a není pořádně vidět. Shyamalan nám mimozemšťany moc neukazoval, spíše jejich přítomnost naznačoval, ale nakonec na setkání "tváří v tvář" přece jen dojde. Pomaloučku jsme s ním poskládali skládanku celého příběhu, která do sebe perfektně zapadla. ()

Lulu13

Mám rada filmy pri ktorých je dej naštartovaný od samého začiatku a divákovi neumožní ani na chvíľu sa nudiť. Asi prvá 3/4 snímku bola absolutne strhujúca. Tajomné zvuky, nejasné pohyby v poli - už to stačilo aby vo mne vyvolalo úzkosť keďže moja predstavivosť dokáže pracovať na 110%. Režisér nám však postupne odkrýva stále viac a pre mňa ostáva asi najsilnejším momentom scéna kde sa v kukurici mihne noha mimozemšťana. Ukáže dosť na to aby vydesila, ale nie príliš aby vyznela smiešne. Čím sa pomaly dostávam k záveru, ktorý sklamal na plnej čiare. Po obsahovej stránke nudný, ale to hlavné čo som nevedela prekusnúť boli efekty, viz komicky pôsobiaci počítačový alien. Myslím, že moja predstavivosť by to zvládla lepšie ako páni tvorcovia za počítačom. A ešte malá poznámka na záver. Je škoda, že tá skvelá hudba, ktorá sprevádzala úvodné titulky sa viac vo filme neobjavila. 3,5*. ()

kaylin

Když jsem tenhle snímek viděl poprvé, zamlouval se mi. Líbilo se mi, jaký je ten příběh. No, a koneckonců to také bylo dáno tím, že jsem v té doby byl strašně ovlivněný dojmy ze "Šestého smyslu". Film se mi rozležel v hlavě a zůstaly mi v hlavě spíše jen některé komické scény a některé, které v konečném důsledku komicky vyznívají, což rozhodně nebylo zamýšleno. Je to patetické, strašně patetické, ale pořád je to to nejlepší, co Shyamalan natočil. ()

raimi

Je tomu bez pár dní dvacet let, co jsem byl na Znameních v kině. V té době jsem je ještě naplno nedocenil. Bylo to super, určitě lepší než Vyvolený, ale Šestej smysl byl prostě nedostižnej. Až teď, při projekci po tolika letech jsem si uvědomil, jak hluboko se mi tahle "Šajmanalovka" dostala pod kůži. Jak já si to teď užíval. Napětím jsem ani nedutal, a když se blížila nějaká památná scéna, měl jsem husinu po celým těle. V souvislosti s tímhle filmem mě napadá slovo "precizní". Tohle je filmařina, která má hloubku, vyvolává radost a po projekci v člověku zůstane něco, nad čím se dá přemýšlet. A to se v poslední době moc nevidí. ()

jajinka

Výborný film, i když sci-fi moc ráda nemám, tohle bylo svým tématem a hlavně zpracováním příjemný, lehce napínavý a lekavý zážitek. Svou správnou atmosféru docílilo tím, že se mimozemšťani objevili ve filmu až na konci, jako jediná příšera... Jinak z nich byly jen zvuky a pohybující se kukuřice... Teď se takovým kukuřičným polím budu chvíli vyhýbat... co kdyby náhodou... :-) ()

Mikita

Můj první film M. Night Shyamalana. Stala se z něj srdcová záležitost. Je těžké to vysvětlit, ale pro člověka, co nemusí horory je pobíhání v kukuřici vrchol hrůzy. A štěknutí psů do ticha? Vím, že přijde štěknutí, ale vždy nadskočím. Ta hra s atmosférou, vypointování příběhu a dokonalá kombinace Joaquina Phoenixe, Mela Gibson, Roryho Culkina, to prostě nikdy nezklame. ()

Remedy

Shyamalan svým vizionářským a neotřelým režijním stylem natočil jedinečný a působivý snímek o setkání s "těmi zlými" mimozemšťany. To, co mě dostalo snad úplně nejvíc, byla práce s kamerou - tolik mrazivých a na první pohled prvoplánově natočených záběrů v kombinaci s magickou hudbou a solidním scénářem vytváří místy velmi hutnou atmosféru, která je hlavním plusem "Signs". 90% ()

Damiel

První půlka za 5* - skvělá atmosféra, hrozivé pohyby v kukuřici, prostě lahůdka. Jakmile ale marťánek ukázal pazourek, šlo to rapidně do kopru. A závěr s tou baseballovou pálkou? To už bylo béčko jako řemen a já jsem byl totálně zklamaný. Tohle jsem od Manoje nečekal, takovouhle podpásovku. Ve výsledku tedy 50 %. ()

Sigurd

Strašení šlo Shyamalanovi vždycky nejlépe a ani Znamení není v tomto ohledu výjimkou. Zkazky o cizozemských návštěvnících zpracoval po svém. Typické prostředí osamocené farmy, napjaté vztahy v osiřelé rodině a „něco venku“. Film je nejsilnější do odhalení emzáků. Pečlivě budovaná atmosféra napětí graduje ve sklepním finále. Závěr filmu však paradoxně, i přes svoji originální pointu, vzniklou pospojováním zdánlivě ledabyle rozmístěných odkazů, ztrácí body za svoji doslovnost. Odhalené nebezpečí nepůsobí již tolik tajuplně. Herci jsou standardně dobří. Nábožensky striktně založenému Gibsonovi role taťky, co ztratil a poté znovu nabyl víru, opravdu sedí. M. Night Shyamalan natočil další skvělý film. Nabízí se, ale otázka, zda není už ta pravá chvíle přijít s něčím odlišným. Na druhou stranu proč měnit něco, v čem jste tak dobří, že? ()

MATADOR

Mám rád tyto malé a nenáročné filmy. V určitých chvílích jsem byl napnutý jak struna. Vynikající příběh a režie M.Nighta Shyamalana. Vynikající mysteriózní dílo, které má snad zbytečně překombinovaný konec, to je snad jediná vada na kráse tohoto krásného snímku. To vše krásně dovršeno úchvatnou hudbou, která dokáže vtáhnout do děje.Stejně by mne zajímalo, odkud se berou kruhy z pomačkaných polí. ()

type_B odpad!

ZAčátek byl jaksepatří nahuštěný. Nebýt tak uhozeného konce, dal bych mnohem vyšší hodnocení. Nelíbilo se mi, že mimozemšťani odešli jakoby z nějakého banálního důvodu: to je vyloženě vykradené z Wellsovy Války světů. Ostatně se na ni ve filmu i odkazuje (někdy se říká, že právě odkazování v díle na podobný typ, nebo žánr funguje jako mechanismums upevňující důvěryhodnost); jestli chce někdo tvrdit, že je to postmoderna, tak já říkám - NASRAT! Je to spíš neschopnost napsat něco nového. Podobnost se zakončením Války světů nekončí pouze u rozpletení zápletky - stejné je celé vyznění: že je nad námi něco vyššího, co nás donutí věřit. (Proto končí Válka světů v rozbořeném kostele, kostel je sama odpověď; proto končí Znamení tím, že se odpadlický flanďák Gibson na závěr filmu nasouká zas do černého kabátku s kolárkem potom, co mu Bůh laskavě nechá na živu syna.) Znamení je vlastně skloubením filmů s postupným odhalováním tajemství a Wellsovou válkou světů. Je to úplně vykradený film, na kterém není ani špetka originality. Navíc znovunalezení víry je tak nechutně korektní a kýčovité, že bych blil. Možná má právě tento konec dát filmu přesah, který by povznesl Znamení nad hranice žánru, leč spíš je to přesah do sraček primitivního chápání náboženství. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)