Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

sedm.1

Původně jsem dával za 4*,ale po druhém shlédnutí musím tu pátou * 100% přidat,protože to pětihvězdičkový film je!!!Po prvním shlédnutí se mi film líbil hodně,ale teprve při druhém se mi dostalo toho pravého zážitku.Ve filmu jsem toho totiž objevil mnoho skrytého,čeho jsem si poprvé nevšiml a Znamení to pro mě postavilo úplně do jiného světla a z prvu pro mě dobrého sci-fi se stala parádní napínavá a překvapující podívaná.Znamení se opravdu zařadilo mezi mé nej film a Shyamalan se zlepšuje film od filmu,což dokazuje dokonalá Vesnice.Shyamalan dokáže celý film držet diváka v neustálém napětí a i při těch nejbanálnějších situacích jsem ani nedýchal a čekal,co se stane.K tomu si navíc dokáže natáhnout do filmu opravdu výborné herce a já se jen nemohu dočkat další parádičky se kterou tento filmový genius přijde. ()

Opsha

Po slibném začátku jde film, čím dál víc do kopru. Ani jedna postava nepůsobí přesvědčivě, dítě astmtik je strašlivé klišé a zajímavé jsou asi tři scény. Skoro bych nevěřil že tohle natočil režsér Šestého smyslu a Vesnice. ()

Hortenzia

začiatok vyzerá veľmi sľubne,dokonca je to mystické a má to tú správnu atmosféru (hlavne v kine teda), ale ten koniec... ()

Maynard.

Na Znamení jsem se těšil, protože tento režisér v 6.smyslu dokázal, že skutečně špička ve svém oboru. Bohužel jsem byl spíše zklamán, než potěšen. Čekal jsem, že se budu bát a zakrávat si oči, ale ani v jedné scéně (a to se bojím fakt skoro u všeho) se mi to nanaskytlo. Závěrečný souboj s baseballovou pálkou na mě působil až komicky, nemluvě o zatloukání dveří, které se otevírají na opačnou stranu. Film mi přišel dosti předvídavý, až jednoduchý. Určitě se z filmu, stejně tak jako u Vesnice, dalo vytěžit daleko více... ()

Danula13

Temný a děsivý začátek Shyamalan následně utopí v nudě, aby děj vygradoval v akční a mystické finále. Bez sekvencí (alobal na hlavě, sledování mimozemšťanů v televizi apod.), které ničí veškerou atmosféru a napětí, bych dal i plný počet. ()

lskala

Shyamalan ještě ve vrcholné formě!!! Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem po celou dobu nehnul ani brvou a jen si přál, aby film skončil tak, jak si přeji. Tj. finálním setkáním s alespoň jedním "vetřelcem". Nakonec se mé přání vyplnilo a jako třešinku na dortu, přidal Shyamalan závěrečné rozuzlení příběhu. Geniální dílo!!! 95% ()

Bratricek

Film dobrý, atmosféra se dá krájet. Ale! Když už se režisér rozhodne vzít tu invazi globálně, vyvstávají mi v mysli dvě silné nedomyšlenosti. 1) Svět je pacifistický a nemá armádu? 2) Kolem domu vám chodí příšera a vy si nevezmete do ruky ani sekeru, natož kulovnici, kterou si můžete koupit v USA na každém rohu? Jsem divák, který si tyhle otázky klade neustále a tak mám rád filmy kde jsou nejdůležitější otázky zodpovězeny. A ani se nebudu zmiňovat o tom, že si mezihvězdní cestovatelé neporadí s dveřmi, natož s baseballistou. 60% ()

MaMitti

Bohužel nesdílím názor většiny, mně se film nelíbil, o filozofickém přesahu nelze (z mé strany) vůbec hovořit, pokud to někdo nechce nazvat s prominutím duševníma blitkama...Nezaujalo, zklamalo. Opět oproti většině, mne mnohem víc uspokojila Vesnice... ()

ranp

Výborná záležitost. Od první minuty se mi tenhle film zamlouval a celkově je to tak na 4 a půl hvězdičky. Ale blíž to má k plnému hodnocení, 91% :-) ()

Šakalík

Film o mimozemšťanech (skoro) bez mimozemšťanů. Dům obklopený kukuřičnými poli, ve kterých se jednoho dne objeví záhadné znaky - no proč ne. V hlavní roli samotný Mel Gibson - no proč ne. Budoucí dětská star Abigail Breslin ve své úplně první roli – do třetice no proč ne. Shyamalan má smysl pro drama, což dokazuje i v tomto filmu. Ten se totiž rozhodl ukázat mimozemskou invazi absolutně neinvazní formou, která filmu velice svědčí, a v tomto směru hravě strčí do kapsy Spielbergovu Válku světů i Emmerichův Den nezávislosti (no ten s přehledem). Poněkud volnější tempo vyprávění je bohatě vyváženo všeobsažnou pointou, která film jako celek dokonale spojí a posune na nový level. Jediné, co bych filmu vytkl, je dle mého názoru absolutně zbytečný motiv toho Gibsonova ex-pánbíčkaření, kteréžto mi tam dost vadilo a potažmo lezlo na nervy. No ale dejme tomu. Stranou ponechám i očividnou blbost vetřelců, kteří nás opět a zase přišli kolonizovat absolutně nepřipraveni a – ostatně stejně jako ve Válce světů – je skolí úplná prkotina. Přesto palec zvedám nahoru. ()

Cejny

Hodně slušný sci-fi thriller, při kterém by se napětí dalo téměř krájet. Dobrá atmosféra venkovské farmy a ponurý děj, to jsou hlavní faktory, proč tomuto snímku dám 80% hodnocení. ()

Dromed

V tomto filmu logiku válcují atmosféra, napětí a herecké výkony, a vůbec to nevadí. V tomhle ohledu je znamení geniální. ()

kenkaku

Takže do třetice... opět jsem se spálil. Namlsán laťkou Šestého smyslu (slibuji, že už naposled) jsem leťel na Znamení do kina hned jak to šlo. Bohužel tentokrát se z očekávání "Big-bada-boom" stalo jen "Big". Já vím zase srovnávám s Šestým smyslem. Znamení přitom nejsou vůbec tak špatná (a už vůbec ne o 2/3 horší než Šestá smysl jak by se mohlo z toho co píšu zdát), protože skoro vše co tam je funguje (napětí, lekačky, tajemno, hercům věřím že se bojí a reagují vesměs logicky) a nějaké to mini-překvápko na konci se taky dostaví. Takže ty tři hvězdy berte ode mě spíš jako 3,5. ()

herr_carter

Tu jedinou hvězdu ubírám filmu za samotný závěr a odhalení Ítího, jinak jsem musel mít po celou dobu sledování nasazenou plínu, kdyby náhodou................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Sdoom

Výborné sci-fi, které umí pracovat s očekáváním něčeho nevyhnutelného jako málokterý jiný film. Osamělý dům na kraji polí je ideálním jevištěm pro rozehrání až hororové atmosféry (jo, párkrát jsem se regulérně lekl!). Shyamalan a Gibson v top formě. (Blu-ray, orig.) ()

JADIM

Žánrovo je to  naozaj vynikajúco zvládnuté. Žánre Mysteriózny a Dráma tu výrazne prevyšujú žánre Sci-Fi a Thriller a Hororové je to iba v určitých scénach, kde sa to aj hodí. Podľa mňa takýmto filmom často uberajú nábehy mimozemských armád, ktoré vyhubujú celé mesto, potom mi to skôr pripomína komédiu. Pri Znameniach sa tvorcovia našťastie od takýchto vecí dištancovali a využívali hlavne strach z neznámeho, s ktorým sa postavy postupne oboznamovali. Mysteriózna atmosféra, ktorá je pri takýchto filmoch najdôležitejšia tu bola naozaj vynikajúca a prispievalo jej aj to prostredie farmy mimo mesta. Dokonca sa tu našiel aj nejaký ten filozofický význam. 10/10 (Videné 30.3.2020, Originálne znenie) ()

Soweek

Po 18ti letech jsem si doplnil povinnost ze Shyamalanovi tvorby, z které rozhodně nejsem tak nadšený jak ostatní. Napjaté očekávání, zda se mimozemštané dostaví či ne je opravdu skvělé, ale celý film posílá do kopru zmršený konec, kde jsem očekával mnohem lepší pointu. ()

Fish

Výborné napínavé sci-fi až do poslední chvíle.Scéna z narozeninové oslavy byla opravdu působivá.Podstatně horší byla poslední scéna,kde byl vidět mimozemšťan celý.Film hned ztratil mírně hororovou atmosféru.Jinak také výborná hudba Jamese Newtona Howarda.A skvělá kamera. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)