Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Faila

Tenhle film je hodně založen na momentu překvapení, takže druhé a další shlédnutí nemůžou být stejná jako to první. Poprvé jsem se u Znamení při jedné scéně rozbrečela strachy, podruhé ani potřetí už samozřejmě ne, ale přesto mě tenhle film bude bavit snad už pořád. Jsem nadšená z hereckých výkonů, z toho, jakým způsobem jsou pronášené repliky - a jaké! Scénář nemá dle mne chybu a celková atmosféra je pro mě pořád úžasně tíživá, a to i když vím, o co jde a jak to dopadne. ()

Rathalos

Mel Gibson v skvelej mrazivej drame,thrilleru o mimozemskych zalezitostiach,budete si ohryzat nechty na rukach a mozno aj na nohach...:-) ()

GOREGASM

Mr. ŠAUMALOU to do třetice dokázal. Signs jsem viděl v kině a vrátil jsme se k nim po 16 letech a ta atmosféra a napětí pořád fungují skvěle. Night dokáže se hrou světla, stínu a dramatické hudby zázraky a tady to předvádí v každé druhé scéně. Kdyby se emzák nakonec vůbec neukázal, bylo by to možná ještě lepší, přesto to nemění fakt, že M. Night Shyamalan si svými prvními třemi filmy vydobyl reputaci tvůrce, který diváka napne jako strunu a nepustí. 100% ()

helloween93

Suchá upovídaná nuda, která zaujme pouze pár scénami. Finále je vyloženě směšné, nevěřil bych, že film od Shyamalana na téma UFO bude taková roztahanost. 2* ()

MickeyStuma

Kruhy v obilí. Neznají je jenom v Americe, ale známe je už i my v Česku. Stále se jedná o záhadu kdo, proč a jak. A ještě stále platí jedno nepsané pravidlo a to jest, že pokud si nad něčím vědci neví rady, vždy to svedou na mimozemšťany. A jsme u jádra věci tohoto snímku, který se od ostatních námětově podobných naprosto vymyká. Tady nejde o žádnou mohutnou invazi, výbuchy a střely. Tady se vypráví malý, prostý a jednoduchý příběh o jedné farmářské rodině, které se kruhy v obilí objeví. A rovnou je potřeba říci, že režisér a scenárista v jedné osobě M. Night Shyamalan se pokusil tímto vytvořit atmosféricky tajemné dílo dle formátu Alfreda Hitchcocka. Takže kdo by čekal lekačky, potoky krve, rozsekaná těla a další nechutnosti typické pro krvavá díla, nechť si nechá zajít chuť. Tady se pracuje s myšlenkami a představami samotného diváka, kterému se občas dějově něčím naťukne. Pevný příběh se vyvíjí pomaloučku a přímočaře právě k vytvoření té správné tajemné atmosféry. Tomu s pevnou vůlí dopomáhá kamera, správné osvětlení a hlavně soundtrack. Herecké výkony tedy spíše jdou do pozadí, což je zřejmým úmyslem. Napětí a strach tak krouží kolem každé scény, což je občas osvěženo nějakou humornou etudou. Počáteční paranoia se striktně mění v reálnou zoufalost nad danými skutky, kdy opravdu začíná jít o všechno. Použití stylu Found footage ve scéně, kde děti křičí a vyděšeně se dívají z oka na zahradu, kde se objevily tajemné postavy, bylo trefné a atmosféricky se snad skutečně jedná o nejděsivějších scénu z celého filmu. A přitom to všechno začalo jen obyčejnou paranoiou. Samotný závěr zase naopak trošku připomene díla Stevena Spielberga, což asi také není od věci. Každopádně to celé funguje a vytváří dobrý zhlédnutelný sci-fi thriller na pomezí reálného tajemna, zoufalství a činy s tím spojených. ()

GMVajgl

M. Night Šamalamadingdong se proslavil svými dějovými zvraty. Všichni už to čekají, ale stejně to má grády. Pracuje s napětím možná až moc - napínavé scény střídají naprosto nudné pasáže, jako na horské dráze. Zároveň jsou jeho filmy tak nevinně a naivně seriózní, že se staly oblíbeným terčem parodií - v tomhle případě Scary Movie 3. ()

domirovec

Já si prostě nedokážu pomoct, ale Znamení je počin, který mě jednoduše nadchnul. Nejsem si přesně jist, zda je to kvůli atmosféře, která, ať si myslíte cokoliv, tady je a je fakt pořádná, a nebo je to kvůli postavám. No, ve finále si myslím, že obě tyto varianty vyjdou na stejno. Film vás furt krásně napíná a to co ve finále vždy ukáže, je prostě úžasně dané do kupy. Já osobně miluji mimozemskou a tak všelijak vesmírnou tématiku, takže tohle mi vykouzlilo velký úsměv na tváři. Pokud jste na straně lidí, kteří si také stojí za názorem, že konec je docela přitažený za vlasy, tak ano, lehké ''přitažení'' tam definitivně bude, ale mně osobně to ani trochu nevadilo. Dle mého názoru, je Znamení snímek, kterému by měl dát šanci každý fanoušek temna, husté atmosféry, dobrých herců, mimozemských kamarádů a kruhů v obilí. 5/5 ()

ad142

Pozoruhodný nadprirodzený thriller, kombinujúci výrazné psychologické motívy s tematikou skutočnej mimozemskej invázie. Výrazným pozitívom je nepochybne komorná atmosféra a  náznakové prezrádzanie prítomnosti cudzích, neľudských entít. Herecké výkony taktiež bezpochyby patria medzi silné stránky filmu. Hoci sa tu režisér rozhodol zamerať pozornosť na (z filmárskeho hľadiska) pomerne klišovitú tématiku, patriacu skôr do sféry produkcie Bčkových hororov s nízkym rozpočtom, určite treba oceniť, že sa mu ju podarilo sprostredkovať režisérsky s citom a scenáristicky viac než napínavo. A to pri tomto type filmov nie je vždy samozrejmosťou. ()

Empire

Dobrý film působící spíše hororovou než thrillerovou atmosférou.Většinou hlavní pointou filmu jako je tento, je slyšet něco, ale přitom to vůbec nevidět. To na vás působí tísnícím dojmem .Film u kterého byste se báli, to ale není a psychologické drama, které je mezi Invazí UFO pojato, je tak trochu vyčpělé možná i klišé, aktivem je hlavně hudba a porostředí, kde se film odehrává. ()

plagjoklas

Znamenia sú výborný thrillera strašica numero 1 M. night Shyamalana. Zápletka výborná herecké výkony tiež a prekvapivý koniec? Aj ten tu je a aje boží :) Čo ma trošku zarazilo bolo vybrakovanie From dusk till Dawn (Spôsob smrti manželiek pastorov z oboch filmov je úplne totožný). Ale stále je to skvelý film. ()

valheru

snad jako komedie trochu vtipné, ale teď vážně. vůbec- ani jednou sem si nepřipadal, že koukám na horor nebo jakýkoliv film, kde bych měl pociťovat aspoň trochu strach. jedna (!) jediná věc, jediný záběr -"amatérský záběr ve zprávách typu uvidíme ho nebo ne?"- ale kvůli jednomu záběru se na tenhle film už znovu dívat nebudu a podle mého gusta o nic nepřijdu. ()

Cruchot

Už je to dlouho, co mě u nějakého filmu takhle mrazilo. Stará dobrá metoda neviděného, jen slyšeného či tušeného zla, tady funguje dokonale. Napětí je budováno postupně a houstne s každou minutou filmu. Shyamalan po většinu času v podstatě jen naznačuje a nechává pracovat divákovu fantazii. Závěrečné odhalení není sice kdovíjak šokující jako třeba v případě Šestého smyslu, ale i tady pointa určitě stojí za to. Scénaristicky i režijně určitě hodně dobrá práce. Když se k tomu připočtou velice kvalitní herecké výkony (kromě Gibsona se mi líbil hlavně malý Rory Culkin) a vynikající hudba, máme tu jeden z nejlepších snímků začátku nového tisíciletí. ()

hribisko

Vypadala solidně, ale když jsem ji poznal blíž, žádná partie. Takže dobrý, ale rozhodně ji nemiluju. Třikrát a jedna rychlovka navrch. ()

GIK odpad!

Celosvětový útok neškodných mimozemšťanů na pozadí příběhu faráře-odpadlíka Gibsona protkaný pseudofilosofickými kecy s jeho dětmi a stupidními momenty. Druhej Hitchcock, jo? No to je dobrej vtip. ()

Barak

Příběh jedné rodinky na samotě u kukuřice - i tak se dá tento film nazvat. Shyamalan vytváří naprosto skvělou atmosféru, do toho hraje precizní hudba a nesmím opomenout také dobrou kameru. Mel Gibson podává výborný herecký výkon - moc se v hereckých dovednostech neorientuju, ale tady si toho nešlo nevšimnout - a Abigail Breslin svýma řečma působila někdy až komicky. Obecně tam bylo několik vyloženě komických situací, ale napětí, které u toho panovalo mi nedovolilo se zasmát. Ono všichni ti herci vypadali tak nějak "bezduše" - všichni se mračili, smutní byli, takoví zamlklí, nicméně na atmosféře to jen přidalo. Pomalu plynoucí příběh, ve kterém postupně odhalujeme, co znamenají ona záhadná znamení. Zakončení bylo taky hodně dobré.... ()

vendy63

Kruhy v obilí,tajemné signály,kolikrát už to tady bylo a přece se našel někdo kdo to zaobalil do uplně nového a zajímavého hávu. Sci-fi horory nastavily poslední dobou laťku poměrně dost vysoko a né každý se povede ale v tomto případě mužu jen gratulovat. Ve filmu se neoběvují žádné ohromné utoky mimozemšťanu ,přestřelky a podobně ale i tak se Shyamalanovi povedlo (tedy aspoň v mém případě) diváka přikovat k židli a s napětím sledovat jak film dopadne. Až si ho pustím příště nejspíš si nasadím čepici z alobalu :-) ()

Melly.pro

Ja myslím, že tohle je vcelku vydařená variace na kruhy v poli. Není třeba nějakých speciálních drahých efektů, stačí to napětí, co se vám dostává pod kůži celý film. ()

Shona

Bezchybný začátek sliboval vyjímečnou podívanou. Bohužel film časem zabředne do průměru a až na pár scén neví, jak z něj pryč. Všechno jako bych už někde viděl. Shyamalan pokaždé výborně navodí atmosféru, ale ta se poté z ničeho nic rozplyne rychleji, než přišla. Proto i přes nadprůměrného Gibsona, dávám průměrné hodnocení :) ()

Jeand´Boa

Shyamalan to zase uchopil...a zase dobře...ba co dobře...opět se pochlapil, kluk jedna šikovná...a zase si vybral velkou hvězdu (rovněž spíše akční) a zase to byl výtečný tah...zase se ta hvězda předvedla... ()

BooN

Víte co je umění : natočit film o invazi mimozemšťanů bez mimozemštanů přiznejte sami mimozemstan se ve filmu mihne jen asi dvakrát včetně konce... co dodat Shyamalan je prostě mistr svého řemesla Každou minutu filmu mate husí kůži a nevíte co přijde .... (Jednoho sem zamkl ve skříni)... ; ) doporučuji .... a ostatní Shyamalanovi filmy taky esi máte rádi drama a napětí.... ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)