Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

tom88

Na mňa film nezapôsobil tak bombasticky ako na iných, ale som si vedomý všetkými kladmi a kvalitami filmu. Herecky vysoko nadpriemerné, dejovo celkom zaujímavé a nápadité. Vizuál je prekrásny, no zopár záberov mi prišli dosť amatérske. Film je originálny a zaslúži si uznanie, no pre mňa sú to len silné 4*. 80% ()

moviefilm

Výborný film s bravúrnou záverečnou pointou. I ked musím sa priznať, že stred ma nudil a vo filme sa prakticky nič nedeje. No nezabudnuteľná réžia a prepracovaný scenár robia tento film výnimočný. A Samuel Leroy Jackson a Robin Wright Penn podali vynikajúci výkon, no ani Bruce Willis nehrá zle. Iba ho jeho kolegovia prekonávaju. No že by bol Vyvolený (až na pár scén) napínavý, si nemyslím. V tom ho prekonávaju jeho kolegovia Siesty zmysel a Znamenia. Kazdopadne je Vyvolený skvelý film, ktorý je však najhorší zo Shyamalanových najlepších filmov. Ale keby Shyamalan po Udalosti spravil film, ktorý by bol rovnako kvalitný, ako Vyvolený, bol by som rád... ()

tomeek

Dokonalý film. Úžasně hluboké pasáže bez jediného slova, fantastická kamera, parafráze na superhrdinský svět (Bruce vrací pracovní plášť do skříně), scéna s posilováním... Dokonalá atmosféra tajemna a nadpřirozena vyjádřená bez pomoci jakýchkoli speciálních efektů a perfektní pointa. Jeden z nejlepších Shyamalanů. ()

Nivenx

Pokud Shyamalan obsadí do svého filmu herce, který hraje hlavní roli a má velké charisma, jako Bruce Willis, tak je z toho opravdu skvělé dílo. Protože umí skvěle psát scénáře a vymíšlet příběhy. Zde fungovalo vše jak mělo a já jsem velice spokojený. 85% ()

markyz.

První dojem se často podceňuje, ale tak nějak na něj sázíte. Očekáváte zpravidla hned od začátku, jestli se Vám film bude líbít, jestli Vás ohromí, vyrazí dech a chytne za srdce.. tady to prostě čekáte, dlouho to nepřichází, je to skvělý, ale nepřichází no a pak zjistíte, že už to všechno přišlo, jenom jste to nepochopili.. chci to vidět hned znova. ()

URBAN

No , no , no tohle není vůbec špatný superhrdinský film , jenže celá myšlenka filmu je použita až ve dvaceti až třiceti minutách filmu a to nevypadá tak úplně dobře . A využít svou schopnost jen " jedinkrát " a ještě k tomu ke konci taky není úplně dobrý nápad . Bylo to zbytečně roztahané a nemyslím si že to tak muselo být . Všechno co se odehrávalo v tomto filmu šlo rozdělit jen do první poloviny filmu a ve druhé polovině se teprv mohly dít věci . ( 8.7.14/MAC ) ()

Deyw

Pribehova pecka, naprosto dokonala filmarina..vsechno skvely neni chyba, na silny 4hvezdy, nemuzu dat plnej pocet, mensi chybicky to melo, bylo to dost komorni, coz me nevadi, ale bylo to utahany a nezazivny kvuli tomu chvilema. konec mistrovske dilo! ()

panMartin

Velice dobrý mysteriózní film. Napoprvé zklamání a nuda... Nicméně nějak se stalo, že jsem se časem podíval podruhé..... Pokud jde o budování atmosféry, je Shyamalan mistr nad mistry. Celkově na mě film působil tak nějak zvláštně, zajímavě a tajemně - asi to neumím popsat. Bruce Willis jak jinak v roli, která mu prostě sedla. Promyšlený scénář, který je téměř bez chyby, skvělé herecké obsazení a výtečná hudební kulisa tvoří kompaktní celek. ()

vesper001

Zlo vs. dobro. Originalitu námětu upřít nelze. Holá leb vs. obří skalp, nehoda vs. náhoda, černá vs. bílá, to aby se rozsvítilo v kedlubně i těm pomalejším. Komiksová analogie, aby se chytli i mladší ročníky. A šokující konec jako klavír na zem spadlý z nebe, protože ten teď diváci všemi šesti smysly očekávají. Hm. Můj názor je, že ne všechno, co se rozbije, má cenu slepovat. ()

Radiq

Ze začátku jsem z toho byl trochu "vykolejený". Ale dost srandy, chch. V tomto filmu je totiž radost zakázána a dramaticky vážně a bez nějakého většího spěchu odhalujeme Shyamalanovy tajemné výplody. Nutno uznat, že má svůj styl... jak kdyby měl na to tajemno nějaký šestý smysl. A kromě režiséra by měl nějaké ocenění dostat i kadeřník za ten květák Samuela L. Jacksona. Líbila se mi ta paralela s komiksy a celkově ten nápad s dvěma existencemi na opačných stranách spektra. Rozhodně to není film k zahození a tak nějak vám na dlouho zůstane v hlavě. ()

Triple H

Po druhom pozretí zvyšujem na päť. Najlepší Shyamalanov film a najviac nedoceňovaný. Perfektne vystavaný príbeh, ktorý sa sunie dopredu v krásne pomalom a trpezlivom tempe. Výborná práca s kamerou, zvukom a hudbou. Zábery a ich jednotlivé komponovanie, nasvietenie, aj pohyb hercov je dokonale premyslený, aby zodpovedal komiksovej estetike. Herci sú perfektní a Willis tu podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Ja mám rád komiksy a Unbreakable (s Vyvoleným nech idú distribútori do...) je absolútne najcivilnejším komiksovým filmom aký sa dá nájsť (možno okrem Road to Perdition), ale napriek tomu si zachováva zaujímavú, uhrančivú atmosféru. Nie priamo snovú, ale určitým spôsobom magickú (popravde sa mi ťažko opisuje). Naozaj výborné - najskôr bude film plne docenený až časom. ()

Wallas

Poměrně civilní Shyamalanův filmek, který se tváří naprosto sériově, nicméně pod povrchem se skrývá víc, než popkornový divák čeká. A samozřejmě nechybí typická Shyamalanovská "punch-line", která konec filmu přenese na úplně jinou úrověň. ()

Cedr

Těžce přehodnocovaný film. Docela ucházející myšlenka, která mě s pocitem "ok dejme tomu" málem přinutila dát tři hvězdičky je natočená tak nudně, tak otravně, tak nesympaticky, tak... zbytečně špatně. Škoda. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Smutné, že to mnoha lidem stačí... ()

Hafran

Při sledování tohohle filmu máte pořád kvůli komixovému hávu dojem že je to horší než Shyamalanův Šestý Smysl či Vesnice, ale ne. Je to lepší..! ;) ()

hans500

O nic horší než "Šestý smysl", opět výtečná závěrečná pointa, Willis opět perfektní, tentokrát i s podporou vynikajícího Samuela L. Jacksona. Scénář opět skvělý a hlavně opět nechybý mnoho napětí, vynikající režijní práce a zase výtečná hudba (od Jamese Newtona Howarda). ()

hopskulak

Pečlivá studie superhrdinského mýtu. Každá část systému Vyvoleného zaslouží obdiv. Základem je výborný scénář, bezchybně odvyprávěný, ze kterého Shyamalan pečlivou, soustředěnou prací s kamerou v kombinaci se zvěstující hudbou vytvořil místy až hypnotické dílo. Vše má svoji funkci, je jasně motivováno a úzce spolupracuje s ostatními prvky. Nejde o nic jiného než o nejcivilnější superhrdinský film, do nějž se nám postupným aplikováním paradigmatu promění vztahové drama o hledání vlastní identity. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda