Vyvolený

Unbreakable

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Většina filmu je jen lehce nadprůměrná, ale ten konec celkový obraz o hodně vylepší. Shyamalan nězklamal ani napodruhé.(31.3.2004)

V době, kdy masmédia provádí doslova genocidu lidské fantazie, snů a víry v pozitivní hodnoty se najednou vynoří chlapík z Indie, aby mě brilantním způsobem vrátil tu krásnou víru v obyčejně neobyčejné hrdiny a to je na tomhle příběhu to nejkrásnější, to pětihvězdičkové.(17.6.2008)

Rozhodně zajímavej námět, kterej mě nadchnul, ale nemůžu si pomoct, Shyamalan má podle mě stejně daleko lepší filmy. Samozřejmě opět skvělá režie, výborně propracovanej scénář a skvělá hudba + Bruce Willis v hlavní roli, kterej se už dokonale osvědčil v šestým smyslu. Nicméně Shyamalanovi se polovinu film nějak moc nedařilo vytvářet mysteriózní atmosféru, i když se o to hodně snažil. Ale konec byl od Shyamalana zase geniální záležitost a jak už sme od Shyamalana zvyklí, i s šokujícním koncem.(19.12.2007)

Mysteriózně-dramatický rodinný thriller s komiksovým oparem. A úžasný film k tomu. Zkrátka Shyem skvěle sestavený stroj na provádění diváka po nejneuvěřitelnějších psychologických zákrutách. Od zcela nenápadného úvodu přes tajemný průběh až k závěru, který vám ukáže, jak moc blízko pravdě jste celou tu dobu byli. Cesta za poznáním a první vlaštovka toho, jak moc nevyzpytatelný a zbožňováníhodný tvůrce vlastně Night je.(24.5.2006)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::. Nadprůměrný thriller, bohužel ale moc pomalý a pocelou dubu mi přišlo, že si na něco pořád hraje ...... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.6.2008)