Vyvolený

Unbreakable

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Rozhodně zajímavej námět, kterej mě nadchnul, ale nemůžu si pomoct, Shyamalan má podle mě stejně daleko lepší filmy. Samozřejmě opět skvělá režie, výborně propracovanej scénář a skvělá hudba + Bruce Willis v hlavní roli, kterej se už dokonale osvědčil v šestým smyslu. Nicméně Shyamalanovi se polovinu film nějak moc nedařilo vytvářet mysteriózní atmosféru, i když se o to hodně snažil. Ale konec byl od Shyamalana zase geniální záležitost a jak už sme od Shyamalana zvyklí, i s šokujícním koncem.(19.12.2007)

Budiž kouzlo. Ani jediná scéna špatně, ani jediné slovo navíc. K dokonalosti chyběl jen krůček. Sledovala jsem to takřka bez dechu a to vnitřní chvění se nedá popsat jinak než jako létání v jiném světě. Každá žena (nejen) ve vodě ví, že její šestý smysl pozná vyvoleného. Je jím tenhle nepřekonaný opus magnum indického čaroděje Shyamalana.(26.4.2007)

Asi nejsem vyvolený, ale přišlo mi to prázdné a propočítané na efekt. 70% Zajímavé komentáře: winsome, Grafito, Triple H(1.11.2005)

Film bez chyb či zaváhání.(23.4.2002)

Pointa filmu u mě spočívala v samotném žánru, neboť je to jediný...ale nebudu vám přece kazit zážitek, jen se na to podívejte sami.(17.12.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. Další mrtví, a to 130 v důsledku vlakového neštěstí, 172 kvůli havárii letadla a 211 mrtvých po hotelovém požáru, jsou ve filmu jen zmíněni. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Shyamalan přišel s nápadem na tento film již během natáčení Šestého smyslu (1999). (Hromino)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Eliah (Samuel L. Jackson) rozbalí svůj první komiks, mu jeho matka řekne: "Prý bude mít nečekaný konec," čímž může směřovat k závěru samotného filmu. (Lucasosum)