poster

Vyvolený

 • USA

  Unbreakable

 • Slovensko

  Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Na poprvé viděný Sixth Sense to nemá. Narozdíl od svého předchůdce má ale mnohem vyšší trvalou hodnotu. Superhrdina naší doby, comics přenesený co možná nejblíž realitě, to je nápad vpravdě geniální....i zde má v sobě příběh pár nelogičností, které ale díky dostatečně rychlému vysvětlení v závěru filmu nepostřehnete a uvědomíte si je až doma. A protože jsem fanda comicsu, Garfieldem počínaje a Sandmanem konče, docela jsem místy uslintával. Velké plus Vyvolenému přidává i skvěle gradovaný soundtrack od Jamese Newtona Howarda, takže výsledek je u mě 80%.(1.3.2003)

 • ScreamJay
  ****

  Ta vkrádavá mrazivost a znepokojivost Šestého smyslu je tatam. Tempo filmu lehce opadlo, avšak nezbytný argument pro úspěch dobrého thrilleru, tedy atmosféra, ta ani tady nechybí. M. Night Shyamalan, čili ta svěží voda do klané tůňky vsadila opět na herecké umění Bruce Willise, které ovšem (znovu se bohužel nevyhnu) ve strovnání s Šestým smyslem drobátko povadlo. Námět je něco jako tulipán mezi orchidejemi, čiliže ne tak dokonalý, ale i tak srdíčko potěší. Závěr samotný, k němuž se opravdu težce probojováváte přes pole osetá leckdy až nudou (no stane se) se dá vytušit již chvilku před finále, ovšem postava Samuela L. Jacksona nemá nejmenší chybu. Sice ani tady se nevyhneme přednášce moralit a podobným výlevům nemocné mysli, ovšem ta démonická nápaditost, ta jest patrná v každém záběru. Takže Vyvolení ač patří do extratřídy thrillerů by snels větší počet akce, který by ho z konce startovního pole šoupnul o pár míst kupředu. Pořád slušně našlápnuté tajemno.......(2.8.2004)

 • novoten
  *****

  Mysteriózně-dramatický rodinný thriller s komiksovým oparem. A úžasný film k tomu. Zkrátka Shyem skvěle sestavený stroj na provádění diváka po nejneuvěřitelnějších psychologických zákrutách. Od zcela nenápadného úvodu přes tajemný průběh až k závěru, který vám ukáže, jak moc blízko pravdě jste celou tu dobu byli. Cesta za poznáním a první vlaštovka toho, jak moc nevyzpytatelný a zbožňováníhodný tvůrce vlastně Night je.(24.5.2006)

 • StarsFan
  *****

  Film, který mě donutil, abych během závěrečných titulků zůstala zírat na obrazovku neschopna slova.(4.1.2009)

 • Fr
  ****

  ,,ještě jsem neviděl takovou věc, aby dítě, jenž bylo v děloze, mělo ruce i nohy zlomený"...... ,,proč se na mě tak díváte?" ,,zdá se, že budete jediný, kdo to přežil a nemáte dokonce ani škrábnutí"..... velmi zajímavá kamera provází celý film, ve kterém se setkávají ,,dva světy". na jedné straně S.L.Jackson, pan skleněný, děsivá lidská troska (občas je fakt hnusnej), který se musí celý život bát a na straně druhé pan vyjímečný, VYVOLENÝ. postavy v komiksech mají nadpřirozené schopnosti. podobný je i výkon B.Willise. jeho temnej, tichej hlas je posazen do roviny šestého smyslu. celej film je o příběhu, konverzaci. není (zase!) zapotřebí honosných triků k ukázání katastrofy (vlak). ta se totiž odvíjí jinde. nejhorší ze všeho je neznat své místo na světě. ti všichni zemřeli proto, aby ,,ho" našel. zvláštní konec, který má vést k zamyšlení. P.S. když jsem film viděl před 5 lety, dal bych mu ztěží za tři. dneska už vím...(2.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace