poster

Vyvolený

 • USA

  Unbreakable

 • Slovensko

  Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack James Newton Howard: 1. Visions ,2. Reflection Of Elijah ,3. Weightlifting ,4. Hieroglyphics ,5. Falling Down ,6. Unbreakable ,7. Goodnight ,8. The Wreck ,9. Second Date ,10. School Nurse ,11. Blindsided ,12. The Orange Man ,13. Carrying Audrey ,14. Mr. Glass / End Title,(13.5.2011)

 • TheMaker
  ***

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::. Nadprůměrný thriller, bohužel ale moc pomalý a pocelou dubu mi přišlo, že si na něco pořád hraje ...... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.6.2008)

 • ScreamJay
  ****

  Ta vkrádavá mrazivost a znepokojivost Šestého smyslu je tatam. Tempo filmu lehce opadlo, avšak nezbytný argument pro úspěch dobrého thrilleru, tedy atmosféra, ta ani tady nechybí. M. Night Shyamalan, čili ta svěží voda do klané tůňky vsadila opět na herecké umění Bruce Willise, které ovšem (znovu se bohužel nevyhnu) ve strovnání s Šestým smyslem drobátko povadlo. Námět je něco jako tulipán mezi orchidejemi, čiliže ne tak dokonalý, ale i tak srdíčko potěší. Závěr samotný, k němuž se opravdu težce probojováváte přes pole osetá leckdy až nudou (no stane se) se dá vytušit již chvilku před finále, ovšem postava Samuela L. Jacksona nemá nejmenší chybu. Sice ani tady se nevyhneme přednášce moralit a podobným výlevům nemocné mysli, ovšem ta démonická nápaditost, ta jest patrná v každém záběru. Takže Vyvolení ač patří do extratřídy thrillerů by snels větší počet akce, který by ho z konce startovního pole šoupnul o pár míst kupředu. Pořád slušně našlápnuté tajemno.......(2.8.2004)

 • Gimli
  *****

  S každým dalším zhlednutím je to stále lepší a lepší. Nedokážu říct, čím to je, ale je to tak. Shyamalan pěkně postupně rozvíjí příběh, vykresluje postavy a celé to zahaluje rouškou tajemství, která není ani v závěru příliš odhalena. Kdo je vlastně David a kdo je Elijah...(22.7.2002)

 • Douglas
  *****

  Film bez chyb či zaváhání.(23.4.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace