poster

Vyvolený

 • USA

  Unbreakable

 • Slovensko

  Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ***

  Na mne to prostě nezafungovalo. Shyamalan nedostál své pověsti jako vynikajícího režiséra. Vyvolený má sice dobrou myšlenku, ovšem nebyl uchopen za správný konec. Absence vlastního děje vše nemilosrdně pohřbívá. Vyvolený nenudí, spíš jen nechává v divákovi očekávání, kdy se to konečně rozjede, avšak závěrečné titulky přijdou dřív. Na nadprůměrný thriller je to málo.(6.10.2010)

 • mysicka
  ***

  Zaverecny titulek pro idioty uz byl opravdu moc...(14.11.2003)

 • kiddo
  *****

  Upozornění: člověku, který Unbreakable neviděl (a možná nejen jemu), je tenhle komentář absolutně na pytel a měl by se přesunout k někomu jinému, děkuji mnohokrát. Na Unbreakable nejvíc oceňuju, jak se mu podařilo zabudovat strukturu komiksu (a potažmo komiksového filmu) do vyprávění tak přesvědčivě a komorně, že si jí nejenom že všimneme až někdy v druhé polovině snímku (pokud ne rovnou na závěr), ale i poté bude působit naprosto přirozeně. Ony totiž postavy jsou sice komikovými hrdiny, ale především jsou lidmi a i jejich (ne)schopnosti nejsou ničím jiným, než (ne)schopnosti obyčejného člověka natažené „trošku“ za mez. I díky hávu naprosto obyčejného dramatu netrpí Unbreakable na rozdíl od komiksových adaptací nepoměrem mezi částí „objevování vlastních sil“ a akčními scénami – tady totiž hrdinovo praní se s vnitřními démony není jen můstkem, který se nedá obejít, abychom se k těm soubojům dostali (své udělá i to, že akce je to poslední, co bychom tady čekali). Ani na odhalení Davidových schopností není nic překvapivého – všechny informace, které o nich potřebujeme znát, jsou nám dány od samého počátku, jen se mírně mění náš úhel pohledu na ně. A po druhém zhlédnutí je tu k nalezení i komika – jak jinak lze brát Davidovu podivnou pracovní pláštěnku, která místo nápisu „Sentryman“ (Davidův komiksový více méně předobraz) nese označení „Security“? Nejlepší Shymalanův film s nepřekvapivě debilním českým názvem.(10.1.2008)

 • Marigold
  ***

  Zajímavý nápad, slabší zpracování. Achillovou patou filmu je, že de facto nemá žádný skutečně nosný děj, pracuje jen s decentním přerodem obyčejného člověka v hrdinu. Kupodivu to nijak zvlášť nenudí, ale ke konci filmu jsem měl neodbytný pocit "tak kdy už to konečně začne". Více než nezničitelný táta Willis se mi zamlouval tajemný skleněný muž Samuel L. Jacksona. Skrz zajímavý námět se jaksi Shaymalan nakonec úplně neproboural k filmu, ale zůstal kdesi na půl cesty. Přesto se mi tenhle snímek o "mýtu hrdiny" líbí více než Šestý smysl. Oč je méně šokující, o to je působivější. Příjemná podívaná, která reflektuje fenomén komiksu i fenomén vztahu otec-syn, ale povrchnosti se neubránila...(1.2.2004)

 • CheGuevara
  *****

  Pointa filmu u mě spočívala v samotném žánru, neboť je to jediný...ale nebudu vám přece kazit zážitek, jen se na to podívejte sami.(17.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace