poster

Vyvolený

 • USA

  Unbreakable

 • Slovensko

  Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Podle mě je právě tenhle film tím nejlepším, co kdy temný Indický bůh atmosféry natočil. Na druhou stranu, právě tenhle film je nejmíň zprofanovaný oproti takovému Šestému smyslu, příliš se o něm nemluví a spíš se na něj zapomíná, což je podle mě velká škoda. Základem je silný příběh a jak je u Shyamalana obvyklé bravůrní zakončení, celé epopeje, při které člověku bude neskutečně mrazit a přitom by to všechno mohlo být tak nádherně pravdivé a neuvěřitelně přesvědčivé. Herecké výkony netřeba dále komentovat. Bruce Willis a Samuel L. Jackson se do svých rolích neskutečně hodili k tomu podpořeni naprosto famózním hudebním doprovodem, který onu už dost temnotemnou atmosféru přivádí do čtvrté dimenze. Já opravdu netuším, co bych k tomu více dodal. Tenhle film je nadpřirozený, není přehnaný a každý si z něj dokáže něco vzít. --- Jestli víš, jak se v komiksech pozná, kdo se stane zloduchem. Je to ten, kdo je opakem hrdiny.(4.11.2007)

 • molotov
  ****

  Většina filmu je jen lehce nadprůměrná, ale ten konec celkový obraz o hodně vylepší. Shyamalan nězklamal ani napodruhé.(31.3.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: M. Night Shyamalan .. Víš jistě, kam patříš? Ohledně Unbreakable jsem dobrých osm let sám nevěděl kam. Až druhé zhlédnutí (léto 2008 - zvýšené hodnocení z původních 50% na 85%), kdy jsem sám v mnoha směrech pokročil, mne přesvědčilo o skutečných kvalitách této jedinečné podívané. ___ Konceptuálně jeden z nejlepších comics filmů, bez specifického literárního hrdiny, který si žije ve svém světě. Špičková je tradičně práce kamery, atmosféra, minimalistické podání a herecké výkony - Bruce Willis je prostě super(hrdina)!(21.5.2007)

 • Lateef
  ****

  Jednou v podvečer vzal takhle Shyamalan baseballovou pálku a praštil mě s ní mimořádně silně po hlavě. Kdybych neměl zpevněné krční svaly, byl by to určitě homerun. A když jsem se druhý den ráno tomu knockoutu vyrval ze sevření, zjistil jsem, že si pamatuju úplně všechno, každý detail. Krásný film plný krásných scén a s překvapivou mrazivou pointou, jen jsem čekal ještě o maličko údernější atmosféru. Podávat ruku Davidu Dunnovi ale nebudu, já všem už nesčíslněkrát řekl, že tu stokorunu jsem našel v nákupním košíku... 90% 75 miliónů dolarů(rozpočet)/248 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.6.2008)

 • Matty
  ***

  Asi nejsem vyvolený, ale přišlo mi to prázdné a propočítané na efekt. 70% Zajímavé komentáře: winsome, Grafito, Triple H(1.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace