poster

Vyvolený

 • USA

  Unbreakable

 • Slovensko

  Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  To pri tomto filme som ešte netušil, že filmy 'The Sixth Sense' a 'Unbreakable' majú niečo spoločné, a to režiséra! A netušil som, ako sa Shyamalan zahráva s pointou príbehu, ktorá sa otočí o 360stupňov len pár minút pred záverečnými titulkami. A brutálne zaujímavo! Jedinečné spracovanie a skvelé obsadenie, v roli psychopatického Pána Skleneného si neviem nikoho iného predstaviť. 100%.(17.5.2006)

 • Cival
  *****

  Jeden ze čtyř nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Dokonalý ve všech složkách, v každém detailu, v každé sekundě. Bojím se bojím (a potvrdilo se to v Signs), že už se Shyamalan bude jen vykrádat.(9.11.2002)

 • H34D
  ****

  Jakkoliv honosně název filmu zní, je příjemné zjištění, že se táhne v mírném a skromném duchu. Sympatický, nenápadný Bruce Willis se jakoby stydí a nechce si přiznat svoji vyjmečnost a fakt, že se z něj ani nakonci nestane superman, či klasický Bruce Willis je zejména pro něj dost netypický. Avšak všichni určitě cítíme v atmosféře cosi velkého a i když božský Bruce zachrání "pouze" 2 dívenky, obdivujeme ho více než kdykoli předtím. 8/10(16.1.2008)

 • Malarkey
  *****

  Podle mě je právě tenhle film tím nejlepším, co kdy temný Indický bůh atmosféry natočil. Na druhou stranu, právě tenhle film je nejmíň zprofanovaný oproti takovému Šestému smyslu, příliš se o něm nemluví a spíš se na něj zapomíná, což je podle mě velká škoda. Základem je silný příběh a jak je u Shyamalana obvyklé bravůrní zakončení, celé epopeje, při které člověku bude neskutečně mrazit a přitom by to všechno mohlo být tak nádherně pravdivé a neuvěřitelně přesvědčivé. Herecké výkony netřeba dále komentovat. Bruce Willis a Samuel L. Jackson se do svých rolích neskutečně hodili k tomu podpořeni naprosto famózním hudebním doprovodem, který onu už dost temnotemnou atmosféru přivádí do čtvrté dimenze. Já opravdu netuším, co bych k tomu více dodal. Tenhle film je nadpřirozený, není přehnaný a každý si z něj dokáže něco vzít. --- Jestli víš, jak se v komiksech pozná, kdo se stane zloduchem. Je to ten, kdo je opakem hrdiny.(4.11.2007)

 • CheGuevara
  *****

  Pointa filmu u mě spočívala v samotném žánru, neboť je to jediný...ale nebudu vám přece kazit zážitek, jen se na to podívejte sami.(17.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace