Vyvolený

Unbreakable

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Na poprvé viděný Sixth Sense to nemá. Narozdíl od svého předchůdce má ale mnohem vyšší trvalou hodnotu. Superhrdina naší doby, comics přenesený co možná nejblíž realitě, to je nápad vpravdě geniální....i zde má v sobě příběh pár nelogičností, které ale díky dostatečně rychlému vysvětlení v závěru filmu nepostřehnete a uvědomíte si je až doma. A protože jsem fanda comicsu, Garfieldem počínaje a Sandmanem konče, docela jsem místy uslintával. Velké plus Vyvolenému přidává i skvěle gradovaný soundtrack od Jamese Newtona Howarda, takže výsledek je u mě 80%.(1.3.2003)

Většina filmu je jen lehce nadprůměrná, ale ten konec celkový obraz o hodně vylepší. Shyamalan nězklamal ani napodruhé.(31.3.2004)

První dojem je slabší než u Šestého smyslu, ale je to pořád výborný Thriller. Výborná režie a jak už to u Shyamalana bývá skvělá hudba.(23.2.2003)

Opravdu skvělý snímek...Shyamalanova režie je dokonalá a skvěle kontrastuje s vynikající hudbou...Ale myslím si, že ty dvě poslední věty si již mohl odpustit...PS: rozhodně je to mnohem lepší než Šestý smysl(26.7.2002)

Mysteriózně-dramatický rodinný thriller s komiksovým oparem. A úžasný film k tomu. Zkrátka Shyem skvěle sestavený stroj na provádění diváka po nejneuvěřitelnějších psychologických zákrutách. Od zcela nenápadného úvodu přes tajemný průběh až k závěru, který vám ukáže, jak moc blízko pravdě jste celou tu dobu byli. Cesta za poznáním a první vlaštovka toho, jak moc nevyzpytatelný a zbožňováníhodný tvůrce vlastně Night je.(24.5.2006)