Vyvolený

Unbreakable

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::. Nadprůměrný thriller, bohužel ale moc pomalý a pocelou dubu mi přišlo, že si na něco pořád hraje ...... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.6.2008)

Bohuzel film postrada vyborne tempo a dokonaly zaver Sesteho smyslu, ale i tak se jedna o nadprumerny thriller.(31.7.2002)

Pointa filmu u mě spočívala v samotném žánru, neboť je to jediný...ale nebudu vám přece kazit zážitek, jen se na to podívejte sami.(17.12.2007)

Podle mě je právě tenhle film tím nejlepším, co kdy temný Indický bůh atmosféry natočil. Na druhou stranu, právě tenhle film je nejmíň zprofanovaný oproti takovému Šestému smyslu, příliš se o něm nemluví a spíš se na něj zapomíná, což je podle mě velká škoda. Základem je silný příběh a jak je u Shyamalana obvyklé bravůrní zakončení, celé epopeje, při které člověku bude neskutečně mrazit a přitom by to všechno mohlo být tak nádherně pravdivé a neuvěřitelně přesvědčivé. Herecké výkony netřeba dále komentovat. Bruce Willis a Samuel L. Jackson se do svých rolích neskutečně hodili k tomu podpořeni naprosto famózním hudebním doprovodem, který onu už dost temnotemnou atmosféru přivádí do čtvrté dimenze. Já opravdu netuším, co bych k tomu více dodal. Tenhle film je nadpřirozený, není přehnaný a každý si z něj dokáže něco vzít. --- Jestli víš, jak se v komiksech pozná, kdo se stane zloduchem. Je to ten, kdo je opakem hrdiny.(4.11.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Pro mne to vyvolený film není, i když mám Shyamalana i Willise rád. Možná je to tím komiksem, možná pomalejším tempem. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8365-vyvoleny-unbreakable/videa/(27.12.2008)