Vyvolený

Unbreakable

Vyvolený

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2000, 106 min

Propracovanost v každém detailu a vynikající výkony od režie po herecké výkony dvou hlavních představitelů Bruce Willise a Samuela L. Jacksona v parádním konceptu, myšlenkového podhoubí thrillerového řemesla M.Night Shyamalana.(20.2.2012)

KDYŽ TEĎ VÍME, KDO JSI, VÍM, KDO JSEM JÁ. NEJSEM OMYL! VŠECHNO TO MÁ LOGIKU. VÍŠ, JAK V KOMIKSU POZNÁŠ, KDO BUDE NEJVĚTŠÍ PADOUCH? JE TO PRAVÝ OPAK HRDINY. A VĚTŠINU ČASU JSOU PŘÁTELÉ, JAKO MY DVA. MĚLO MĚ TO NAPADNOUT UŽ DÁVNO. VÍŠ, PROČ, DAVIDE?(5.5.2003)

Mysteriózně-dramatický rodinný thriller s komiksovým oparem. A úžasný film k tomu. Zkrátka Shyem skvěle sestavený stroj na provádění diváka po nejneuvěřitelnějších psychologických zákrutách. Od zcela nenápadného úvodu přes tajemný průběh až k závěru, který vám ukáže, jak moc blízko pravdě jste celou tu dobu byli. Cesta za poznáním a první vlaštovka toho, jak moc nevyzpytatelný a zbožňováníhodný tvůrce vlastně Night je.(24.5.2006)

V době, kdy masmédia provádí doslova genocidu lidské fantazie, snů a víry v pozitivní hodnoty se najednou vynoří chlapík z Indie, aby mě brilantním způsobem vrátil tu krásnou víru v obyčejně neobyčejné hrdiny a to je na tomhle příběhu to nejkrásnější, to pětihvězdičkové.(17.6.2008)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $95,011,339Tržby Celosvetovo $248,118,121M. Night Shyamalan vyráža príbehom dych, svojím spracovaným búra všemožné bariéry medzi reálom a fantasy. Skvelý Bruce Willis a Samuel L. Jackson(kde sa podeli nejaké nominácie na Oscara???), dobre sekunduje aj mladý Spencer Treat Clark. James Newton Howard opäť hudbou fascinuje a kamera je čistá delikatesa. "Malý veľký film!!! /100%/(18.5.2005)