Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Octane

Další film z kvalitní Shaymalanovi dílny. Výborná režie, skvělý herci a parádní soundtrack. Thriller jak má být. Herecké výkony jsou tu zase naprosto perfektní. 2. z mých nejoblíbenějších Shaymalanových filmů. ()

helloween93

Parádní komiksová záležitost, která je více dramatem než komiksovým snímkem. Právě ona autentičnost vztahových a existencionálních problémů jedné rodiny je to, co je na tomhle snímku tak skvělé. Willis hraje skvěle a scéna, kdy se ze S.L. Jacksona stane největší villain pod sluncem je boží. ()

skeptic

Veľmi dobrý film až na ten koniec keď si poviete: to má byť všetko?! Tak to to skončí?! Nezaškodila by tomu polhodinka navyše s nejakým dramatickejším a prepracovanejším finále 80% ()

merigieren

superhrdina který neumí létat je o ničem :-) no to byl vtip, ale jinak je film o docela obyčejném chlápkovi, který je až příliš apatický a přimrtvený, Záporák kterého nakonec zničí se povedl, i ta myšlenka, ale jinak byl děj spíš nudný a objevování schopností nezáživné, Někteří lidé si připadají jako superhrdinové, když uzvednou jen tyč bez závaží. ()

anatheman

Těžký film na ohodnocení. Slušný rozjezd připravuje na naplnění velkého potenciálu. Bohužel závěr, u něhož se nebojím použít adjektivum "debilní", vše dokonale pohřbívá. Snímku ale nemůžu upřít klady, jako je například tajuplná těžká atmosféra, znamenitý soundtrack nebo vynikající práce s kamerou. Škoda, že tyto body nakonec vyjdou pouze jako samoúčelné, neboť připravují na epickou pointu, kterou ale závěr nakonec servíruje dosti vynuceně a neuspokojivě. Opravdu jsem si v duchu na konci říkal: "No a co? Fajn...OK" Taková ve mně byla vyvolána apatie. Což je u atmosféricky nahuštěných mysteriózních filmů opravdu těžký prohřešek. Také nechápu, proč se cca 75% filmu chodilo okolo horké kaše v otázkách Willisových superschopností a jeho rodinných vztazích. Rozebíralo se to podle mě naprosto zbytečně, jelikož i rozuzlení v těchto aspektech je naprosto nevyhovující. Zkrátka mi připadá, že se všem zdejším kvalitním ingrediencím nestanovilo adekvátní množství a jejich vzájemný poměr. To souvisí i s podivným načasováním všech motivů. Při váhání mezi 2* a 3* nakonec uděluji vyšší hodnocení. Je to ucházející jednohubka, která i přes pomalé tempo nenudí. Ale to je asi vše. ()

fablefavorit

Na první shlédnutí se jednalo o utahanou stominutovou záležitost, která v momentě, kdy se něco začne dít, skončí. Druhé shlédnutí přineslo hlubší porozumění postav, ocenění vynikající hudby a sžití s hlavní myšlenkou. Po shlédnutí třetím (zatím finálním) tu máme snad nejzajímavější pojetí superhrdinského příběhu, který kdy byl ve filmovém formátu zaznamenán. Co teď? ()

Faila

Poprvé se mi tenhle film moc nelíbil, jenže už si nepamatuju proč, protože podruhé se mi líbil hodně. Nebyla jsem z něj vyloženě nadšená, ale nápad, jeho zpracování i finální zvrat mě dostaly. A ano, nepamatovala jsem si, jak to skončí. ()

Evander

Hvězdně obsazený Vyvolený je pro mě zklamáním. Film jako celek mi přišel vyloženě průměrný s tím, že se mi nelíbila komiksová linka děje. 65% ()

Folky

Po dalších zhlédnutích dám možná plné hodnocení, ale zatím to nejde. Rozhodně film s působivou atmosférou, výbornou ústřední dvojicí a super pointou. Ale na pět to zatím nevidím, i když si to nedokážu odůvodnit. ()

GOREGASM

Shyamalan vyždímal z Bruce Willise maximum a moc se mi líbí jeho paralela mezi komiksovým a reálným světem. Celou dobu se mu daří udržovat napětí ve stylu "jak to sakra dopadne", a protože od něj po Sixth Sense každý divák čekal zase a jen odzbrojující pointu tak to na konci opět příjde, ale naprosto přirozeně a moc se mi líbí, jak ta pro někoho možná z prstu vycucaná pointa krásně zapadá do komiksového universa, které zde pan režisér tak umně hladí po duši. Jeden z nejlepších mysteriózních filmů ever. 100% ()

Rathalos

Vyvoleny je mysteriozny thriller s vybornym hereckym obsadenim a hlavne skvelym netradicnym nametom,ktory urcite dokaze zaujat,k tomu vsetkemu pribeh,ktory oslovi cloveka a ako to byva zvykom u rezisera M.Night Shyamalana,film je sprevadzany dobrou hudbou,takze suma sumarov jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

Rockerman

Musel jsem napravit ostudu, že mě tato lahůdka po jedenadvacet let míjela. A byl jsem spokojen. Líbil se mi hezky vystavěný příběh, Willisovo umírněné herectví a doslova vyšperkovaný závěr. ()

mala_kea

Jedna věc se filmu prostě odpárat nedá. Tou věcí je naprostá orginalita.  Bruce Willis předvedl svůj vysoký standart, Samuel L. Jackson rozhodně nezklamal. Rozhodně zde vznikl kvalitní film. Nejedná se ovšem o nic, co by mi nějak závratně utkvělo v paměti, nebo o nic, kde bych se odvážil rouhat genialitou a bezchybností. Myslím, že * * * jsou tak akorát. ()

Don Carlos

Ačkoliv ne tak populární film jako Šestý smysl, zapůsobil na mě víc. Škoda jen toho nesmyslnéhu českého názvu, avšak chápu - Nerozbitný by asi znělo trošku komicky :) ()

Nšoči

Po Šestém smyslu další Shyamalanova trefa do černého. Originální pojetí scénáře, tajemná atmosféra podporovaná dobrou hudbou a dobrým výběrem herců. ()

bolf!k

Ne, bohužel. Tenhle film je pro mě obrovským zklamáním. Willisovi jsem z jeho hraní nevěřil ani píď. Navíc film samotný se celou dobu rozjíždí někam do zajímavých míst, aby byl náhle utnut ve chvílích, kdy mě konečně začal trochu zajímat. No a to rozuzlení, fajn že už se Elijah nemusí cítit zbytečně, ale největší pitomostí je fakt, že Davida našel po smrti, dejme tomu 5000 lidí. A navíc amíků. Nemůžu si pomoc, protože to porovnávání s šestým smyslem se samo nabízí a já musím říct, že shyamalan svému jménu tentokrát nedostál. 60% Po natočení Signs (které se mi opět velmi líbily btw) měla možná vlaková nehoda potkat i indického reřiséra :P ()

Cruchot

Shyamalan není tak úplně moje krevní skupina. Ve srovnání mě Vyvolený zaujal určitě víc než Šestý smysl, ale na Znamení ani zdaleka nemá. Samotný nápad je zajímavý, ale velká část filmu je tak trochu o ničem. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda