Laskavý dobrák a advokátní písař Kypr se obětavě stará o schovanku Annu Marii a po večerech v hospodě U Hrubiána pomáhá s různými právními problémy chudým a bezmocným. Zatímco Anna Marie získává možnost uspět jako zpěvačka, stárnoucí muž se potýká s narůstajícími problémy, které plynou nejen z jeho působení advokáta chudých, ale především tragické minulosti zahalené tajemstvím, která ho po letech opět dohání. V hospodě U Hrubiána se objeví záhadná žena, kterou pohled na Kypra vyděsí, a také kavárník Turba, který odhalí Kyprovu bývalou identitu a označí ho za vraha. Na povrch vyplouvá příběh vyšetřujícího soudce Kiliána a tragické smrti jeho kamaráda Remeše. Přestože se od Kypra odvrací přátelé i známí, v celém příběhu něco nehraje. Brzy je jasné, že tajemství, které Turba vyjevil není úplné a pravda možná také vypadá jinak. (nash.)

Rattlehead

Výborný snímek bez slabšího místa. Krásná pěvecká čísla jsou pak onou pověstnou třešinkou na dortu. Režisér Slavínský netočil ani ve třicátých letech špatné filmy, ale v následném desetiletí byl v životní formě a vytvořil svoje nejlepší díla. Nezbývá než litovat jeho předčasného skonu. ()

Pitryx

Kdyby tam nebylo to kokrhání zpěvačky, bylo by to o něco lepší. Jinak jde o sladkobolný a dosti naivní příběh, něco jako červená knihovna, jen ta vášnivá láska tam schází. Ke konci filmu už tam je jen guláš. A mám pocit, že je tam dost nejasností. No budiž dáno něco alespoň za skvělého pana Korbeláře. 2410201110241/10241 ()

infernet

Ten hostinský "nebo co" je výborný. Jinak se, ať se na mě nikdo nezlobí, jedná o melodrama, které moc nemusím. Na pana Korbeláře se dá koukat a ta role mu padne jak ulitá. ()