Trhovec František Diviš nabízí po jarmarcích laciné zboží, spolumajitel kočovného varieté Bohouš Vosáhlo zase nenáročnou lidovou zábavu. Velmi často se tedy potkávají. Ani jeden z nich si svou činností nevydělá na pohodlné živobytí, nepřipouštějí si však zbytečné starosti. To se ovšem změní ve chvíli, kdy jim oběma zasáhne do života malý kluk. Pepík je sirotek, nemá se o něj kdo postarat a oba jarmarečníci nedokážou odolat prosbě v dětských očích... (oficiální text distributora)

Krosmen

Plný počet - to máte definitivní. Skvělé postavy, dialogy, humor, příběh. Zkrátka pravá poctivá česká komedie pro pamětníky. ()

Autogram

Neškodná prvorepubliková komédia natočená až za druhej republiky. Dnes sú polemiky, že dvaja muži nemôžu v jednej domácnosti vychovávať dieťa a už v roku 1946 mohli, a boli sympatickí, teda otec a strejda. Celkovo ale humoru málo, často dosť silený, za mňa len slabšie tri hviezdy. ()

vitekpe

Plachta a Marvan, to je zaruka kvality vzdy. A kdyz se sejdou spolu v jednom filmu, tak je to uplna parada. Sympaticka Meda mi uplne nesedela do role tvrde a drsne majitelky cirkusu a cinzaku... a Marvan tu zpiva! To se taky moc casto nevida. :) ()

klúčik

Jeden z najlepších filmov V.Slavínského.... Marvan a Plachta ako zaujatý pouličný predavači, niečo mi to pripomína???? 80%. ()

Mikino00

Moc mě to nebavilo, jednoduchý až přihlouplý film s absolutně pozitivním nádechem. Marvan jako vždy dobrý, Plachta se mi moc nelíbil, ale to už bude jeho pokročilým věkem. ()

in nomine

Skvělá poválečná komedie, jedna z mála vytvořená před nástupem vlády rudého teroru! Jaroslav Marvan měl před sebou celou řadu skvělých filmů, kdežto Jindřich Plachta podle mě natočil svou poslední parádní komedii než si za 5let, díky jeho dobrovolným brigádám v dolech narušil zdraví natolik, že se mu to stalo osudným. To co ve filmu předvádí Marvan a Plachta to je učebnicové herectví ! ()

Danqo

Neuveriteľne progresívny film, ktorý predbehol svoju dobu tak o sedem desaťročí. Muž utečie od svojej ženy s iným mužom, spolu vychovávajú adoptované dieťa, ale iný pár dvoch zlých mužov im ho závidí, tak ho unesú. A do toho stále pionierka, neskôr psvb sleduje, čo sa deje u cudzích ľudí v kuchyni, a to isté bude robiť aj keď bude babka. ()

tranquill

Taková milá komedie, kde se objevuje spolu často hrající dvojice Jaroslav Marvan a Jindřich Plachta. A za tu malou "chytrou horákyni" dávám hvězdu navíc :-) ()

karlee

Občas vtipné, občas dojemné, navíc okořeněné drobnými dobrými nápady (např. zvědavá malá holčička ze sousedství). A ještě se přiučíte základy přímého marketingu, prodavači inovativních vysavačů a souprav nádobí ocení. ()

IvonaK

Od Vladimíra Slavinského jsem viděla film Falešná kočička což byl zatím pro mě nejhorší prvorepublikový film který jsem viděla. Ale tento film se mu opravdu povedl. Žádné námluvy, milovníci atd. nýbrž netradiční složení rodiny a chlapec který nebyl vůbec hloupý a moc dobře věděl jací lidé mu dávají rodičovskou lásku. ()

Rattlehead

Nádherný film. Herecký koncert pánů Marvana a Plachty snad ani nepotřebuje komentář. Režisér Slavínský mohl ve třicátých letech platit za mistra kýče, ale i v tomto období u mě platí za nadprůměr. Od Protektorátu šla křivka jeho výkonnosti ještě nahoru, viz báječné snímky "To byl český muzikant", "Nebe a dudy", "Advokát chudých" a "Zlaté dno". Po konci Druhé světové pak natočil ještě dva klenoty - "Poslední mohykán" a "Právě začínáme". Škoda, že zemřel tak brzy, i když se nabízí otázka, jak by se v padesátých letech realizoval. ()

Pitryx

Roztomilá rodinná komedie s ještě roztomilejší malou „bonzačkou“. Krásně strávené pohodové nedělní dopoledne. Není to dokonalé, ale co je. Nadprůměrný filmík. ()

ostravak30

Film nás zavádí do neobvyklého prostředí varietní společnosti. Když k tomu připočtu skvělého Marvana, kterého je kumšt vidět v jiné roli než věčného mrzouta a neméně skvělého Jindřicha Plachtu, pak je na kvalitní film zaděláno. A tak už mi ke štěstí chybělo jen trochu toho humoru, tedy víc než jej ve filmu ve skutečnosti bylo a dal bych maximum. I tak jsem se ale nenudil, film měl spád, a na královskou společnost herců se vždycky rád podívám. ()

jakoby

Energicky Marvan a uslaply Plachta jsou dobra dvojka. Nejvice me vsak zaujala mala pavlacova drbna Eliska, kterou nic nevykolejilo. Takovy film potesi i dnes. ()

Nonna

Dojemná komedie o dvou kamarádech, kteří se "na stará kolena" rozhodnou spálit dosavadní mosty a začnou vést společnou domácnost i rozvíjet společné podnikání. Jeden je plachý a trochu ubručený čahoun (Plachta), druhý rozverný sukničkář, kterého je všude plno (Marvan), jejich rozdílné povahy na sebe občas narážejí, ale spojí je společná starost o desetiletého sirotka, jehož jeden z nich kdysi z dobroty přijal za vlastního. Film je na svou dobu velice kvalitně natočen - dobrý scénář, vtipné dialogy a především skvělé herecké obsazení. Zejména řešení hlubokého sociálního námětu je zde podáno nepateticky. Vedle hlavních dvou hrdinů musím vyzvednout netradičně zápornou roli Emana Fialy a pak drbnu v sukničkách, zvědavou holčičku, která s přibývajícími filmovými minutami tak leze na nervy, až jí ty dlaždičky nalepené na botičkách v závěru každý musí přát. ()