• zette
  ***

  Velmi nenarocny dej s jednoduchou zapletkou. Krome par povedenych scen s bratry Zoubky ( Plachta byl vyborny ) vsak tato komedie prilis usmevu na tvari nevyloudi. Diky hereckemu obsazeni ( Baldova a Pistek hraji svuj standart, zaujme predevsim mila Vitova, elegan Nezval a dalsi v mensich rolich ), se da ale na tento film celkem dobre divat.(30.5.2009)

 • Marthos
  ****

  Film Děti na zakázku lze zařadit k dalším rutinním obětinám rozvrácené a po každém novém soustu hladovějící distribuci. Herec Čeněk Šlégl se chopil nabízené příležitosti a poté, co přinesl vlastní námět a napsal i scénář, usedl ještě do režisérského křesla. Šléglova komedie se měla jmenovat spíše Děti na zapřenou, protože k nejzdařilejším částem filmu totiž patří scény, v nichž dva zubní technici, dokonale sehraní popletové, roztočí bláznivý kolotoč pokusů co nejlépe schovat chumel dětí. Povedení bratři to všechno podnikají jen proto, aby výhodně oženili ovdovělého pana lesního i jeho vytíženého nevlastního syna. V hlavních rolích se po předchozích úspěšných filmech suverénně uplatnili Jindřich Plachta, Ladislav Pešek, Hana Vítová, Zdenka Baldová, Gustav Nezval i Theodor Pištěk. A protože nic se nejí tak horké, byla prostřednictvím tohoto filmu udělena důkladná lekce také všem feministkám a emancipovaným ženám.(4.10.2008)

 • NinadeL
  ****

  Rafinované znění závěti, vícegenerační rozepře kvůli modernímu pohledu na manželství, populární herci a babiččiny pohádky. Toliko nabízí veskrze vtipná až situační komédie Plachta/Pešek. Ocenit nutno oblíbený pár Vítová/Nezval a méně typický Pištěk/Baldová.(1.8.2011)

 • gouryella
  ***

  Nadprumerna dobova komedie - aby ne, kdyz tu zari Plachta.(6.8.2002)

 • rt12
  **

  Hana Vítová přehrávala a Gustav Nezval mě tu tak nehorázně sral, že to nezachránila ani oblíbená dvojka Pešek - Plachta.(28.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace