Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Pawlisman

Ptákovina na entou. Staré komedie mám rad, pokud jsou kvalitní. Toto je střelené moc. 4 různé kufry a režisérsky pro diváky těžko čitelné. Vše by šlo přeci udělat lépe. I pokud by šlo ve klasických záměnových kolejích. Tento originální střelený styl. Brr. Až mi jde mráz po zádech. Nelíbilo. Dobrých vtipů pár, ale zbytek dokonale přehluší a zkazí. 5/10 ()

Grafito

Takový filmy už se dneska bohužel netočí.. a co na tom, že v něm hraje Strajsandová, ze který mám za normálních okolností silnou kopřivku.. ()

Katie88

"What if she wakes up? - Tell her you're smitten with her, you followed her all night and then make passionate love to her! - Couldn't I just kill her?" Skvělá komedie s parádními hláškami! Typická Screwball komedie, která když není konzumována ve velkém, dokáže pobavit a potěšit diváka. Perfektní herecké výkony - začínám mít tu Barbru Streisand víc a víc ráda. A v neposlední řadě kulturní stereotypy, které tomu dodávají tu třešničku. ()

Wolvie

Nadstandartně zábavná komedie,která jasně ukazuje,jak promarněný talent kdysi vězel v režiséru Peteru Bogdanovichovi.Na začátku 70. let ho dokazoval výbornými filmy,pak už nenatočil nic,co by se vrylo do hlubšího diváckého podvědomí.Což je obrovská škoda. ()

GOREGASM

Kouzelně ztřeštěná komedie s vesele zašmodrchanou zápletkou a dokonale sehraným párem Ryan O´Neil a Barbra Streisand. Barbra předvádí živelnou vichřici a svým rozkošným půvabem mě zlomila na svou stranu. Režisér Peter Bogdanovich se podílel i na scénáři a tempo, které od první minuty nastaví na vysoké obrátky, vybičuje až ke groteskou zavánějící honičce v závěru. 90% ()

S.U.E.S.

„Mám pro vás vzkaz od zaměstnanců hotelu.“ „Jak zní?“ „Sbohem.“ „Ach to je milé.“ „Oceňovali bychom kdybyste se odstěhoval.“ „Kdy?“ „Včera.“ „Hm, tak brzy?“ Už jako malému se mi ten film hodně líbil. Po mnoha letech to není výjimkou. Ty scény a dialogy které se zde odehrají jsou nezapomenutelné. Zasloužených 5*. ()

bubblebobble

Jeden z filmov môjho detstva o ktorých som si myslel, že sa odohrali iba v mojej hlave. Bola to vtedy viac romantika ako komédia ale aj teraz po rokoch vo mne (ne)vzťah Stíva (alebo ak chcete Howarda) a tej s veľa menami vyvolal zvláštne napätie. Barbra Streisand je mi kvôli svojmu stareckému hlasu dosť nesympatická ale ako herečka bola ešte celkom znesiteľná. Milujem ulice San Francisca a scénu na streche hotela. ()

anitae

Příliš nepobavilo, vleklo se to a nikdo z herců mi nebyl sympatický, začala jsem se bavit až ke konci - štafle, soud. Ale kufřík byl pěkný, nadčasový:) ()

quixote

Skvělý kříženec crazy komedie a konverzačky. Všechno funguje jak má, nikde ani stopa trapnosti. Úžasné herecké výkony, nejen O´Neala a Barbry. Klasika, která nezlame! ()

Joski

Skvelá, humorom a rýchlosťou nadupaná komédia. Barbara S. ma milo prekvapila. Film nielen pre pamätníkov. 85% ()

Jonatána

Skvěle jsem se bavila. Barbra Streisand je skvělá, Belmondo v ženské podob. Taky je tak škaredá, až je hezká :-D. Ryan O´Neal byl okouzlující a celé to prostě bylo přesně tak, jak to mělo být. ()

Dexx

Tuhle komedii prostě můžu kdykoliv. Svěží, vtipné, spád jak má být, nezapomenutelné scény (hořící pokoj, automobilová honička, soud) i dialogy. A ovšem, skvělé herecké obsazení v čele s Ryanem O'Nealem v roli drasticky probouzeného nudného vědce. ()

awokado

hehe...skvělá komedie, která opravdu pobavila:)....nejlepší gag byl stejně ten, jak hotelový detektiv měl zdržet "svým šarmem" tu bohatou paničku se šperkama ....:-D ()

Robbi

Ctihodný Howard Bannister mezi dvěma kameny, které ho spolehlivě rozemelou na prášek. To je komedie, která oplývá neskutečným množstvím skvělého humoru, vynikajících hlášek, mezi než rozhodně patří autokrativní gesto Ryana O'Neala směrem k Barbře "Opusťte vanu!" Prostě film nemající žádné hluché místo, jehož děj se sice tváří, jako kdyby šlo o záměnu kufříků, ale všichni víme, že ve hře je něco docela jiného. A to všechno diriguje katastrofy přitahující Judy Maxwell (Barbra Streisand). Prostě ať zpívá nebo hraje, je to výkon za neoddiskutovatelných 5* ()

Rodin

Výborná komedie, za kterou Barbara, jak doufám, nevzala ani jeden zlotý. Tohle je totiž přesně o ní, neboť jsem si o této dámě leccos přečetl (a slyšel) a je jasné, že zde opravdu hrát nemusela ani minutu. ()

Tanmut

Leopardí žena bla bla bla, výčet podobností s Leopardí ženou bla bla bla. Konkluze blábolení: Leopardí ženu mám mnohem raději. Zde mi obě hlavní figury lezly celou dobu na nervy. Streisandová je od začátku nesympatická, O'Neal, roztržitostí strkaje do kapsy všechny Richardy a Soboty, vlastně taky. Naštěstí tyto dva nedostatky celkem dobře kompenzují skvělé dialogy, fantastické groteskní scény a výstupy mnoha vedlejších a epizodních postav. ()

touchud

Hodně dlouho se mi nestalo, že bych u filmu brečel smíchy ... Při automobilové honičce se to povedlo :). Fakt skvělá zábava. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh