Enterprise zažije zvláštní nehodu s experimentálním kvantovým pravděpodobnostním polem. (SkyShowtime)

jarmil8

Američané rozhodně dělají ty nejlepší muzikály, hudba i provedení je profesionální, zpěv skvělý, ale tohle opravdu nehledám ve Star Treku. Spíš to vypadá, že došly nápady. Oproti návykové a silně zábavné 1. sérii, je tato dost rozkolísaná a bohužel se dočkáme i podobně trapných epizod. A není to parodie a není to vtipné. ()

Tai_K_B

Tohle je jeden z těch případů, které lze ohodnotit buď jako naprostý propadák, nebo jako naprosté terno. Nic mezi tím. Já muzikály vůbec nemusím, takže hodnocení „muzikálovosti“ přenechám jiným. Ovšem „muzikantsky“ už to zhodnotit zvládám a v této oblasti to bylo po všech stránkách perfektní, nemůžu tomu vytknout ani ň (snad jen pohybovou strnulost La'an, která nicméně měla své opodstatnění). Jakkoli tomu stále nemohu uvěřit, to rozzipnuté kvantové pole neurčitosti, které dávalo celému alfa-kvadrantu „upřímně“ zabrat, nutí i mě vyznat se ze svých niterných emocí a přiznat, že mě tenhle díl fakt bavil. A čím víc o tom přemýšlím, tím víc zjišťuji, že tato epizoda byla svou skurilností snad ještě TOSkovější než ty z původní TOSky. Vzpomeňme třeba Čas obnažení, Dovolenou, úsměvné rozuzlení v Já, Mudd a obzvláště pak serenádu vesmírného astronauta v Platónových nevlastních dětech. Jen bych už, být tvůrci, šlápla na brzdu. Přece jen… třetí takový výstřelek během pouhých dvou desetidílných sezón začíná být drobet hazard. Aby se nakonec nestalo, že namísto oslovování stále širšího publika dojde k odlivu toho stávajícího. ()

PeteBuck

Páni moji to bola ale volovina. Skúsme to s muzikálom. No, dobre. Ale je tu rovnaký neduh, ako s ostatnými Star Trekmi od dôb Discovery. Riešme mindráky, vzťahy, trápenia 90 % času a 10 % dajme na zmysluplný dej, riešenie problému a pár normálnych dialógov. V TOS a TNG a ostatných to bolo opačne. Takže keď napr. v TOS boli v jednej epizóde zasiahnutí neznámou látkou a správali sa ako ožratí, tak to malo úroveň a odsýpalo to slušne, prešlo to bez nejakých extra zdĺhavých zádrhelov. Tu som tieto citečky a spievanky musel prejsť zrýchlene, takže všetci hopsali ako v show Bennyho Hilla a aj tak to bolo útrpné sledovať. Riešenie vzťahov Kirka vyzerajúceho ako Jim Carrey s L´An, potom Chapelovej a Spocka a Pika a tej kapitánky mi pripadalo ako Star Trek: Jednoducho Mária - proste blbá telenovela. Stále vykrádajú TOS - spomienka na Dr. Korbyho, ktorý dopadne dosť blbo, poprípade Dr. Carol Marcusovú. Som zvedavý, kedy sa tam objaví Dr. McCoy, poprípade Scotty, atď. Neskutočná hovadina, to sa musí nechať. Okrem toho neznášam muzikály, takže touto časťou u mňa nijako nepochodili. Navrhoval by som to s alternatívnym koncom: celá galaxia by sa prepadla do tejto reality, takže by všetci spievali ako pošahaní a velenie flotily by za odmenu zavesili Spocka za gule do prievanu. Dal by som potom o hviezdičku na viac. ()

PKD

Asi takto. Pokud by to experimentálně vzniklo v rámci speciálních bonusů k BR či 4K vydání 2.s., napálil bych tomu klidně 4 a víc. Ale jako dementní rozhodnutí to vydávati za regulérní epku této opravdu slabší série vůči té první, to quitovati s povděkem opravdu nemohu. Tohle patří do Lower Decks či do DSC, aby aspoň byla ve 32.st. prdel, když už nic. Ne do SNW. To aby se člověk pomalu bál, co soudruzi z SNW, chystají do 3.s. za odpočinkové veledílo. Tvl. Měli jsme zde pohádku (ta byla paradoxně pro mě o dost zábavnější a přijatelnější v STU, než toto) pak muzikál a do 3.s. chci plnotučný (žádné soft) XXX díl. Když už experimenty, tak na plné kule. A Kurtzmane, bez polovičatostí. Jo a žádní dubléři apod. vychytávky. Všichni to budou dělati přímo na živo a před kamerou. Tak. Já vám ukáži experimenty. Takže jako úlet díl mimo regulérní sérii, 80-90% Jako plnohodnotný díl ke konci série (s tímto v hlově se ta Hegemonie bude fakt dobře vychutnávati, eslito tedy nedokáži vypnouti) 20-30% Bod za Spocka a La´an. ()

RobinPM100 odpad!

Bože tak tohle bylo zlej sen, dozvěděli jsme se, že herci umí i zpívat, zpívající díl, hotový dno Star treku, udělali z toho těžkej cringe, ale fakt total cringe, zlatá třetí série Picarda, proti zhovadilosti většiny druhé série SNW, už chybí jen v další sérii porno Star trek, to by byla teprv inovace 🤣 ()