Městečko Black River (TV film)

Black River

Mestečko Black River

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2001, 100 min

Jeff Bleckner

Předloha:

Dean R. Koontz (kniha)

Daniel Taplitz (původní scénář)

John S. Bartley

Divný film, ale dobrý. Black River je městečko, kterému na první pohled nic nechybí. Ovšem, když zde dorazí spisovatel Bo, nechce jej pustit pryč. Auto mu odtáhnou a pak sešrotují, vlaky nejezdí, kreditky zruší a když chce utéct po svých přes pole tak náhle ... ale víte co? Podívejte se na film. Jako třešničku na dortu zde máme Lisu Edelstein alias Dr. Cuddy z Doktora House.(5.5.2008)

To byl divnej film...(5.5.2008)

CITÁT - Na počátku byla existence a pak přišel strach......... Příběh o tom, jak jsem lidi naučil se bát. Příběh městečka Black River. CITÁT - Všude dobře, doma nejlíp.......... Ježíšku, to vypadá tak krásně, optimisticky - až jsem se bál, že to tak zůstane. Příběh spisovatele Boa, který hledá nový domov. Příběh o tom jak si nový domov našel jeho. Příběh vyprávěný třetí osobou v ironickém nadhledu. CITÁT - Je nám líto, ale volané číslo už neexistuje.......... Z optimisticky laděného příběhu se pomalu, ale jistě stává existenční psycho. Scéna s hracím automatem je mrazivá. Odehrává se okolo 28 minuty. AUTOMAT - Zvol si dvě písničky, fešáku. "FEŠÁK" - (Zvolí jednu píseň dvakrát) AUTOMAT - Dvakrát jedna nejsou dvě. "FEŠÁK" - Chytráku. AUTOMAT - Přilož ruku, kovboji, získáš bonus. .......... Nutno podotknout, že automat vyhrál a nezahrál. Jenže městečko Blac River je moderní, má kamerový systém a velký bratr se dívá a nechce pustit. CITÁT - Je tu totiž taková pohoda, klid, prostě paráda........... Jsem překvapen, jak se tak jednoduchá zápletka nádherně přehoupla až do smrtícího zoufalství. Boa mi bylo líto, ale nějak se s tím popral. Konec je očekávaný a identita hlavního vypravěče mě tak moc nepřekvapila. Jinak je to velice zajímavý, jednoduchý a příjemně mrazivý příběh.(23.6.2013)

• klokyn

Jediné, čo Vás pri tomto filme udrží, je jeho mysteriózny dej. Jay Mohr hrá veľmi zle, niektoré scény sú nechcene smiešne a správanie hlavného hrdinu je niekedy čudné. Že je to televízny film spoznáte po pár minútach. Napínavé scény kazia úsmevné efekty, čo je veľká škoda.(24.7.2007)

• JohnnyD

Lacný priemerný "konšipiračný" thriller s predvídateľným klišé vyvrcholením.(2.9.2012)