Byli tři bratři. Prvnímu se zocelily svaly těžkou prací, druhému to pálilo a třetímu svitnul miliónový nápad se zápasením... Tři italo-američtí bratři Carboniové žijí v poválečném New Yorku roku 1946 každý zcela po svém, ale nikdy na sebe nedají dopustit. Silný, ale ne zcela bystrý Victor (L. Canalito), který se živí roznášením ledu, má svůj dlouholetý sen koupit si hausbót. Lenny (A. Assante) je válečným veteránem a invalidou pracujícím v pohřebním ústavu, co se stále nepřenesl přes rozchod se svou láskou Annie (A. Archerová), o níž usiluje i třetí z bratrů Cosmo (S. Stallone). Ten je výmluvný poflakovač, který se nebojí nic riskovat, i kdyby měl do svých problémů zatáhnout i své bratry. Je už unaven životem ze dne na den a rozhodne se to změnit. Dostane nápad v podniku Rajská ulička, kde může každý vyzvat ostřílené borce na zápas o velké peníze. Sám se však do souboje s Velkým drtičem (F. McRae) nehrne, a proto přesvědčí Victora. Když Victor přece jen zvítězí, Cosmo jej přemluví, aby začal zápasit s tím, že by jej trénoval a Lenny by dělal manažera. Jejich pevné bratrské pouto je ale vzápětí vystaveno otřesům chamtivosti i žárlivosti… Sportovní drama z roku 1978 natočil jako svůj režijní debut Sylvester Stallone podle vlastního scénáře, který začal psát ještě před samotným snímkem Rocky. Po kolosálním triumfu příběhu slavného boxera dostal i projekt Cesta k ráji nakonec zelenou, ale podobného úspěchu se mu bohužel nepodařilo dosáhnout. Vedle režie, scénáře i hlavní role se Stallone zhostil také nazpívání titulní písně "Too Close To Paradise". (Česká televize)

Lajty

Stallone mi zde hodně připomínal Rockyho z prvního dílu a film je ve všech směrech dobrý. Výborný snímek plný hlášek a skvěle hrajícího Stalloneho. ()

PTuranyi

Sympatický príbeh troch bratov, talianskych prisťahovalcov, snažiacich sa pretĺkať neľahkým životom v New Yorku. Zatrpknutého veterána Lennyho, prostoduchého goliáša Victora a prefíkaného Cosma. Produkcia je výborná a herecké výkony perfektné, čo je prekvapivé hlavne s ohľadom na to, že väčšina hercov v tomto filme sú začiatočníci a pre mnohých je to úplný debut a pre niekoľkých ako Lee Canalito a Terry Funk, vlastne jeden z mála účinkovaní vo filme. Hoci príbeh primárne nie je o zápasení jeho finále v ringu končí. Sylvester Stallone hoci už mal na konte Rockyho, tentokrát nie je tým hlavným borcom, ale postava vychytralého Cosma, ktorému sa ústa nezastavia, mu pristane viac ako plachý Rocky. Zaujímavá je premena Cosma z týpka čo to všetko vlastne vymyslel a snaží sa vyťažiť čo najviac z ostatných, na starostlivého brata a zmena Lemmyho na hrabivého manažéra, užívajúceho si luxus na účet svojho brata. 70% ()

Paplónik

Sylvester sa tu skutočne hľadal a je zábavné ho pritom sledovať v celkom odlišnej pozícii od komerčného Stalloneho. 3 hviezdičky za atmosféru a slyovu veľkú snahu takto ináč sa ukázať. ()

montel

Bratři Carboniové žijí v New Yorku a snaží se uživit jak se dá. Cosmo (Sylvester Stallone) dělá co se dá. Žebrá, dohazuje kšefty a flirtuje se ženami. Victor (Lee Canalito), kterému to moc nepálí rozváží denně led po městě a Lenny (Armand Assante) je válečný veterán a částečně mrzák. Prachy se kolem nich začnou točit ve chvíli, kdy se Victor stává úspěšným zápasníkem v jednom klubu zvaném Rajská ulička. Do cesty se jim ale postaví neporazitelný protivník...Po úspěchu Rockyho se Stallone dostával už do větších rolí. Tento film není vyloženě špatný, ale také ani žádný zázrak. Víc než samotný příběh mě bavili Stalloneho vtípky. 55% ()

Slypp

Cesta k ráji moc ráj není, ale film je moc zajímavý. Starý dobrý wrestling stál určitě za to. Poslední zápas byl způsob, kdo přežije, ale Cosmův rozhovor s Viktorem se povedl. Proč si vydržel do 22. kola? 22 jsem se narodil :D. Film se mi líbil. 4* můžu dát :) ()

Expendable2

Tento méňe známý film , pojednávající o chudých bratrech "makaronech" , kde naprosto změníte názor o každém z nich , je velice zajímavý a bohužel neprávem označovaný jako kopie série o Rockym. Už na začátku filmu vás překvapí úvodní píseň , kterou nazpíval sám S.Stallone a i přesto , že tento film je označován jako drama , asi se dost pobavíte některými situacemi nebo hláškami. Myslím , že tento film stojí za skouknutí. ()

funesfilm

Z hereckej stránky dobré. Pravdupovediac si nepamätám film, kde by Stallone bol tak výrečný. Z pohľadu dnešnej doby, by sa tomu ostatnému dalo čo to vytknúť. Ani neohúri, ani úplne nesklame. Jednoducho priemer. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Myslím, že ti lidi nerozumí, Cosmo. Já tě znám z víc stran než ostatní." - "Nebuď sprostá, Bunchie!" Sylvester Stallone a jeho bratři v New Yorku si chtějí vydělat velké peníze boxem. Postava Cosma Carboniho, Slyovi sedla, ale při sledování jsem pořád myslet Rockyho. Možná bych dal i o * víc, kdyby tam nebylo až příliš podobností s Rockym. Jinak je to plný hlášek a závěr je celkem vtipný. - 60%. ()

andy60

Nějak se mně nepodařilo se sžít s těma postavičkama a tak se stalo to, že jsem spíš nezůčastněně pozoroval pohyblivé obrázky, aniž by mě příběh nějak zaujal. Pozdější Stallonovy filmy se mně líbily víc. ()