Byli tři bratři. Prvnímu se zocelily svaly těžkou prací, druhému to pálilo a třetímu svitnul miliónový nápad se zápasením... Tři italo-američtí bratři Carboniové žijí v poválečném New Yorku roku 1946 každý zcela po svém, ale nikdy na sebe nedají dopustit. Silný, ale ne zcela bystrý Victor (L. Canalito), který se živí roznášením ledu, má svůj dlouholetý sen koupit si hausbót. Lenny (A. Assante) je válečným veteránem a invalidou pracujícím v pohřebním ústavu, co se stále nepřenesl přes rozchod se svou láskou Annie (A. Archerová), o níž usiluje i třetí z bratrů Cosmo (S. Stallone). Ten je výmluvný poflakovač, který se nebojí nic riskovat, i kdyby měl do svých problémů zatáhnout i své bratry. Je už unaven životem ze dne na den a rozhodne se to změnit. Dostane nápad v podniku Rajská ulička, kde může každý vyzvat ostřílené borce na zápas o velké peníze. Sám se však do souboje s Velkým drtičem (F. McRae) nehrne, a proto přesvědčí Victora. Když Victor přece jen zvítězí, Cosmo jej přemluví, aby začal zápasit s tím, že by jej trénoval a Lenny by dělal manažera. Jejich pevné bratrské pouto je ale vzápětí vystaveno otřesům chamtivosti i žárlivosti… Sportovní drama z roku 1978 natočil jako svůj režijní debut Sylvester Stallone podle vlastního scénáře, který začal psát ještě před samotným snímkem Rocky. Po kolosálním triumfu příběhu slavného boxera dostal i projekt Cesta k ráji nakonec zelenou, ale podobného úspěchu se mu bohužel nepodařilo dosáhnout. Vedle režie, scénáře i hlavní role se Stallone zhostil také nazpívání titulní písně "Too Close To Paradise". (Česká televize)

noriaki

Film z doby, kdy se Sly opájel nově nabytou slávou, a tak nějak nevěděl, co s raketově rozjetou kariérou. Dva předchozí herecké pokusy moc neoslnily, takže to zkusil s vlastním scenářem, s vlastní režií a rovnou v hlavní roli. Dopadlo to hůř než čekal, ale líp než by člověk odkojený jeho akčňáky předpokládal. Paradise Alley je neurážející dobové drama s několika silnými postavami a s pár nosnými scénami. Za pět let si z toho nebudu pamatovat skoro nic, jenže kdybych si to měl pustit znova, vím, že litovat nebudu. ()

shantim

Už přítomnost Toma Waitse je ve filmu velmi příjemná. Stallone je v roli obyčejného kluka, který se chce prosadit, dostatečně přesvědčivý, takový správně buranský. Možná i více než v pozdějším Rockym, tam už je více hercem. ()

fefee

Vôbec nie zlý debut Sylvestra ako režiséra, na moje počudovanie dosť pozerateľné, fajn zábavné, príbehovo záživné. Lepší priemer. ()

nevermore

Slyův režijní debut, jako nebylo to zas úplně tak marný, ale úplně tak dobrý taky ne. Na 4**** mi to převážilo, to, že wrestlery tady hráli skuteční wrestleři, jako Terry Funk, Dick Murdoch nebo Ted Dibiase. Všechny si je pamatuju z 90. let ve WCW a vypadali už o dost jinak :) Českej dabing sucks, btw.. ()

Ravi

Svázaná opice ve špajzu? Tak tenhle film dokáže mile překvapit. Navodí neopakovatelnou atmosféru, ukáže divákům těžkosti protloukání se životem amerických přistěhovalců a zároveň dokáže vyprávět i zajímavý příběh. Nečekal jsem nic, dostal jsem mnoho. Stallone měl režijní talent odjakživa. Řekl bych, taková předehra k dalšímu Rockymu. Pan Salami vítězí opět a zase! 75% = 4/5 ()

MencaCZ

Velmi slibný začátek versus dosti nudný konec. V části, kdy se film zvrhne jen v střihy z wrestlingu "zabíjí" svoje kvality a mění se jen na průměrný film tohoto žánru... ()

JohnSmith

Stallone v nedrsňácké roli. Natočil film o bratrech,kteří se ze dna dostali na vrchol pomocí zápasů (wrestlingu). Je to bohužel trochu nuda. ()

mirec88

Sylvester Stallone a ten jeho veľký brat tu zahrali celkom dobre, aj sa mi páčila akcia a bolo to aj dosť vtipné, fakt humorom to len sršalo, tak nemám prečo nedať 4 hviezdy. Už vtedy Stallone vedel režírovať aj hrať. Príjemný film, taká jednohubka. ()

manonfire

SPOIL: Scéna nepodařené a diletantsky zpackané sebevraždy Big Gloryho, po které se sám spolu s Cosmo Carbonem s chutí zasmějou až do chvíle, kdy se Glory dosměje a před Carbonem to zkusí po druhé a tentokrát úspěšně..... je naprosto geniální. Díky za ní Mr. Stallone." Vždycky jsem chtěl umřít, až mi bude dobře.....a dneska se cítím šťastnej." 80% ()

Noctis

Slyho debut Cesta k ráji je celkem povedená, místy vtipná opdočinková záležitost. Oproti ostatním filmům ve Stalloneho režii tenhle vyniká především tím, že pozornost filmu nesoustředí pouze na sebe. ()

civrss

Bohužel nemůžu jinak než dát tomuto filmu plný počet. Naprosto mě odrovnal. Netvrdím, že je to řežií absolutně brilantní dílo, ale jako režisérský debut je to skvělé. Tímto dílem Sylvester Stallone ukázal svůj režisérský talent celému světu. Ze všeho nejvíce mě však zaujal scénář. Úžasný příběh 3 italských bratrů, kteří se snaží prosadit v cizím světe, ač ne úplně morálně nejlepším způsobem, je korunován krásnou ukázkou lidského charakteru, který ze všeho nejvíce prahne po penězích. Navíc Sly zahrál svou postavu Cosma opravdu skvěle. ()

Kracken

Solidní Slyova režie! Film sice balancuje mezi parodií a dramatem ale když k tomu přidáte Tom waitse a jeho miniroly, hudbu Billa Contiho a barovýho zpěváka coby Franka Stallonea, tak se film stává jakštakš stravitelným. ()

Han22

Tak a druhá Stallonovka z roku 1978 za mnou a opět 3*. Opět je to retro sociální drama se třemi bratry, kteří se protloukají v chudinské čtvrti jak umí. Lenny je mrzák, má rozum, ale nemá koule, ze všeho chce vycouvat... aby ho peníze změnily na bezcitného zmetka. Victor je obr, ale trošku jednodušší a dobrá a na střídavý nátlak bratrů se pouští do pouličních zápasů. A Cosmo je ukecaný hajzlík, frajírek který proplouvá jak umí, aby na konci našel trochu odpovědnosti. Stallone jako režisér trefil atmosféru špinavých ulic a zapadlých pajzlů, dialogy (hlavně díky starému dabingu) jiskří, jsou tu zajímavé postavičky (mrňavý mafián, černošský bijec). Přesto mě to přišlo utahaný a docela jsem se nudil, možná proto že tu o nic moc nejde. Finální wrestle řežba ale stála za to, dopadlo to dobře a tak ty 3* nakonec taky dám. Ale F.I.S.T. mě bavilo o trochu víc. ()

Ilhan

Vypadá to, jako by Stallone od Avildsena v prvním Rockym leccos odkoukal a než se pustil do druhého dílu své královské série, tak jako svůj režijní debut natočil Cestu k ráji, podobný film zasazený do New Yorku 40. let. Taková menší generálka. Která jako režijní debut obstojí, ale je zde jasně cítit, že se Stallone co se týče režírování teprve rozjížděl a sbíral zkušenosti. Ale rozjel se pěkně. ()

Mičl

Slyjův první režijní počin byl solidní (na prvotinu) nicméně na jeho kariéře je vidět jak se zlepšoval (po režjní stránce) film od filmu. K dokalosti? Kdeže, má se co učit od režijních "velikánů", ale myslím si, že jeho léta coby režiséra teprve příjdou (na hereckém poli mě své už předvedl). ()

AdamesWWE

[5/10] Nato že je to prvý film kde Sly napísal scenár, zahral si hlavnú úlohu a sám režíroval, to nieje zlé. Ale oproti jeho dalším filmom je to slabšie. Taký slabší priemer. Akože príbeh je dobrý, no väčšine času mi bolo jedno čo sa deje na obrazovke, film sa dosť vlečie, nič zaujímavé a záživné sa nedeje. Výnimkou sú wrestlingové zápasy. Naštastie sa Stallone snaží hrať tak aj on to celkom zachranuje, čo sa nedá povedať o druhých postavách pretože tí ma nebavili. Plus je aj hudba od Billa Contiho. Takže priemer, dá sa to pozrieť ale naozaj tu nieje nič kvôli čomu si to mám pozrieť opäť. ()

SpaceOdyseus

Fajn Stalloneuv rezijni debut. Kde je teda struktura pribehu trosku na povazenou, rozjizdi se vedlejsi dejove linky, ktere se zahy opusti (opice?), charakterovy twist by si zaslouzil vic propracovat. Ale jinak jde o solidni pribeh trech bratru, co se snazi zuby nehty dostat z vecne bidy Hell's Kitchen. ()

Haymar

Na to, že jde o Slyův režisérskej debut to není vůbec zlý. Upřímně mě celkem překvapila jeho relativní vyzrálost! Dobře si vyhrál s postavami, jejich charatery, motivací. Nikdo není žádnej svatoušek, všichni sou v podstatě pěkný hajzlíci, co sledují jen vlastní zájmy (prostě jako v běžným životě). Má to dobrou atmosféru! Ta špína a nuzota je z toho úplně cítit! I herecké výkony překvapily. Na druhou stranu, příběhově je to dost o hovně a dialogy jsou vážně úděsný (zde ještě měl Sly před sebou dlooouhou cestu). Taky sem čekal víc soubojů, většinou se tam jen kecalo a kecalo a to je na 110 minut vážně trochu nuda... ()

Paldiny

Vlažným prijatím drámy F.I.S.T. skúsil Stallone zabodovať ďalším prírastkom z prostredia ringu. Príbeh popisuje cestu rodinného tímu troch bratov (tréner, manažér, wrestler) počas ktorej začnú na každého z nich zelení mužíčkovia vplývať inak. Sylvester ako debutant na režisérskej stoličke, zároveň scenárista a tréner mladšieho brata výborne zvláda premeny charakterov a za pomoci skrytých myšlienok, mnohých odkazov a typického suchého humoru prináša kvalitnú drámu. Arénovky, obzvlášť posledný duel za doprovodu dažďa a spomalovačiek, patria k okrasám tejto snímky, rovnako tvorba Billa Contiho dopomáhajúca k melancholickému vyzneniu i gradácii zápasov. Aj napriek miernej podobnosti so starším a známejším Rockym patrí Cesta do raja k neprávom zabudnutým pokladom tejto stránky. ()