Byli tři bratři. Prvnímu se zocelily svaly těžkou prací, druhému to pálilo a třetímu svitnul miliónový nápad se zápasením... Tři italo-američtí bratři Carboniové žijí v poválečném New Yorku roku 1946 každý zcela po svém, ale nikdy na sebe nedají dopustit. Silný, ale ne zcela bystrý Victor (L. Canalito), který se živí roznášením ledu, má svůj dlouholetý sen koupit si hausbót. Lenny (A. Assante) je válečným veteránem a invalidou pracujícím v pohřebním ústavu, co se stále nepřenesl přes rozchod se svou láskou Annie (A. Archerová), o níž usiluje i třetí z bratrů Cosmo (S. Stallone). Ten je výmluvný poflakovač, který se nebojí nic riskovat, i kdyby měl do svých problémů zatáhnout i své bratry. Je už unaven životem ze dne na den a rozhodne se to změnit. Dostane nápad v podniku Rajská ulička, kde může každý vyzvat ostřílené borce na zápas o velké peníze. Sám se však do souboje s Velkým drtičem (F. McRae) nehrne, a proto přesvědčí Victora. Když Victor přece jen zvítězí, Cosmo jej přemluví, aby začal zápasit s tím, že by jej trénoval a Lenny by dělal manažera. Jejich pevné bratrské pouto je ale vzápětí vystaveno otřesům chamtivosti i žárlivosti… Sportovní drama z roku 1978 natočil jako svůj režijní debut Sylvester Stallone podle vlastního scénáře, který začal psát ještě před samotným snímkem Rocky. Po kolosálním triumfu příběhu slavného boxera dostal i projekt Cesta k ráji nakonec zelenou, ale podobného úspěchu se mu bohužel nepodařilo dosáhnout. Vedle režie, scénáře i hlavní role se Stallone zhostil také nazpívání titulní písně "Too Close To Paradise". (Česká televize)

Tommassi3

"Myslím, že ti lidi nerozumí, Cosmo !! Jo, já tě znám z víc stran než ostatní !!" - "Nebuď sprostá, Bunchie !!" ;) ()

Johny_fork

Žádný velkofilm, ale líbilo se mi zachycení atmosféry doby, města a příjemná nadsázka až lehkovážnost charakterů postav. ()

Dale

Jednoduchý príbeh chudobného zápasníka ponúka klasickú schému takýchto filmov, navyše umocnenú o rodinné klišé. Pozitívom sú svižné Stalloneho dialógy, ktoré už poznáme z Rockyho, no je to trošku málo. ()

JJ.Gibson

Dobrý film se Slyem. Dobře zvládl režii i roli Cosma. Docela mě potěšila role tehdejší wrestlingové star Terryho Funka jako Frankiho. Rozhodně tento film vtáhne člověka do děje a závěrečný wrestlingový zápas, je povedený. Objeví se v něm pár pěkných triků, Atomic Drop, sem tam Suplex a Belly to Belly, rozhodně na rok 1978 dobrý zápas! ()

PogoJoe

70% (nebo tři a půl hvězdy). Solidní story o 3 bratrech z prostředí amatérského wrestlingu v klubu jménem Paradise Alley, který propůjčil název i celému snímku. Dobře zahrané, dobře napsané i slušně zrežírované. Žádný trhák to není, ale rozhodně to není stupidní propadák či béčko, jako mnoho jiných pokusů. ()

kinderman

"Cosmo opici získá, ale jeho plány na zbohatnutí jdou do háje. Od té chvíle už opici neuvidíme, ani o ní neuslyšíme. Co se s ní kurva stalo? To ji Carboniové snědli?" Tahle kruciální otázka (Quentin Tarantino: Filmové spekulace) a fakt, že si zhruba uprostřed filmu bratři ztvárnění Stallonem a Assantem náhle prohodí osobnosti, aniž by předtím navštívili kouzelnické představení, mi zabraňují ve vyšším hodnocení. ()

SallyZen

Takový lehčí nadprůměr. Já nikdy Stallona nějak neobdivoval. Pro mě to byl a stále je takový herec, který mě nevadí, ale ani mě nikdy pořádně neoslnil(v Rocky nejlepší). Ale kdybych měl hodnotit snímek takto samotný, tak v tom je vidět trochu toho "Stallonovství". Jeho režisérství se dá považovat za celkem povedené u tohoto filmu. To mi, ale potom trochu strhává scénář, v kterém bylo zbytečně moc keců. Nejlepší roli asi zahrál samotný Viktor. Prostě a jednoduše snímek, který mi brzo zapadne mezi ostatní průměrnější filmy( a to mám wrestling docela v oblibě). 65% ()

Martin741

Pribeh takeho jednoduchsieho zapasnika, ktoremu sa uz nechce vlacit tazke veci na horne poschodia, a tak sa rozhodol /po prislusnom prehovarani, pochopitelne ....../ pre zapasy v ringu. Predvidatelne, ale Stalloneho dialogy potesia. Stallone ako reziser je pochopitelne absolutne neskuseny, a to sa na filme pekne podpisalo. 40 % ()

peto12

Nato, že napisal scenár a ešte mal aj réžiu k tomuto filmu, nebolo to zlé. Škoda, že ten Cosmov kamoš si zobral život do tej rieky. Niektoré scény mi pripominaju film "ROCKY". ()

M.i.k.e

na režijní debut to není úplně nejhorší. Sly už v té době věděl (nebo minimálně tušil) co chce a je vidět, že prostředí chudé části New Yorku mu není vzdálené. Jenže co naplat když dohromady to prakticky nefunguje a to ani jako regulérní drama ani jako to sportovní. Sly si střihnul pro něj celkem netypickou a dost ukecanou roli, ale upřímně mi v ní moc neseděl stejně jako zbytek...50% ()

Amroth666

Film působí dojmem, že je to úplně nějaký jiný svět. Svět, ve kterém je jen špína a nic jiného, ale je to skutečnost, no vlastně byla. Rajská ulice je rajská ulice. Atmosféru jen dotvrzuje ring, do kterého prší, místní pajzly, nevěry a jiné. Sylvester zde jako "chladná hlava", no někdy to není na škodu. I když tady hrál taky pěknýho hlupáka z ulice. Ten poslední souboj byl super a 22 kolo rozhodlo o osudu tří bratrů! ____Nemarni čas hledáním něčeho, co neexistuje. ____ ()

pakobylka

----- "Dělám s tebou jenom kvůli prachům." ----- "To ty vždycky." ----- Rocky naruby ... Tentokrát to není Sly, kdo je tím správným, přímým a udatným bojovníkem - v ringu ani mimo něj. Sylvester Stallone si s gustem a ve vlastní režii zahrál roli chlápka, který sice rád provokuje a uvádí věci do pohybu - ale přitom stojí nenápadně v pozadí. Nemusí vám být v každém ohledu sympatický, ale určitě vás dokáže zaujmout. Vyprávění je chvílemi trochu neobratné, ale přinese vám zajímavý příběh tří diametrálně odlišných bratrů, kteří si rozhodně nežijí nad poměry. Spolu s nadějí na lepší zítřky dojde k zajímavým proměnám v jejich vzájemných vztazích - a drtivé finále odbourá všechny větší nedostatky ... 3,5* ()

majo25

Dva roky po Rockym si Sly zahral v mierne podobnom snímku, dokonca vo vlastnej réžii. Jeho postava nie je dvakrát sympatická - taký tlčhuba, ktorý chce rýchlo prísť k nejakým peniazom a neváha hodiť v stávku aj svoju rodinu, ale musím uznať, že Sly sa zhostil role veľmi obstojne. V bratskom triu má každý svojskú náturu a plánuje vlastný život, spolu však tvoria klin, ktorý si vie raziť cestu - cestu do raja. Celkom fajn zachytenie doby, na súbojoch v aréne však jasne vidno, že ide o ten typický americký "divadelný" wrestling a nie o ozajstné zápasy. To spolu s pokrivkávajúcim tempom zráža moje celkové hodnotenie. ()

tomeek

Překvapivě dobré sportovní drama z wrestlingového prostředí. Ze začátku to působí hodně syrově, chudoba, ulice, naděje na lepší budoucnost, finální souboj v deštivém ringu je vskutku skvělý, ale dojem mírně kazí chudý konec s nulovou pointou (výhra v zápase - konec filmu). Tak trochu jiný Rocky. ()

andrii

Z krajnic jarmarečního prachu ulic, do zastřešeného stánku, provázaného pódiem reje těl, sázek, pohozených kontaktních rukavic,  zvednutých ze země. Vítězí, když drží při sobě. Statečnost, čest, charakter. Hodnotový krajíc lidské prémie. Zaklesne klestí, odstraní suky v krajině jedince.  Jiskru dodá bytí, kus houževnatosti na žíněnce. ()

Jizni Tlapa

Trochu jsem se bál zklamání, když jsem vkládal dvd do přehrávače. S.S. mě ale opět dostal. Vždy jsem byl zastáncem názoru, že Sly je hlavně akční hrdina,ale zde dokazuje, že umí prostě zahrát jakoukoliv roli. Hlavní hrdina ve mě chvilkama vyvolává pocity, že sleduji Rockyho a z úvodních titulků máte dojem , že Cosmo zde pojede hlavní roli. Tak nenápadně se ale schoval a integroval mezi ostatní postavy, že nechal vyniknout hlavně Viktora. Skvělý scénář a co mě doopravdy dostalo je hudba. Nezaměnitelný B.Conti Vám prostě dá vědět, že tady je a že přesně ví, kterou klávesu klavíru pohladit. ()

Duoscop

Na filmu mě překvapily 2 věci. Že Stallone už 78 dokázal natočit poměrně úspěšný snímek a že je to první film co jsem od něho viděl, kde hraje druhé housle. Má sice hlavní roli, ale žádne rvačky se aktivně nezúčastní (a to u něho nebývá zvykem) a to je jich tam poměrně dost. Všude jen tlačí svého bratra a snaží se na něm zbohatnout. A to se mu nakonec... ()