Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

dopitak

Typický Pedro zhruba v polovině své tvorby. Jeho dvorní herec Banderas stále ještě jako mladý ucho, o Victorii Abril platí v podstatě to samé. Tentokrát homosexualita jen ve dvou náznacích (holky chystají šou na dotočnou, zneužitý Banderas na ulici) a kromě trochu bondage a klasické porce erotiky nic extrémního. Almodóvar se na začátku 90´s už zklidňoval. Hudba od Ennia mě trochu zklamala, čekal jsem víc. Jako související film lze Sběratele označit jen tím únosem, protože jinak je to atmosférou, motivací i koncem něco úplně jiného. ()

TommyLeeJape

"Je mi 23 let, mám 50 000 peset a jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem a dobrým otcem tvých dětí." Jediné, za co jsem svému učiteli španělštiny vděčný (bože jak já ho nenáviděl), je fakt, že mě seznámil s Almodovarovou tvorbou. Do dnes sice nechápu proč se mi jeho filmy tak líbí, ale to vem čert. Pravděpodobně za to může ta bizarnost, která je Španělům tak vlastní, nebo možná ty ženy, kdo ví? Právě v Átame se vyskytuje hodně toho, kvůli čemu mám filmy z Pyrenejského poloostrova tak rád, ale bližnímu svému bych tento kousek nedoporučil. Přeci jenom to není nic extra, pokud tedy nemáte pro španělskou kinematografii v čele s Almodovarem slabost. P.S.: Banderas chrápající s otevřenýma očima - geniální. ()

eLeR

Pre Pedrove filmy ja mám asi nejakú slabosť či čo. Začne muzika, začne sa rozprávať po španielsky a je mi zrazu fajn Tušila som, že tie boľavé zuby budú problém, ale netušila som, že tomu dá Pedro taký romantický koniec. Antoniovi španielčina veľmi svedčí, nemal sa nikdy sťahovať do Ameriky. A kráska de Palma bola očarujúca. ()

Vančura

Ne že by to nebylo natočené hezky (navíc to má velmi povedený soundtrack, a všechny scény s režisérem na vozíku a natáčením jeho posledního filmu jsou zcela skvostné, byť by šly z filmu kompletně vystříhat a nestalo by se vůbec nic), ale osobně mám prostě problém s tou myšlenkou, že když se mi nějaká holka líbí, tak ji prostě unesu a počkám si, až mě bude milovat - panebože, vždyť je to tak choré! A to, že Ricky a Marina se spolu kdysi jednorázově vyspali, na věci nic nemění, a proto mě celá ta jejich love story irituje podobným způsobem, jak ta polská sračka 365 dní, byť samozřejmě Almodóvar je umělecky někde úplně jinde a chraň bůh, aby mezi těmi dvěma filmy z jiných světů kladl jakékoli jiné rovnítko. Navíc mě moc nebavilo koukat na Banderase, podle mě nikdy moc hrát neuměl, a pro roli 23 letého Rickyho mi ve svých tehdejších 29 letech přišel poněkud starý; naopak Victoria Abril se mi líbila moc, a možná i proto mě tak rozladil ten závěr, že to dopadlo, jak to dopadlo. ()

emma53

Pedrosito opět v mých barvách lásky a vášně, kde převládá jak jinak než rudá, kterou je Átame prosycen od začátku až do konce, na místech možných i nemožných jako je záchodová mísa, tranďák a nebo i ubrousky na stole.....zkrátka všude. Lásku může člověk poznat na nejrůznějších místech, při nejrůznějších situacích, ale když si to vezme do ruky Pedro, tak mi věřte, že tak absurdní situaci a následné splynutí dvou duší jste určitě ještě neviděli, natož zažili. Victoria s Antoniem se toho ujali zcela bezchybně o čemž svědčí i jejich vášnivá chvilka, která byla dokonalá, já jim jí totiž do písmene věřila. Hudební podkres Ennia a ten závěrečný puntík na konci v autě způsobily, že mám úsměv na rtech ještě při psaní tohoto komentáře....díky Pedro ! - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

• Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)
  • Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června