Pořad je hudební procházkou televizních písniček a jejich historie. V úvodním slovu moderátor Vladimír Dvořák zavzpomíná spolu s dramaturgem Jiřím Maláskem, jak v roce 1960 vymysleli novou soutěž tvůrců pro zpopularizování české písníčky. Název soutěže byl Písničky na zítra a jejich principem byl vznik nových písní, které jejich autoři do soutěže přihlásili. První díl soutěže se vysílal v lednu 1961, zaznělo 12 nových písní a vyhrála Babičko, nauč mě charleston. V roce 1963 např. zaujal K. Gott s písní Tam, kde šumí proud, hitem se stala i píseň Mám malý stan. Za pět let existence soutěže vzniklo stodvacet písní, které rozbily hegemonii zahraničních šlágrů. A navíc zpopularizovaly písně v televizi. Některé z těchto dnes již zlidovělých písní zazní v programu Písničky na včera. (Česká televize)

honajz

Reminiscence písniček hudební soutěže Písničky na zítra, která poprvé v ČSSR nabídla televizní písničky, čti první videoklipy. Málokdo projektu věřil a spousta zpěváků s ním nechtěla ztrácet čas, protože kdo by se díval na televizi, že? Ale jak to tak bývá, z pořadu se stal fenomenální úspěch a mnohé zpěváky odstartoval na jejich hvězdnou kariéru. Žel, tento vzpomínkový pořad nenabídne žádné původní klipy, ale jen ve studiu přezpívané některé z původních hitů, a to dokonce ani ne jejich původními zpěváky (!). A jak o u studiových orchestrů bývá, žádná velká kvalita to není, všechno zní na jedno brdo. Zajímavý je pořad vtipným průvodním slovem Vladimíra Dvořáka, účastí klavíristy Maláska, tím, jak Vondráčková přezpívala hit Simonové (nic moc, nevydrží tak dlouho s dechem a nedosáhne takových výšek) a docela poťouchlým a příjemně bláznivým vystoupením Štědrého s Waldou s Malým stanem. Ale jinak je to unylé, studiové, orchestrální umcaca, asi jako uho ve školních jídelnách. ()