Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po mnoha letech a dobře jsem udělala, sedlo mi to jako dětská prdelka na nočník.. Příběh sympatické letušky mezi dvěma mlýnskými kameny, tj. poldama a nebezpečným překupníkem zbraní, mě doslova vcucnul.. Pochvalu zaslouží styl vyprávění z různých úhlů pohledu a samozřejmě úžasný herecký ansámbl, všichni do jednoho skvělí.. Pam Grierová je v této roli nezapomenutelná a moc se mi líbil i Robert Forster.. Mimochodem ten střet Robert De Niro vs. Bridget Fondová nemá chybu.. ()

corpsy

Rozprávať o filmoch Quentina Tarantina, je ako rozprávať o niečom samozrejmom. Dokonalé dialógy, hviezdne obsadenie, drsný obal do ktorého je to všetko zabalené. Toto dielo je jedným z nich. TAKMER dokonalé. ()

Astaroth12

Ojojoj, tak toto mi nesadlo a tu som hlavne nezbadal rukopis majstra, okrem niektorých dialógov a zaujímavo prepleteného príbehu, tu nič nenaznačovalo, že tento film stvoril Tarantino. A to asi aj preto, že aj keď príbeh je zaujímavý, nemá čo nové ponúknuť a ani ten ironicko nadnesený humor, ktorý Tarantíno tak rad používa, tu vyznel dosť silene a nevýrazne. R.De Niro ma tu nebavil, ale zas Samuel L.Jackson bol vynikajúci. ()

depony

Konečně jsem měl možnost vidět jackie Brown a mám z toho dobrý pocit. Quentin udělal kus dobré práce. Po 4 pokojích je to druhý film z jeho tvorby, který vidím a zatím jsem nebyl ani jednou zklamaný.. jen tak dál:) ()

fannah

Můj první Tarantino, já nemám vůbec co dodat.. Pam Grier zahrála perfektně a objevili se tu mí další oblíbení jako Michael Keaton a samozřejmě Samuel Jackson. Film je dlouhý, ale má některé velmi povedené a propracované scény a je doplněn skvělými songy! ()

selfesteem

"Take my advice, it's either live or die. You've got to be strong, if you want to survive." (Bobby Womack - Across 110th Street) - tak tenhle song Vám bude znít v hlavě pořád :). Předně ve všem souhlasím s kleopatrou. Ranní káva, poslech hudby a příjemný rozhovor mezi Pam Grier a Robertem Forsterem byl jednou z nejlepších scén ve filmu, je úžasný, jak ho to k ní táhne. Každý z herců zde má svůj prostor a ten všichni maximálně využili. I když je film trochu náročný vzhledem k jeho trochu přemrštěné stopáži, je nápaditý, vtipný a pobaví. Pro mě je nezapomenutelnou scénou rozhovor "po akci s Bridget Fonda" mezi Robertem De Nirem a S.L. Jacksonem u baru. A vůbec všechny scény s oprsklou dívkou, jejímž jediným cílem je válet se na gauči a sledovat TV :). A ještě jedna píseň Vám bude znít v hlavě, Foxy Brown - Letter to the Firm. ()

baribal

Velmi jednoduchý příběh, vše se točí pouze okolo předání peněz. Možná kdyby Tarantino trochu upravil délku, tak by to vypadalo jinak. V mých očích je to tak půl na půl. ()

Krt.Ek

Bacha, žádná argumentace, jen dojmy (ostatně jako vždy). Jackie Brown (1997), ještě pár dnů zpět poslední z Tarantinových filmů, s nímž jsem neměl tu čest (teď už si mohu maniaka z videopůjčovny vychutnávat na plátně kin). A zvláštní shodou okolnostní taktéž jediný Tarantinův film, k němuž jsem neměl chuť se bezprostředně vrátit, bez odstupu se do něj znovu ponořit, musím říct, že větší požitek jsem svého času měl i z Death Proof, domnělého nejslabšího Tarantinova kousku. Když už jsem upřímný, neumím si představit svou reakci, vidět Jackie Brown v kině poté, kdy bych v kině viděl i Reservoir Dogs a Pulp Fiction - to by se mé zklamaní možná i hvězd dotýkalo. Vidíte, je to spíš za 3 a 1/2 než za 4 hvězdičky. K čtyřem hvězdičkám to táhnou Samuel L. Jackson, Robert De Niro a scéna "předávky peněz". Naopak Pam Grier a Robert Forster mně přijdou jako nejméně charismatičtí herci, které Quentin obsadil. 70% ()

Korbitch

Klidně to mohlo mít o půl hodiny míň, ale pořád je to 3. nejlepší Quentinův filmek. 1.Pulp Fiction, 2. Gauneři. ()

Bakllazaan

Mél jsem dojem, že poprvé jsem film nedokoukal, ale při další projekci o mnoho a mnoho let později mi některé scény připadaly povědomé. Na mé studentské já film příliš nezapůsobil, ale o to víc jsem si ho užil později. Ve světle zatím posledního Tarantinova filmu tenkrát v Hollywoodu, který leckdo považuje za režiserův tvůrčí vrchol, mi přijde Jackie filmově nejvyspělejší. Jackie je Tarantinovým rukopisem jen jemně pocukrovaná, ale pořád je cool. Jen trošku jinak, než ostatní filmy, do kterých Tarantino cpe cool prvky téměř násilím. Tady je všechno cool jakoby mimoděk. ()

sta

Má to asi jedinou vážnější chybu - je to moc dlouhé, což je ovšem u Tarantina závažný nedostatek. ()

Jillen

Po letech doceněno...tenhle Tarantinův film se snad táhne úplně nejvíc, ale nadruhou stranu dokonale zpracovává postavy. Samuel L.Jackson na hrad, zde lepší než v Pulp Fiction :)...a "kliďas" De Niro? K neuvěření výbornej. ()

GodComplex

Jackie Brown je sice Tarantinuv ponekud slabsi kousek v porovnani s Pulp Fiction, nebo Reservoir Dogs, nicmene stale je to kvalitka. Cele to ma trosku pomalejsi tempo a nevyhne se to dutym pasazim, ale napr. finalni analyza akce z ruznych pohledu, nebo De Niro s amokama to vynahrazuji. Tradicne skveli herci, zejmena duo Samuel L. Jackson - Robert De Niro, povedeny vyber songu, celkove kompaktne pusobici kvalitni flick. 7/10 ()

aluna

Některý dialogy jsou opravdu dlouhý, ale to prostě ke Quentinovi patří jako pecka do broskve. Jinak to není tak šílený jako jeho jiný filmy a to je dobře, protože tohle skousne i ten, co Tarantina nijak dvakrát nemusí. I když já do týhle skupiny úplně nepatřím, tak tohle je rozhodně kvalitou scénáře lautr jinde než Auto zabiják nebo Kill Bill, u kterejch se můžu pobavit šplíchancema krve, jenž mě sice rozesmějou, ale je pěkný vědět, že dokáže zrežírovat i něco normálního. A úvodní a závěrečnej song je vážně chytlavej (kompliment). Po Pulp fiction je to spolu s Gaunerama můj nejoblíbenější Tarantino. ()

Laxik

Tohle je paráda, sice jsem to označil jako nejslabší Tarantinův dosud viděný fim (věřte tomu nebo ne, ale Auto zabiják je dle mého super), ale po dnešním zhlédnutí Kill Bill to beru zpět. Každopádně jsou všechny jeho filmy minimálně na 80% a tenhle není výjimkou. Super Pam Grier, zase šílený Samuel L. Jackson, stylový páprda Foster, sexy ukecaná Bridget Fonda, Mirek Keaton Dušín nebo Robert de Niro, jehož postava se nedá popsat, ti všichni jsou skvělí. Vyzdvihuju naprosto skvělé, pro Quentina typické, použití muziky. Každý si v rádiu pouští něco jinýho a při rychlých skocích z auta do auta je to docela zajímavý mix. Dokonce bych řel, že tam není jediná písnička, kterou by aspoň jedna z postav neslyšela. Ale možná se pletu. Tak jako tak to stojí za to. ()

Vojcl

Asi nejméně provařený Tarantinův film, který se sice od ostatních děl filmového mistra trochu odlišuje, ale rozhodně není o mnoho méně kvalitní než Gauneři či Pulp fiction. Scénáristicky opět geniálně zpracovaný příběh černé letušky, která musí rozehrát nebezpečnou hru se zločinci i policií je opravdu další ukázkou Tarantinova pozoruhodného talentu, i z na první pohled béčkového námětu vymáčknout fantastický příběh.. Film je zároveň hereckým koncertem hlavních představitelů - zejména S.L. Jacksona, Pam Grierové a Roberta Forstera, který snad dokonce obdržel za tento výkon oscarovou nominaci. Výtečný je i Robert De Niro jako Luis a vůbec všichni herci jsou typově dobře obsazení. Tarantinovi fanoušci, kteří se vždy těší na potoky krve si tentokrát na své nepřijdu, ale jinak se jedná o po všech stránkách velmi vyspělé, možná i kultovní dílo!!! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí