Ostrov doktora Moreaua

• USA The Island of Dr. Moreau (více)

Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským dr. Moreauem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky doktorova experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa.
Adaptace Wellsovy knihy nabídla především zajímavou práci maskérů a adaptace pod Taylorovým režijním vedením obdržela pět nominací Americké Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. (Robbi)

blackrain

Na to, že film je natočený v sedmdesátých letech, tak má opravdu velmi slušné masky. Z vyprávění rodičů vím, že film svým vznikem způsobil pěkný poprask. Vůbec se tomu nedivím. ()

kaylin

Americký film „Ostrov doktora Moreaua“ v hlavní roli s Burtem Lancasterem padá na tom, že Michael York nezahrál postavu Andrew Braddocka nijak skvěle, je to prostě jen dobrodruh, který má náhodou objevit temné tajemství ostrova. To nakonec udělá, bojuje a... Však uvidíte sami. Je ale škoda, že tady se z interakce mezi lidmi a geneticky upravenými tvory nezískalo víc. ()

slunicko2

Stále působivé... 1) První hodinu je napětí přímo hmatatelné, pak se film mění v dobrodružství, útěk a zvířata v úsměvné karikatury sebe samých. Are we not men? 2) Spoiler. Škoda, že tvůrci vyškrtli z filmu tvář Marie (dívka na člunu při útěku s mladým inženýrem), jak se mění zpět na zvíře. Pointa to byla moc hezká a vtipná. Zřejmě tlak na happy end? 3) Americké Panenské ostrovy by asi stály za návštěvu, zvláště pak St. Croix, který je menší než půlka Prahy (218 km2). 4) Závěrem malou výstrahu našim politikům: His is the hand that makes. His is the hand that hurts. His is the hand that heals. His is the House of Pain. His is the House of Pain. His is the House of Pain. He who breaks the law shall be punished back to the House of Pain. ()

K.I.N.G.

Film podle nejhorší knihy, jakou znám, nemohl asi dopadnout o moc líp. Viděl jsem i verzi z roku 1996 a ta je úplně stejně bídná, ale má aspoň Marlona Brandoa. Každopádně je mi už jasné, že žádné provedení Ostrova Dr. Moreaua nebude nikdy stát za to. Není to úplný odpad, ale ztráta času rozhodně. ()

rakovnik

Čím jsem starší, tím více mi přijde film horší. Před dvaceti lety to bylo skvělé dobrodružství, dnes spíše průměrné béčko v hezkém prostředí s ošklivými maskami. ()

honajz2

Poslední půl hodina funguje docela dobře (i když i k ní bych měl nějaké výhrady) a dokonce začne být i napínavá, ale zbytek filmu je zbytečně pomalý, rozvleklý a ani se mu moc nedaří budovat nějakou atmosféru a napětí. Ve finále je z toho jen průměrný film na jedno zhlédnutí, ačkoli to mělo na víc, protože ten samotný námět mi přijde docela zajímavý, ale je poněkud nevyužitý. I tak ale zhlédnutí tohohle filmu za ztrátu času nepovažuju, navíc když už se na to chci podívat delší dobu. 3* ()

pakobylka

Tenhle snímek jsem před VELICE dávnými časy viděla v malém, útulném, takřka domáckém kině, které se bohužel - byvše převálcované překotně uhánějícími dějinami - proměnilo na bowlingové centrum. Tenkrát na mě docela zapůsobil, tudíž jsem byla zvědavá, co se mnou provede TEĎ ... po všech těch letech, která mě - i jeho dělí od české (potažmo československé) premiéry. Bohužel musím říct, že se nestalo VŮBEC NIC ... doslova. Děj po mě sklouzl stejně lehce a bez zábran jako čistá H2O po kachním peří - a nezanechal po sobě žádnou viditelnou ani neviditelnou stopu. Ověřila jsem si, že Michael York alias Andrew zůstal stále stejně mladý, zato Barbara Carrera jako Maria mě najednou nepřipadala jako kdovíjaká krasavice. Kromě toho jsem zjistila, že výtvory Burta Lancastera - vlastně doktora Moreau - nevzbuzují pražádné kladné ani záporné emoce ... nanejvýš něco jako útrpný úsměv - ne snad kvůli své vizáži, ale díky nadmíru neohrabanému, podivuhodně plochému a absolutně nezáživnému zpracování námětu. Atmosféra se kamsi vypařila - nebo se někde dovedně ukryla ... alespoň já jsem na ni nikde nenarazila. Zkrátka a dobře: Větší dojem na mě před pár lety udělal remake "Ostrov doktora Moreau" z roku 1996 - a to především solidní koncepcí a netradičním uchopením tématu, neboť vypovídá mnohé ... O ČLOVĚKU. ()

Juto

Hororová fantázia o šialenom doktorovi, ktorý zmenil zvieratá na ľudí, a premenil nebo z pekla. 6/10 ()

majo25

Nadpriemerný kúsok, ktorý aj po 35 rokoch má čo ponúknut. Moralizujúci odkaz je velmi silný, pútavost, dramatičnost či dobrodružstvo je takisto velkým pozitívom tohto filmu. Akurát masky boli asi zaujímavé iba v dobe svojho vzniku, dnes pôsobia ako rekvizity do zvieracej rozprávky. Škoda, že film skončil happy endom, pasovalo tam určite niečo opačné :) Hodnotenie: 70% ()

Mylouch

kino Tatra v Nuslích (dnes express-market), kdysi dávno : dětský zážitek ze západního hororu na téma etiky ve vědě. Snad někdy najdu odvahu na připomenutí si. ()

LeoH

Třetí hvězdička čistě ze sentimentality – první sólová návštěva dnes už neexistujícího zlínského kina Družba, první zápaďácký horor, klukovské erotické okouzlení z pouhého gesta, kterým si Barbara Carrera rozpustí vlasy. Jinak by tohle strašně vážně se beroucí béčko s minimem atmosféry, redukující humanismus Wellsovy předlohy na trochu zmatené „anti-GMO“ poselství, dneska už vůbec nestálo za zmínku. ()

andrii

Pryč odtud, z toho zvráceného dějiště. Čemu se upsal, čemu posloužil? Kdo byl ten stvořitel, kterého dohnala, zabila vlastní pokusná líheň? Noe anomální nové vlny, kanibal /z/ čeledi lidské fauny? ()

Ryuuhei

Jak to tak vidím, ani tady to není kult. Film mi přišel příliš zdlouhavý a příliš nudný. Což o to - sedmdesátkový formát připomínající Planetu opic tu byl, ale jaksi nefungoval jako v případě zmíněného titulu. Uznám tedy jen pár věcí - skvělé masky, autentické trikové scény se zvířaty (ochránci by se dneska asi podělali) a neomylný vkus co se týče ženské hrdinky (tehdy věděli, co je skutečná krása). Jinak ale kousek, který mě nebavil od začátku až do konce. A nebylo to jen tím, že jsem o premise věděl. 30% ()

Compadre

Křížení lidí a zvířat je téma, které v hororech nemá moc silný zastoupení a přitom by se dalo tolik využít..tady se povedlo dost. Ale parodie Ostrov doktora Dlahy v podání Simpsonových je nejlepší :-D ()

JohnSmith

Čekal jsem trochu víc, minimálně od Lancastera. York mi nikdy nebyl příliš sympatický a ani po tomto filmu se nic nezměnilo. A masky? Přišlo mi, že všichni vypadají hodně podobně až na to prase. ()

Aqualung

Film je silným varováním těm, kteří se cítí oprávněni, kompetentní nebo povoláni k tomu, aby násilně a rychle měnili výsledky evoluce, která kamsi dospěla po statisíci letech své vlastní cesty.A tady to začíná být zajímavé.Matka přiroda nás obdařila rozumem, který třeba v tomto případě působí devastačně na výsledek evoluce, nebo že by to bylo jen nesprávným postupem?Kdoví?Ušlechtilá myšlenka na počátku doktorova experimentu nakonec dovede bizarní komunitu k apokalyptickému konci.Je nutné, aby to takhle dopadlo?Kdoví?Začátek všeho nového je komplikovaný, třeba se v tom naučíme chodit i při respektování matky přírody.Ovšem peníze, které tohle bude stát zřejmě určí směr výzkumu respektive vývoje......A to nemusí být to pravé ořechové........Takže se vracím zase na začátek, film je dobrým varováním....A ()

jefff

Povedené ztvárnění literární klasiky. Film má dobrou atmosféru, dobové masky a v čele dobré herce. Neprávem opomíjená klasika sci-fi se solidními hororovými momenty. ()

Braddy

Film je sice málo napínavý (na horor dost slunečný) a masky zvířat taky nejsou příliš povedené, ale v porovnání s novějším zpracováním je to ještě velmi dobrý film. ()