Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

Lopic

Presne typ oddychovyho filmu, kterej mam rad. Reese je miloucka a sexy, presne tak jak to mam rad. Scenar neni nic prevratnyho, ale co me trochu prekvapilo je, ze oba chlapci mezi kterejma si hrdinka vybira sou sympaticti a ani jeden z nich tady neni vyobrazenej jako zaporak, presto se dalo cekat jak to dopadne. A kdyby se nekomu zdalo, ze koukam na nejak moc oddychovejch filmu, tak je to tim ze mam po maturite a nemam do ceho pichnout, i kdyz vim asi jen o dvou lidech, kteri si tydle komentare nekdy prectou :D ()

lakikaki

Tuctová romantická komédia, ktorá ale poteší tým, že divák sa vcíti do situácie hlavnej hrdinky a aj on by sa len veľmi ťažko rozhodoval, ktorý z možných nápadníkov je lepší. Poteší aj výkon Reese Witherspoon (dobré výkony sa v tomto type filmov často nevidia). Škoda len toho záveru, ktorý scenáristi "zbúchali" zrejme za 5 minút (tak nelogické správanie postáv sa jednoducho prehliadnuť nedá)... ()

lilina133

Dokonalá oddychovka pre citlivé ženské očičko...Prečo??Noo takže má to viac dôvodov...Prvým je herecké obsadenie mužskej časti (stále rozmýšľam,či by som chcela byť na mieste Reese a vyberať si:-)) - výber Josh Lucas alebo Patrick Dempsey...fúúú...náročná to voľba:-))Ďalším dôvodom, aj keď už nie až tak dôležitým sú módne kúsky, ktoré si Reese oblieka počas celého filmu (nie je to ani Sex v meste, ani Diabol nosí Pradu, ale tie vecičky sú aj tak celkom pekné:-))A na záver - svadobné šaty patria k tým najkrajším filmovým (aspoň podľa môjho skromného názoru:-))Tento filmík mám skutočne rada, je to skutočná oddychovka s dvoma modrookými krásavcami, akurát pre ženské srdiečko:-)) ()

Andre3000

Hodně slabé, jako čekal sem romanťák pro holky dočkal se ho bohužel, ale to, co zakončovalo film, bylo nehorázně směšné a až do očí bijící. So never more. ()

angel74

Je to přesně ten typ filmu, u nějž hned od začátku tušíte, co bude následovat a jak asi dopadne. Přesto má určité, těžko specifikovatelné kouzlo, díky němuž se na tuhle romantickou komedii jednou za čas ráda podívám a pokaždé mě příjemně dojímá. Zřejmě v tom bude mít prsty i Josh Lucas, je totiž od pohledu velký sympaťák. (70%) ()

otík

Sice poněkud tápající a ne moc zrovna fungující romantika, ale velmi slušná komedie, při které se divák téměř vůbec nenudí. Film má určitý náboj a hlavně Reese Witherspoon má v sobě něco, co dokáže přitáhnout pozornost a zcela naplní prázdnotu, která by občas mohla z filmu zírat. Zkrátka povedená komedie s prvky romantiky, se kterou si scénarista evidentně nevěděl rady. ()

vesper001

Ach jo. Snaha tvůrců vyhovět všem kategoriím fanoušků romantických komedií je až bolestivá. Jeden je tmavooký brunet, druhý modrooký blonďák a teď si vyberte, když oba se chovají jako idioti. Osobně bych volila Melanii. ()

kocik1

Když nemůžete v noci spát, dá se sledovat cokoli, dokonce i Holka na roztrhání. Jen přemýšlím, jestli to, že jsem neusla ani u ní, je její klad či zápor. Je totiž plná klišé a stokrát viděných scén, takže by se u ní, ksakru, usnout mělo bez problémů.... ()

Kamkon

Jendou jsem se zasmála: když se loučili oživlí mrtví vojáci, ale jinak průměrný Sladký domov v Alabamě ()

lennyd

Melanie (Reese Witherspoon) si žije přesně svým vysněným životem. Je uznávanou módní návrhářkou a přítelkyní syna starosty New Yorku. Než se naděje, stojí uprostřed klenotnictví u Tiffanyho, a její přítel jí žádá o ruku - prostě idylka. Ale nic není tak jednoduché - před mnoha lety v Alabamě se Melanie vdala, a stále není rozvedena - a co víc, její nový přítel o tomo nemá ani tušení. A tak se musí Melanie vydat zpět do svého rodného města, nalézt svého manžela, a donutit jej podepsat rozvodové papíry ... Tak tohle je přesně film, který by ve filmové příručce mohl být etalonem pro žánr romantické komedie. Je zde všechno přesně tak, jak si romantickou komedii představuji, včetně příjemných hereckých výkonů - ať Reese Witherspoon nebo Josh Lucas, zajímavé zápletky s - ne až tak - překvapujícím rozuzlením, co víc si přát. Pokud máte k ruce někoho milého, s kým tento filmeček shlédnout - plně doporučuji ... ()

Elví

Plytký, nudný, nezajímavý, těžko uvěřitelný, předvídatelný, až téměř hloupý příběh nezachrání ani Reese Witherspoon. Chtěla bych vědět, z jakého důvodu se v popisu filmu objevuje "komedie/romantický/drama". Nenašla jsem náznak ani jednoho. ()

Zdeňka

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií v hlavní roli s další mojí oblíbenkyní Reese. Já si vůbec na nic zde nemůžu stěžovat, příběh mě velmi bavil, měl nápad a ducha, některé scény mě opravdu dostali (návštěva reportéra v domě Bobbyho Raye - ta stojí opravdu za to!) a taktéž výborné herecké obsazení. Ještě k tomu rozhodnutí na konci - jakožto milovnice doktora Shepherda bych si i přesto vybrala Jaka (Josh Perry). ()

venison

Čekala jsem to horší, ale nakonec se z toho vyklubala celkem vyvedená romantická komedie, která není jenom o těch zamilovanejch slovíčkách a západech slunce, ale má i jiný přesah v tom, že v životě není nic zadarmo a některá rozhodnutí jsou velice velice těžká. A navíc vybrat si mezi frajery Joshem Lucasem a Patrickem Dempseym? Very complicated :-D ()

Pavlínka9

Předvídatelná "americká komedie" s pěknou R.Witherspoon, ale spíše se mi, jako mnohým, líbil kontrast mezi New Yorkem a "Jihem" :D Je to pravda, že ukázka obou mentalit je fakt protichůdná a bylo to dost zajímavé. Rozhodování bylo opravdu "těžké", ale dá se na to koukat a je to příjemný film na sobotní odpočinkové odpoledne :) ()

Hruzi

Reese si musí vybrat mezi Joshem a Patrickem. Vtipné dohadování Reese Witherspoon s jejím manželem Joshem Lucasem o rozvodu, do toho rodiče + změnění Joshe a Reese a postupné zamilování se do něho, to jsou plusy filmu. Bohužel předvídaný konec a né až zas tak dobré vtipy, dělají tento film pouze malinko nadprůměrný. ()