Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

Wardan

Tomuhle říkám efekt Terminátora. Je to když je dvojka lepší než jednička. Guillermo del Toro přitáhnul do Blada svojí skvělou režii a frajera Rona Perlmana. Choreo je rychlejší a promakanější, postavy plnokrevnější, a co je hlavní del Toro dal Bladovi soupeře, který se mu vyrovná a dokonce ho předčí. Díky tomu souboje konečně nevypadají jako mlácení prvňáčků. Jo a záporák Nomak v podání Luka Gosse je luxus. ()

Bozvav

Děj pokulhává ještě více než v jedničce, Nicméně muzika a akce pořád super. Blade je prostě držák a jeho parťák Whistler taky. Celkem slušně herecky obsazeno, pár hlášek by se taky našlo. Za mne 3 a půl hvězdy, tedy tak 70%. ()

stepankoby1

Ano, má to skvěle vypiplaný design monster a příjemně svižnou akci. Ano, příběh prakticky neexistuje, postavy mají nulový charakter a v druhé půlce jsem málem usnul. Závěr: Perfektní film pro noční program na nova cinema. ()

godycz

norman jako usak, vasut jako triminutak. ackoliv je v titulkach vic jmen ceskych nez holyudskych, ackoliv byla kamera a rezie super a herci bozi, tak ten scenar stal za vyliz. ()

Aurus

Na to že tento 2 díl má o 8% míň než jednička tak je za mě o trochu lepší. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Akční scény jsou fakt výborné. Za mě 8/10. ()

Dement

Když už to tady všichni porovnávají s prvním dílem, tak musím za sebe napsat, že jednička byla lepší - už jenom kvůli tomu, že to byl první díl a vůbec mi přišlo, že měla nabušenější atmosféru a lepší dějovou linii. Ve dvojce bylo hodně triků, hodně různejch potvor, ale byla to nuda. ()

#47

Dvojka už sice postrádá kvalitnější příběh, protivníci prošli samozřejmým upgradem a opět akce střídá akci, ale pořád je to prostě parádní nářez...za zmínku také stojí jeden z mých oblíbených herců-záporáků Ron Perlman, ten je hustej jako vždycky a v neposlední řadě i Kocour z Trpaslíka (Danny John-Jules) nebo Karel Raden (mé vlasatenecké srdce plesá...). ()

fr3ak

Jednička se mi líbila hodně a když za mnou přišel kámoš že viděl dvojku, tak jsem se ho celej natěšenej zeptal "jaký to je" a on odpověděl "je to takovej velkej videoklip" a měl pravdu. Blade II je jízda která se zastaví až se závěrečnými titulky. Plno hlášek, přehledná akce, Kocour jako upír (snad jste to pochopili :-)) a Vašut na rozstřílený na sračku. ()

HyneX

Původně jsem dal Bladovi II jen jednu hvězdičku, ale za skvělé dialogy Marka Vašuta jsem nakonec musel jednu přidat :) ()

Prolog

Guillermo del Toro??? Opravdu?!? Nechce se mi tomu věřit. Jak nám tenhto skvělý režisér může podávat tak plitkou kaši plnou holywoodských klišé? Spousta zpomalených záběrů, přihlouplých monologů, Praha kde mají bezdomovci oblečení jako ze 16. století, dementní dialogy, dementní kamera. Prostě nic neříkající patos kdovíčeho. Tak tady mě del Toro hodně zklamal!!! ()

DHDV

Druhé pokračování mě příjemně překvapilo. Tento díl mě připadá, co se týče atmosféry silnější než první. Del toro potvrdil tak jako v předešlých svých děl že se řadí mezi režiséry, kteří mají dobrý vkus na stylizace a prostředí svého filmu. Některé postavy které byly kladné byly pro mě zároveň velmi nechutné, asi to byl účel režiséra (kladně se upíři s pohledu člověka nechovají,ne?). Ano je to dobré pokračovaní kultovní jedničky a znovu si mě získal Blade II kvůli skvěle pasující hudbě! Ron Perlman je tak nechutně neochotný hrát až mu to věřím, že to tak má být. ()

Andronikos

Kým prvý Blade mi pripadal ako tuctový akčný film zneužívajúci upírov, dvojka ma nadchla. K zneužitým (tj. všetkej archaickej poetiky a mytológie zbaveným) upírom pribudli nové kreatúry, ktoré okrem pôvodcu nákazy pôsobia naozaj primitívnym, "zvieracím" dojmom. Navyše tak vzniká akýsi trojuholník (ak nepripíšeme Bladeovi zvláštny status), v ktorom ide naozaj o to, kto prežije. K tomu pristupujú splendidné kvantum akcie, sympaticky nesympatické postavičky (na prvom mieste asi Ron Perlman), trocha smutnej romantiky (ach, kto by nezaplakal nad tragickým osudom našej krásnej mladej a dobre bojujúcej dcéry upírskeho bossa, ktorá by to inak určite dala s Bladeom dokopy? :-) ), intríg a podrazov. Výborné. ()

Heroine

Jsem jediná, kdo vidí pár až příliš podobných prvků s Hellboyem? Guillermo se nějak zapomněl, a chvilkama přecházel do režie jiných svých filmů :-D Poskakující, černě zmalovaný zlý princ Luke Goss, jeho hodná sestra zamilovaná do hrdiny, její smrt, otcova smrt, masky, zlý Roden, ale i jména! Velice podobné prvky. "Kocour" jako člen komanda mě baví. Ale Kristofferson je pro mne nekoukatelný. Roden zase docela dobrý. Jinak tři hvězdičky to jsou za akci*, za perfektního Rona Perlmana* a za jeho kožené kalhoty*! ()

char_t

Schwarzeneggerovský styl pro nové tisíciletí. Efektní akce, neporazitelný hrdina s kamennou tváří, příběh na jednu stránku A4. Na odreagování fajn, ale nic komplikovaného tu nehledejte. Jednička byla rozhodně promyšlenější, proto teď jen tři hvězdy, a to jen s odřenýma ušima. Čistý průměr. ()

Hapretor

Blade I. - super! Blade II. - Jdu blejt! Jednou stačilo. O tolik víc akce a o tolik méně nápadů, vtipu a atmosféry. ()

GOREGASM

Guillermo del Toro, přestože dějem přímo navazuje na Norringtona, uchopením Bladeova universa brnká na výrazně akčnější a krvavější strunu, což je jenom ku prospěchu věci. Guillermova fascinace monstry všeho druhu je nádherně vidět na řádně nechutném a krvelačném vzezření zmutované rasy upírů, s nimiž si trikaři a maskéři mistrovsky vyhráli. Del Toro své "miláčky" potom nechává pod tlakem sečných a střelných zbraní sakra trpět, aneb jak narovnat hlavu po úderu padesátikilovým kladivem. Wesley je i podruhé pevný v kramflecích, stylově vyholená makovice Rona Perlmana drsně hláškuje a rozštěp spodního patra v podání záporáka Nomaka zaslouží potlesk. Rušivě bohužel působí vyloženě špatné efekty při soubojích, které vypadají jako byste hráli Mortal Kombat na XBoxu...360. Přestože se Guillermo soustředil vyloženě na brutální a efektní akci a kapánek ostrouhal jako vypravěč, natočil i za pomoci invenčních českých herců (hláška Marka Vašuta v úvodu je ryzí hereckou improvizací :-) nejlepší bladeovský film. 85% ()

P.J.2

Druhý Blade splňuje zákonité podmínky pro každé pokračování, hlavně všeho víc. Víc upírů, víc akce a víc Wesleyho aka Bladea. Je pravda že Guillermo se snažil seš mohl, ale z děravého scénáře se toho moc vytřískat nedalo a tento případ rozhodně není režisérova chyba. Ale u těchto žánrů člověk nehledá filosofii nýbrž zábavu a tu jsem tu našel plus body za Káju Rodena . ()

MickeyStuma

Pokračování úspěšného snímku o likvidátorovi upírů, který potěší nejednoho vlastence. Odehrává se v Praze a tak nám dává najevo, že i v Česku jsou upíři. Pomáhá jim Karel Roden, který tu ztvárnil jejich právníka. Marek Vašut je zlikvidován hned na začátku po úvodních titulcích. Příběh je krapet propracovanější, akčnější a hororovější. Opět skvělá hudba, která dává vyprávění a hlavně soubojům patřičný rytmus. Horší je to už s digitálními efekty. Už na začátku příběhu, kdy je úkryt Bladea přepaden si nelze nevšimnout, že část souboje Bladea s protivníkem je digitální animace, která je nehorázně zprasená. Pohyby jsou nerealistické a tak se jich nelze nevšimnout. A je jich tu daleko více. Tak dobrý film to sráží na kolena a je to škoda. Mohl mít nad jedničkou navrch. ()

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)